Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha reformátusnak kereszteltek,...

Ha reformátusnak kereszteltek, majd felnőtt katekézisen részt vettem, és most húsvét szombaton a vigílián első áldozok akkor már katolikusnak számítok egyházjog szerint? Vagy csak bérmálás után? Az kétévente van és külön felkészítő van rá.

Figyelt kérdés

márc. 28. 09:42
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

20-as válaszadó: először is köszönöm. Másodszor pedig ezt hol találom így pontosan leírva?


Sajnos nagyon sok verziót olvastam eddig.

márc. 28. 16:52
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

"Az kétévente van és külön felkészítő van rá."

Fura, a bevezető szentségeket (keresztség, bérmálás, elsőáldozás) felnőttkorban - ha csak nincs valami nyomós ok - egyszerre szokták kiszolgáltatni. Mivel semmi nem indokolja, hogy ezeket külön alkalomra tegyék. Gyermekkorban azért van külön, mert még nincs a gyermek a szrllemi-lelki érettség szintjén.

Egyébként mivel áldozni csak a Katolikus Egyházzal teljes közösségben lévő személy tud (ugyebár a súlyos bűn is ettől elszakít), ezért ha elsőáldozol akkor szerintem katolikusnak számítasz.

márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

"ezt hol találom így pontosan leírva?"

:) Tetszik ez a katolikus hozzáállás. :) Nem tudom, egyelőre csak érzésből írtam, mint a következő is, de tényleg meg kéne találni valahol írásban is. Belinkelem, ha megtalálom.

márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

"a bevezető szentségeket (keresztség, bérmálás, elsőáldozás) felnőttkorban - ha csak nincs valami nyomós ok - egyszerre szokták kiszolgáltatni"

De ez azokra az esetekre vonatkozik, amikor még semmiféle szentségben sem részesült valaki - ő viszont már meg van keresztelve, ami elég ok lehet...

márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Ezt itt egy pap írja, ő:

[link]


"van arra leehtőség, hogy a KAtolikus Egyház teljes közösségébe lépj. Ez általában egy hitvallás letételőből és a szentáldozáshoz járulásból áll."

[link]

márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

#24

Akkor is fura, nálunk minden évben vannak hasonló felnőttek, együtt, egyszerre végzik a katekumenátust, mindegy hogy valaki meg sincs keresztelve, vagy csak keresztelve van, vagy csak csak a bérmálkozás hiányzik. Nagyszombati vigílián minden szentséget kiszolgáltatnak nekik. És a párunk elég következetes az ilyen előírásokkal.

De el tudom képzelni persze, hogy mondjuk lazított ezen valamit a liturgikus előírás nemrég.

márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Párunk = papunk

Bocs, autocorrect 😄😄

márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

"el tudom képzelni persze, hogy mondjuk lazított ezen valamit a liturgikus előírás nemrég"

Hát, nem tudom, hogy lazítás-e ez... Végülis azért a bérmálásra való felkészüléshez több idő kellhet, mint az elsőáldozásra való felkészüléshez... Lehet, hogy a kérdező felkészítése ott azért még nem tart, pl. mert csak később tudott bekapcsolódni, nem rögtön az elejétől, ezért lesz a bérmálása csak később.

márc. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

"Amikor felnőttet keresztelnek, az közvetlenül a keresztség után részesül a bérmálásban és az Eucharisztiában."

[link]

Csak hát itt most ugye nem erről van szó, hiszen őt nem fogják megkeresztelni.

márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Igen. A katekumenek közül ketten vagyunk akik már megvagyunk keresztelve. A többiek nincsenek vagy nincs róla keresztlevelük. Utóbbiaknak valóban egyszerre szolgáltatja ki a pap mindhárom szentséget.


Nekem azonban nem, mert én már megvagyok keresztelve. Nekem csak a püspök tudja kiszolgáltatni ami kétévente van csak a plébánián.


Sajnos a logikát továbbra sem értem. Ők miért bérmálhatnak rögtön ( kb mint a görög katolikusoknál ), és én miért nem ? :(

márc. 28. 19:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!