Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ördög nem sajnálja kínozni...

Az ördög nem sajnálja kínozni az embereket a Pokolban?

Figyelt kérdés
Elvégre ők azért kerültek oda mert az ő pártját képviselték egész életükben.
márc. 16. 17:05
 1/6 Lucifer-666 ***** válasza:
38%
Igen. Rettentően kesereg... Többször öngyilkos lett, de mindig csak mélyebbre zuhant a pokolban...
márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az hagyján, de a földön se sajnálja
márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
83%
Honnan tudod, hogy kínozza őket?
márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Isten nem kötött szövetséget Sátánnal. A büntetés végrehajtására sem ad felhatalmazást neki, de senkinek. Ez kizárólag Isten hatásköre.

Pokol pedig nem létezik ebben az értelemben.


Ezt leszámítva, egyetlen élőlényt sem sajnál, sőt, Sátánnak és a démonainak beteges élvezetet nyújt egy ember, vagy állat kegyetlen kínzása. Nekik ez szerez örömet sajnos.

Ő nem a "pokolban", hanem most az életben élvezi az emberek gyötrődését.

márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
Nem sajnálja és nem is kí ozza őket: velük együtt fog szenvedni az örök tűzben.
márc. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még a földön se sajnálja. A Sátán legszívesebben Istent S az angyalait kinozná a pokolban majd megölné. De mivel nem teheti ezért a teremtményein, az embereken áll bosszút. Majd a kereszténység bőrébe fog bújni a Sátán hogy az embereket a cselvetéseivel a pokoba juttassa. Aki még átlátja a Sátán trükkjeit annak meg lelki kínokat még mentális bajokat ad hogy azok által vétkezzen Isten ellen. Nemrég olvastam Enok kell nyvet és éreztem hogy igaz. 10 éves koromban rájöttem arra hogy a mitológiai istenek az egykori óriások és azok leszármazottjai és hogy azokat imádták évszázadokig és sok keresztény azért halt meg mert nem borult le az egykori nefilimek bálványai előtt és nem imádtda. Az ufókra és a mesterséges intelligenciára is rájöttem hogy a Diabol áll mögötte.

Csak arra nem tudok rájönni hogy a jó Isten miért ad megpróbáltatást. Ha mindenható akkor miért nem segíti ki az embereket a bajból.

márc. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!