Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretem Jézust, de Istent...

Szeretem Jézust, de Istent utálom. Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
ápr. 17. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Úgy hogy troll vagy:)
ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez csak azt mutatja, hogy nem ismered az Urat(Jézust) sem Istent. Önbecsapás ezt így hívják. Magadat csapod be azzal, hogy azt mondod szereted. Nem tudsz olyat szeretni-valóban szeretni-amit nem ismersz, nincs személyes közösséged vele..
ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2+ Ahogy nem tudsz hinni sem, ha nem kaptad meg ajándéknak odafentről a Hit Szellemét. Hiszen nincs ami benned aktív legyen és mozgásba lendüljön, amikor aktivizálod. Ezért gyümölcstelen a "hit"-ed.
ápr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3+ A "mustármagot" nem te teremted a szívedbe-nem emberi akarattal kerül a szívedbe. Ez nem olyan, hogy egyszer csak eldöntöd, hogy én hinni akarok és hiszek. Ez nem ilyen. Ahhoz, hogy hinni tudj, ahhoz Jézusnak kell aktivizálnia a szellemedben azt a részt, ami jelenleg számodra még zárva van.És utána helyezi bele Jézus-nem te(!) a Hit szellemét. Ami később bizonyos dolgokkal együtt működésbe lép. Nem emberi akarattal, és nem emberi erővel, és nem jó tettek elvégzésével. Nincs egyiknek sem köze hozzá.
ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt csak neked kérdező:


Ez.11-16.

Ezokáért mondjad: így szól az Úr Isten: Mivelhogy távol vetettem őket a pogányok közé, és szétszórtam őket a tartományokba, tehát én leszek nékik templomul rövid időre a tartományokban, a melyekbe mentek.

17.

Ennekokáért mondjad: Így szól az Úr Isten: Egybegyűjtelek titeket a népek közül és együvé hozlak titeket a tartományokból, a melyekben szétszórattatok, és adom néktek Izráel földjét.

18.

És bemennek oda és eltávolítják minden ő fertelmességeit és minden útálatosságait ő belőle.

19.

És adok nékik egy szívet, és új lelket adok belétek, és eltávolítom a kőszívet az ő testökből, és adok nékik hússzívet;

20.

Hogy az én végzéseimben járjanak és rendeléseimet megőrizzék és cselekedjék azokat, és legyenek nékem népem és én leszek nékik Istenök.

ápr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jézus és Isten egyek. Nem lehet szétválasztani őket. 3 személyben egy. Ezt az emberi logikád kereteibe se tudod bezárni, mert felfoghatatlan. De így van. Ha Istent utálod Jézust utálod.

Jézus mondja: ,, Aki engem lát, látja az Atyát"

ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!