Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha reformátusnak kereszteltek,...

Ha reformátusnak kereszteltek, majd felnőtt katekézisen részt vettem, és most húsvét szombaton a vigílián első áldozok akkor már katolikusnak számítok egyházjog szerint? Vagy csak bérmálás után? Az kétévente van és külön felkészítő van rá.

Figyelt kérdés

márc. 28. 09:42
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de a református konfirmálás inkább a bérmálkozásra hasonlít tudomásom szerint
márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
8%

Szia! Megkérdezhetem, hogy miért akarsz katolikus lenni.

Jézus Krisztus azért halt kereszthalált, hogy Őt kövesd és ott, ahová Ő vezet...

márc. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
85%
#12 Mindenkinek joga van a saját hite szerint élni. Nem kell hittérítőt játszani válaszadás helyett.
márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 Prókátor ***** válasza:
12%
Nagy kár, hogy a kérdéseket nem lehet pontozni, mint a válaszokat. Ez ugyanis egy KAMU KÉRDÉS. Tegnap (tegnapelőtt?) is volt egy kérdés a most megkeresztelt tanúról. Nem a szívem csücske a jehovista banda, ezt bárki levágja a nicknevem alapján, de nagyon nem csípem, amikor direkt szórakoznak mások vallásos hitével, és így sértegetik az embereket. Márpedig ezekről a kérdésekről lesír, hogy valami agyatlan hükyegyerek kiszabadult az iskolapadból, és mivel túl fiatal ahhoz, hogy kiverje magának, ezért most az emberek sértegetésében éli ki magát, és röhög azon, hogy micsoda jó móka a hívők egymásnak ugrasztása és gyalázása, miközben korához mérhető ejakulációhoz hasonló érzéseket élhet át.
márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Prókátor szégyelld magad. Semmi tiszteletlen nem volt a kérdésben.


Imádkozom érted.

márc. 28. 11:59
 16/42 Prókátor ***** válasza:
0%
Inkább nem szégyelem magam. Legfeljebb helyetted. Mint már mondtam, nem kedvelem a Jehovistákat, tettem már fel nekik epés kérdéseket, és a nekik/róluk szóló válaszaimban sem simogatom őket, de sohasem gúnyolnám őket a hitük miatt. Nem úgy, mint te.
márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Senki nem gúnyolt senkit. Hol olvasott ilyet?

A felekezetek közötti áttérés Magyarországon egyáltalán nem ritka. Az együttműködés is nagyon jó a református és a katolikus egyház között.

márc. 28. 12:10
 18/42 anonim ***** válasza:
0%
Ja, ha Jézus nem számít...
márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

"Ha átkereszteltek"

Ha már meg van keresztelve, akkor nem keresztelik meg újra - ezért van az, hogy egyből jöhet az elsőáldozás.

márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

"Én ráadásul nem is konfirmáltam, tehát lehetek elsőáldozó felnőttként is ugyanúgy. A kérdés hogy ettől már katolikus vagyok-e vagy sem."

Az elsőáldozástól kezdve leszel katolikus.

márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!