Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Szentháromság tagadók...

A Szentháromság tagadók szerint az Atya, a Fiú, és a Szentlélek nem szent?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 15:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#20

Értem, tehát ez alapján, illetve a fentebbi idézet alapján úgy gondolod, hogy Isten is áll valamiből és még lélekből? Mert az analógiát csak így lehet átvinni, ha már annyira akartad.

Amúgy a lelek a test nélkül is létező az ember esetében, Jézus esetén is olvashatjuk, hogy testben meghalt, tudjuk, hogy ott volt a sírban, de lélekben alászállt, hogy hírt vigyen a "börtönben" sínylődő lelkeknek.

ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 munyamunya ***** válasza:

21es,

Pont azt írtam, hogy a felépítés különbözik, és csak a szellem működési módja azonos. Azt is kifejtettem, hogy Isten maga szellem, nem áll semmi másból.

Az analógia nem a személy összetételén, hanem azon alapszik, hogy egy élőlény belsőjét kizárólag szellemi értelemben és módszerrel lehet vizsgálni, mivel mind az ember, mind Isten lényege szellemi. Az, hogy a szellemen felül az ember pluszban még rendelkezik anyagi testtel is, ebből a szempontból nem fontos. Annyit akartam csak felvetni, hogy ezzel a hasonlítással Pál azonos helyre teszi az ember és Isten szellemét a gyakorlati értelemben, és mivel ilyen értelemben - amíg élünk a földön - nem kezeljük önálló, rajtunk kívül létező valaminek a saját szellemünket, ezért az Istenét sem.

A szellem/lélek a testi halál után visszakerül Alkotójához és pihen, amíg új, mennyei testet nem kap, amikoris a kettő egyesítésekor újra élő személlyé válik, azaz feltámad. A lélek önmagában nem egyenlő a személyünkkel. (Az általad megemlített igehelyet teljesen máshogy értem, de ez nagyon messzire vinne a mostani beszélgetés témájától.)

ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Azt is kifejtettem, hogy Isten maga szellem, nem áll semmi másból."

Miért nem? Ha ez az érved az általam hozott igerészre, akkor kell, hogy álljon. Vagy csak félig érvényes ez az analógia és pont úgy félig, ahogy a te hited támasztja alá?

ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 munyamunya ***** válasza:

23as,

Az Örökkévaló az Egyedüli Igaz Isten, akit pedig elküldött, a Felkent Yahosua, nem az. Így az ő felépítése, mely a miénkhez hasonló - hiszen belépett a test és vér közösségébe, testvérünk lett - lényegtelen atekintetben, hogy hogyan írjuk le az Istent magát.

Az általad idézett részhez nem fűztem semmilyen érvet.

ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24

Ez így van, s a felkent Krisztussal megosztotta minden hatalmát és dicsőségét, mint olvashatjuk a Bibliában. Ha pedig megosztotta minden hatalmát, dicsőségét, akkor Istenségében is részesült.

ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 munyamunya ***** válasza:

25ös,

Gondolom, arra a hatalomra utalsz, amit vissza is fog kelleni adnia a korszak végén. Semmije nem a sajátja, ahogy számtalanszor hangsúlyozta földi szolgálata során, a hatalmat és dicsőséget is úgy kapta, és nem is örökre.

Továbbá egy "isten" nem mástól veszi isten mivoltát és annak atributumait, hanem önmagában, önmagától Isten. Aminek, akinek kezdete van, felette álló ura van, az nem "isten".

ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!