Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Szentháromság tagadók...

A Szentháromság tagadók szerint az Atya, a Fiú, és a Szentlélek nem szent?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 15:29
1 2 3
 1/26 Mansour ***** válasza:
72%
Nem a szenttel van a gond, hanem azzal hogy ez a három isteni személy egy, illetve hogy az egy Isten mégis három személy. Miközben a Bibliában ez így konkrétan nincs is leírva (tudom, ha akarjuk, akkor persze levezethetjük belőle). Én nem vagyok konkrétan Szentháromság-tagadó, agnosztikus vagyok a témában, csak a tisztázás kedvéért.
ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Pedig

Atya Isten

Jézus is Isten

És a Szentlélek is Isten...

ápr. 23. 15:45
 3/26 Mansour ***** válasza:
21%
Arra tudsz példát, hogy a Szentlélek mint önálló személy jelenik meg, és nem mint Isten szent lelke?
ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen, például az Apostolok Cselekedeteinek 13:2-ben olvashatunk arról, hogy "amikor ők az Úr szolgálata és böjtölés közben imádkoztak, ekkor a Szentlélek így szólt: 'Válasszátok ki nekem Barnabást és Saulust a munkára, amelyre hívni valók őket.'" Ez a rész arról tanúskodik, hogy a Szentlélek önálló személyként cselekszik, aktívan beszél és irányít a keresztény közösség életében.
ápr. 23. 15:54
 5/26 Mansour ***** válasza:
41%
Hát, ez még nem jelenti azt, hogy önálló személy, ugyanígy beszélhet Isten szent lelkeként. De nem akarok ezen nagyon pörögni, számomra nem sok jelentősége van annak, hogy a Szentlélek önálló személy vagy sem. Őszintén szólva nekem még azzal is gondjaim vannak, hogy Istent személynek nevezzük. A Mindenség teremtője, a lét teljessége, akiben fennáll a világ, egy személy lenne? Nekem ez nagyon korlátozó és lekicsinylő megfogalmazásként hat. Nyilván, az emberhez való viszonyában van egyfajta személyes aspektusa, de azt mondani, hogy Ő egy személy, az nekem nem kóser...
ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
A tagadás oka valószínűleg az, hogy nincsen jó magyarázat a szentháromságra. Mindenféle redukciós kísérlet a szentháromságra vonatkoztatva a kereszténységben eretnekség.
ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3-as válaszoló jól írta, a szellem Isten szelleme, Istenhez tartozik, Isten rendelkezik vele. Arra használja fel, amire akarja.

Amikor Isten szelleme szól, az azt jelenti, hogy Isten azt a gondolatot sugallja, vagy "fújja bele" az elmédbe, amit szeretne tudatni veled.


A szellem úgy működik mint egy fuvallat, erős szél. Ez Isten mindenható képességét fejezi ki. Így a legtávolabbi helyekre is eltudja küldeni, hogy végrehajtsa az elhatározását, nem kell személyesen oda mennie egy helyre.

ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

#5

A Biblia több esetben is megkülönbözteti a Szentlelket:


Lk 1,35

Az angyal ezt felelte neki: »A Szentlélek száll rád, és a Magasságbeli ereje megárnyékoz téged; azért a Szentet is, aki tőled születik, Isten Fiának fogják hívni.


Csel 10,38

hogy miképpen kente föl Isten Szentlélekkel és erővel a Názáretből való Jézust, aki körüljárt, jót tett, és meggyógyította mindazokat, akiket az ördög a hatalmába kerített, mert Isten vele volt.


Zsid 2,4

és velük együtt Isten is tanúságot tett róla jelekkel és csodákkal, akarata szerint sokféle erőmegnyilvánulással és a Szentlélek közléseivel.


Tehát Szentlélek a Biblia alapján egész biztos, hogy nem Isten ereje.


1Kor 2,10

Nekünk azonban feltárta Isten a Lélek által. A Lélek ugyanis mindent átlát, még Isten mélységeit is.


Ebben a versben is egyértelműen különválasztja az Atyától.


Ezen felül számtalan (most nem idézem, mert felesleges lenne közel 40 idézetet citálni rá) versben egyértelműen olyan tulajdonságokkal rendelkezik, ami csak személyre igaz. Még 1-2 esetre lehetne mondani, hogy megszemélyesítés, de ilyen sokra kicsit arcpirító lenne.

ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
15%

"A Szentháromság tagadók"


Felesleges bármilyen magyarázatba belemenni, Jézus sem tette soha, sem a fariezusoknak, sem sátán ippeg akkor felkent embereinek.


A Szentháromság tagadók- nem más, mint az Antikrisztus szelleme. Sátán legmagasabb szintjén lévő szellemisége, mellette Jézabell szellemisége.


Jézabel szellemisége található meg minden nárcisztikus és okkult bálványimádó személyben, kinél csak egy része, kinél teljesen már kialakult. Attól függően, hogy az uralmat mennyire vette át az adott személyen akin keresztül működik.


Ezeken a személyeken akik teljesen már átlényegültek-pszichopátia jelei ismerhetőek fel-és az már végérvényes ítélet.


Az antikrisztus szellemisége van jelen napjainkban: Neonáci személyeknél-szintén függ attól mennyire vette már át az uralmat az adott személy felet-és kiegészül még Jézabell szellemiségével és a különböző hamis vallások is idetartoznak mint Budhhizmmus, Taoizmus és minden olyan ami tagadja Jézus megváltói munkáját.


Ennyi.


Totálisan felesleges bármit is mondani, és nem is kell. Hiszen mindkét szellemiség ha szabadjára van engedve egy embernél-akkor az már ítélet.

ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

*sem sátán ippeg akkor felkent embereinek.


Mint a fáraó, mint Pilátus, mint Hámán


Hámánról például tökéletes leírást lehet látni az Antikrisztus szellemiségéről. Gyönyörűen bemutatja ahogy sátán vezeti.

ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!