Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért találták ki azt, hogy...

Miért találták ki azt, hogy az ember bűnös?

Figyelt kérdés
márc. 28. 13:29
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

#18

Pedig nem bonyolult. Jellemzően abból kell kiindulni, hogy ha valamivel tudatosan és szándékosan árt másoknak valaki, az a rossz, az a bűn.

márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
19%

20


Ismerem az Izraeliták életét. 32 éve tanulmányozom a Bibliát.

Sajnálom, hogy neked csak ez jött le ebből.

A papságot pedig nem emberek nevezték ki, hanem maga Isten határozott erről.


Tudom, hogy több mint 600 törvényt kellett volna betartaniuk. Ha bűntelenek, és tökéletesek lettek volna, simán be lehetett volna tartaniuk.

Jézus megtette, Ő be tartotta, egyetlen törvényt sem szegett meg.

Ha a többi ember is bűntelen mint Jézus, akkor nekik miért nem sikerült?

márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

> "Legalább nem kell 1000 évig nézni a háborúkat, és aztán nem lesz unalmas az élet."


Téged tényleg nem zavarna, ha tizedelnék az elérhető életkort? Jelenleg 68 év körül van az átlagéletkora az emberiségnek. Nem tudom hogy vagy vele, de én biztosan nem akarnék 6,8 évet élni más ember bűne miatt.

márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
40%

"Pedig nem bonyolult. Jellemzően abból kell kiindulni, hogy ha valamivel tudatosan és szándékosan árt másoknak valaki, az a rossz, az a bűn."



Akkor igaza van, a bibliának mert minden ember bűnös. Én még nem láttam olyan gyermeket amelyik ne ártott volna a másiknak, vagy ne hazudott volna (a másik kárára). Lényegében még eredendő bűn sem kell, úgyis bűnbe esik mindenki már gyermekkorban.

márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
67%

"Akkor igaza van, a bibliának mert minden ember bűnös"

Miért lenne az? Több kimondottan jó embert is ismerek, akik sosem ártottak senkinek.

márc. 29. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
6%

"Miért lenne az? Több kimondottan jó embert is ismerek, akik sosem ártottak senkinek."



Ha a biblia alapján szabjuk meg mi számít bűnnek, akkor minden ember bűnös, ráadásul úgy, hogy az eredendő bűnt még csak nem számoljuk hozz.

Ugyanis nincs olyan gyermek amelyik ne hazudott volna, ne ártott volna másnak, ne lopott volna valamit. Tehát mindenki bűnös mert már gyermekkorban vétkezett.

márc. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
38%

"Ha a biblia alapján szabjuk meg mi számít bűnnek"


Azt csak az idióták csinálják, hogy a Biblia alapján szabják meg, mi számít bűnnek.

márc. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
12%

#27 Az nem számít.


A bibliáról volt szó, és a biblia azt mondja, hogy mindenki bűnös.

Ha ezt a saját kontextusában értelmezzük, és nem aszerint ki hogyan

vagy mi alapján határozza meg mi a bűn, akkor a biblia igazat mond abban, hogy mindenki bűnös.

márc. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

27

Isten törvénye az alapja annak, hogy ki számít bűnösnek.

A 28-as hozzászóló erről beszél. Isten szava a Biblia, tehát maga Isten nyilatkozik arról, hogy nem örökölhettük a tökéletességet, és bűnre való hajlammal születtünk.

Tudom, ezt sokaknak nehéz elfogadni, de ez van. Ádámék nem tudtak tökéletességet átadni, sajnos.

Isten állít fel törvényeket, nem mi emberek.

Ehhez viszonyítva kell gondolkodni.

márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
9%

#29

A valláskárosultak véleménye nem mérvadó.

Azt a jog mondja meg, ki a bűnös, ami pedig sok évszázad szocializációja folytán alakult ki és folyamatosan változik a kultúránk fejlődése következtében.

A vallásnak a jogrendszerből ki kell maradnia!

Nem ókori szemlélettel megírt mesék alapján ítélkezünk.

márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!