Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért találták ki azt, hogy...

Miért találták ki azt, hogy az ember bűnös?

Figyelt kérdés
márc. 28. 13:29
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
45%

"Ha a biblia alapján szabjuk meg mi számít bűnnek, akkor minden ember bűnös"

Akkor lehet. Csak épp miért szabnánk meg pont a Biblia alapján? Számomra például semmi jelentősége, hogy a Biblia mit ír.

márc. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

39


Kedves Kérdező.

Én nem azt mondtam, hogy az ember nem irja felül, hanem azt, hogy a keresztény életet élő nem emberi törvények alapján él, és elsősorban Isten törvényeinek engedelmes.

Azokat pedig akik Isten törvényét felülírták, azok majd Istennel számolnak el.

márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
18%

"A prófétákat nevezhették rabbinak is (bár ez nem biztos), mert ennek a szónak a jelentése: tanítómester. Jézust is emlegetik úgy, mint mester, ekkor a rabbi szót használták eredetileg.


A történeti könyveket írhatták papok (zsidó papok). A próféták könyveit vagy a próféták, vagy valaki az ő környezetükből."



0 logika. Hogy írhatták papok ("zsidó papok") ha előtte még nem is volt vallás? Akkor még minek volt a papja? xD


Ez olyan mintha én már most a lila vasárnapisták vallásának papja vagyok, de maga a vallás még nem is létezik, mert most írom hozzá a szent szöveget. Akkor hogy lehetek a lila vasárnapisták papja ha még nincs is kész a vallásom? xD

márc. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

43.

Na igen.

márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:

Igazából minden úgy kezdődött hogy Ádám és Évát meg kísértette a sátán és így ettek az élet fájából amit Isten megtíltott nekik. Igy konkrétan beléjük költözött a gonosz és bűnösek lettek meg mert ellen szegültek Istennek.

De ez mind le van írva a bibliába de ez csak a keresztény nézőpont nem tudom más vallásokban hogy van.

ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:

Függetlenül a hittől (kamaszkoromban ateistának vallottam magam, akkor is így gondoltam)

1: A Biblia nem csak mesekönyv, hiteles történelem könyv is, csak kora megfogalmazásában.

2: Az emberi törvénykönyvek gyakorlatilag a tízparancsolat részletes kifejtései máig is.

ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!