Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor ha az ördög...

Mi van akkor ha az ördög megtévesztette azokat az embereket akik a bibliát írták?

Figyelt kérdés
mert ugye ez írók is emberek voltak,és az ördög őket is félre tudta vezetni az Isten szavának álcázott sugallatokkal.hogyan lehet azt bebizonyítani,hogy ami a bibliában van az kizárólag az Isten sugallata?
2010. okt. 10. 15:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
52%

Jezus tanitasa az, ami Istentol van. Az ordog mar nagyon regen megszallta az embert, mivel az ordog igazabol nem letezik, hanem az ember az, Aki a gondolataval megfogja teremteni!


Igen az emberek voltak azok, Akik ugy irtak meg a biblia szoveget, hogy az Nekik a hasznukra valljon, tehat itt mar eltertek Jezus tanitasaitol es itt mar a gondolatuk es a cselekedetuk sem volt tiszta, tehat satani cselekedett volt.

Tehat Ok az emberek nem kovettek a tanitast, nem gyakoroltak, hanem a zsarnoksagot valasztottak a bunt, a rosszat, tehat igy teremtettek meg a gonoszt!

Nekem az a velemenyem, hogy Aki csak a profeta tanitasaira figyel oda, es nyitottan el, az mar nem fog ezekkel foglalkozni, mivel nincs ertelme.

2010. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem lehetséges, mivel Isten garantálta a Biblia tévedhetetelnségét.


Mt 24:35, 1Pt 1:25

2010. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

ezt ki mondta? lehet,hogy az ördög mondta,honnan lehet tudni,hogy nem?

tehát ez nem garancia,mert bárki tud más nevében garantálni dolgokat.

2010. okt. 10. 19:28
 4/34 anonim ***** válasza:
13%
Isten nem engedi az ördögöt, hogy ilyen mértékig megtévessze az embereket. Kell egy biztos pont a világban, ami Istentől való. Ezt Isten garantálta.
2010. okt. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
És mi biztosítja, hogy van egy ilyen határ? Ismét a Biblia?:)
2010. okt. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Szerintem teljesen jogos a kérdésed, az embernek elemi érdeke az, hogy hitének, világnézetének alapjait gondosan és alaposan ellenőrizze. Sajnos elenyésző kisebbség az aki ezt megteszi, legyen szó vallásosokról, vagy ateistákról egyaránt. A többséget leköti a megélhetés, a szórakozás, nehezükre esne ilyen dolgoknak utánajárni, mint például a hitelesség kérdése, de említhetnénk akár a Teremtés vagy evolúció kérdését, vagy a jó és a rossz közötti határvonalak kérdését is,


Nos a hitelességgel kapcsolatosan érdemes megemlíteni, hogy a kanonizálás során is sok vita volt egyes iratok körül. Talán nem ismeretlen számodra az sem, hogy ez a vita a mai napig tart, hisz léteznek olyan Bibliák, amelyekben több könyv van, sőt létezik olyan szemlélet is, amely nem kizárólagosan a Bibliát tartja hite alapjának, hanem az un. Szenthagyományt is.


Én vettem a fáradságot és alaposan áttanulmányoztam a Szentírást, és ez alapján arra jutottam, hogy így kerek egész, ahogy van, ha bármit kivennénk belőle, akkor hiányozna a megértéshez, és azt tapasztaltam, hogy mindegyik iratban megnyilatkozik az a hamisítatlan életet átformáló erő, ami semmi más írásban nincs meg. Úgy gondolom Sátán érdeke ezzel pontosan ellentétes!


Üdv. Péter

2010. okt. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

ezt ki mondta? lehet,hogy az ördög mondta,honnan lehet tudni,hogy nem?

tehát ez nem garancia,mert bárki tud más nevében garantálni dolgokat.


01:19 erre megint csak ezt tudom mondani.

2010. okt. 11. 17:42
 8/34 A kérdező kommentje:

Péter.

a Biblia természetesen úgy kerek ahogy van,hiszen akkor nem lenne maga a Biblia.

Tehát amikor Isten ölésre buzdít,az is teljesen biztos,hogy őtőle van? akkor ezek szerint az ölés nem is bűn,miközben a tízparancsolat amit maga Isten diktált le mózesnek,az ellenkezőjét állítja.

ezenkívül Isten megölte a saját fiát is...

ez pont az ellenkezőjét bizonyítja annak,hogy a bibliában kizárólag Isten szava van,hiszen az istentől senki nem ezt várná el....

2010. okt. 11. 18:15
 9/34 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésedre visszatérve én is azt gondolom, hogy a biblia az Istentől van!

Bizonyítékom:nincs!


De képzeld magad Isten helyébe: tegyük fel jó vagy, és becsületes, és mindent meg tudsz tenni.

De valaki jön és egy könyvet úgy állít be mintha azt te írtad volna.

Mit csinálsz?

Mint ember, beperelnéd - hiszen vissza él a neveddel.

Mint Isten, biztosan közbelépnél és megakadályoznád - hiszen mindenre képes vagy.


Ezért hiszem, hogy a biblia valóban Isten szava!

Persze a magyarázatok - melyeket a vallások adnak hozzá - már származhat az ördögtől.

2010. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szeretném ha konkrétan idéznéd, hogy hol biztat Isten ölésre, ugyanis meggyőződésem, hogy te valamit nagyon félreértettél. Hol is írja a Biblia, hogy Isten megyilkolta a saját fiát?


Isten, az ember Teremtője, és az élet egyedüli forrása. Úgy gondolom ebben a minőségében bármikor megtehetné, hogy az életet visszaveszi bármelyik teremtményétől, azoban Ő ezzel sohasem él vissza, vagyis ok nélkül senkit sem pusztít el. Ráadásul a Biblia arról tesz bizonyságot, hogy minden ember feltámad az ő sorsára a történelem végén. Ezek fényében várom megtisztelő válaszodat.


Üdv. Péter

2010. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!