Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A reformátusok hogy viselkedne...

A reformátusok hogy viselkednek ha a katolikus nagyszülők megmutatja nekik a képeket, és a katolikus díszeket?

Figyelt kérdés
ápr. 1. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"Jajj Mama, hát ez csodálatos!"
ápr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, a református sem hazudhat :D
ápr. 1. 11:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Embere válogatja nem a valláson. Olyan vakok az emberek hogy egy bizonyos vallású után általánosítanak hogy a többi is olyan. Nem gondolkoznak rendesen. Én reformátusnak vagyok keresztelve és mindig is érdekelt a katolikus majd az ortodox vallás. Jobban ismertem a katolikus vallást mint a sajátom. 10 éves koromban már tudtam a 7 szentséget még az Üdvözlégyet és hogy mi a gyonas még ki Szűz Mária meg hogy szentekhez is lehet imádkozni. Hinni nem hittem de tudtam. Valahogy érdekelt. A saját vallásom akkor sem érdekelt mikor konfirmáltam. Bemagoltam csak. A henderberhi könyvből egy kérdésre se tudnék válaszolni még saját szavaimmal se.
ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Fura, hogy a katolikus dolgokat nem említi a Biblia...

Se a Mária tiszteletet, a 7 szentet, 8 halálos bűnt...

ápr. 1. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:

"a 7 szentet, 8 halálos bűnt..."

Fura, hogy ezeket a katolikusok se említik. Melyik bolygóról jöttél?


Máriát pedig a Bibliában is tisztelték és szerették az apostolok is, Jézus közeli tanítványai, s persze maga Jézus is.

ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

21Harmadnap menyegzőt tartottak a galileai Kánában, amelyen Jézus anyja is ott volt. 2Jézust is meghívták a menyegzőre, tanítványaival együtt. 3Amikor fogytán volt a bor, Jézus anyja megjegyezte: „Nincs több boruk.” 4Jézus azt felelte: „Mit akarsz tőlem, asszony! Még nem jött el az én órám.” 5Erre anyja szólt a szolgáknak: „Tegyetek meg mindent, amit csak mond!”


[link]


[link]

ápr. 1. 21:05
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Milyen jó, hogy ezt idézted. Még nem jött el Jézus ideje, de édesanyja közbenjárására megteszi első csodáját.

ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
1Timóteus 2:5-6 RÚF. Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus, aki váltságul adta önmagát mindenkiért, tanúbizonyságul a maga idejében.
ápr. 1. 21:18
 9/11 anonim ***** válasza:

"A Lélek azonban maga jár közben értünk, szavakba nem önthető sóhajtozásokkal."

Ő már akkor kettő.


Jer14-ben Jeremiás próféta már három.


"Én voltam abban az időben a közbenjáró, s a közvetítő az Úr között és közöttetek, hogy tolmácsoljam nektek az ő igéit, mert ti féltetek a tűztől, s nem mentetek fel a hegyre."

Mózes már akkor négy.


Aztán még lehetne sorolni.

ápr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ápr. 2. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!