Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Amikor az első ember elment...

Amikor az első ember elment Isten országába a halála után, akkor vajon ott ő volt az egyedüli ember? Nem unatkozott egyedül?

Figyelt kérdés
ápr. 17. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem, mert a mennyben nem csak emberek vannak. Vannak angyalok, és legfőképpen Isten, aki mellett nem lehet unatkozni. De nem is biztos az, hogy már járt-e valaki az Isten királyságában. A biblia Ábrahám kebelét említi, ami lehet Isten országa, de valami hasonló más hely is.

De a mennyország igazi jelentése az Isten közvetlen közelségét jelenti, amiből a Földön is kaphatunk valamennyit.

Szóval, nem. Nem érezte magát egyedül és nem unatkozott😊

ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszi. De Istent nem lehet látni. A Teremtő Atyát.
ápr. 17. 19:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Nem, mivel nincs rá érzékszervünk, hogy észleljük őt. Nem látjuk most valóban.

Sőt az ő személyét nem is tudjuk a mi logikánk "kalitkájába" belesűríteni.

Mivel ugye ő három személy, mégis egy Isten. Hiszünk Jézusban, Szentlélekben, Atyában, de mégsem 3, hanem 1 Istenben három személyben. Logikailag felfoghatatlan. Érdekes a teremtéstörténetben azt írja " Teremtsünk embert a képmásunkra".

Na de, nem szeretném szaporítani a szót. Hiába nem látjuk, belül a szívünkben érezhetjük, és tapasztalhatjuk is a saját életünkben, ha megjelenik.

ápr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor Isten saját magával beszélt? :)
ápr. 17. 19:58
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Lényegében három külön személy, de mégis egy. Ezt nem tudod az emberi logikába belesűríteni, mert az ő értelme, sokkal nagyobb mint a mienk.

Az Atyával beszélt, aki külön személy ,de mégis egy Jézussal.

Jézus mondja: ,, Aki lát engem, az látja az Atyát"

ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Jézus halála és feltámadása között nyitotta meg a Paradicsomot. Ezert mondta a latornak hogy még na velem leszel a Paradicsomban, mert halála után leszállt a a seolba, és az ott elkülönített igazakat magával vitte a Paradicsomba. Tehát az első ember aki elment halála után Isten országába az már ebbe a közösségbe érkezett amit Jézus alapított, mivel legyőzte a Halált
ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Az első ember sem ment "Isten országába", mivel tökéletesen vétkezett, ezért a büntetése a halál.

Jézus volt az egyetlen olyan ember, aki elmondhatta, hogy az égből, Isten lakhelyéről származik, más emberek nem.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


Ugyanakkor Isten "országa" a Földre is kiterjed, itt is gyakorolhatja az uralmát. Ahhoz nem kell az égbe menni.

Isten nem azért hozta létre a földet, hogy itt élők, majd felmenjenek az égbe. Már csak azért sem, mivel a halál kizárólag az engedetlenség következménye. Az embert az örök élet kilátásával hozta létre, a maga rendeltetési helyén.

Az angyaloknak nem a föld a megfelelő lakhelyük, ezért nem jöhetnek le ide, az embernek sem az ég a lakhelye, ezért nem mehetnek oda.

Jézus azt váltotta meg, amit az ember elveszített.

Az ember nem az égi életét vesztette el, hanem a földi életét.

ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Ésssss tanúk..ujra keveritek a szezont a fazonnal a mennybemenetellel kapcsolatban..


Soha senki nem irt, tanitott, mondott olyat( sem protestans sem Katolikus teologiában) hogy mindenki a mennybe megy es ott is marad es lakatlan lesz a föld..


Mégis ezt a blődséget állitjatok tévesen,majd rákontraztok,mintha egy teológiai atombombat dobnatok le..



Annyira unalmas mar..KÖNYÖRGÖM olvassatok Bibliát!!

ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ámen.
ápr. 17. 21:59
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Én nem vagyok keresztény, de hiszek a túlvilágban és az isteni erőben. Én úgy gondolom, hogy aki meghal, az a fizikai síkon kívül kerül, tehát szerintem mozizik, azaz nézi, mi történik a Földön, vagy egy földönkívüli bolygóhoz megy és azt nézi, ott mik történnek. Vagy asszisztál az élők életéhez, és ilyenkor vannak a szellemészlelések. És ezért már nem unatkozik. De ez az én hitem, mint mondtam, nem vagyok keresztény.
ápr. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!