Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért latin lett a keresztény...

Miért latin lett a keresztény egyház nyelve? Miért nem az arámi?

Figyelt kérdés
Jézus anyanyelve az arámi, a latin pedig a rómaiaké, akik kivégezték Jézust. Más vallások esetében a saját prófétáik nyelve lett az egyház nyelve is. Miért döntene bárki úgy hogy az őket üldözők nyelvét tegyék meg a saját szent vallásuk nyelvének? Nem lehet hogy inkább a rómaiak vették át a vallást és nem a keresztény vették át a latint?

ápr. 23. 23:54
 1/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Megválaszoltad a saját kérdésed :)


Annyiban kiegészíteném, hogy csak a 4. században lett a latin hivatalosan az egyházi nyelv.

ápr. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Arámi


Tökéletes kérdés. Jó felé kezdtél gondolkodni innen indul, hogy lehet meglátni azt amit sátán épít és Isten helyébe helyezve csapja be emberek milliárdjait és viszi őket bálványimádásba, ami homlokegyenest ellenkezik nem csak Isten törvényeivel, de Isten parancsolataival is, és az elsőszámú halálos bűnkategória:)


2 Mózes 20-

3.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

ápr. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 UlfOrmson ***** válasza:
Az utolsó kérdéseddel meg is válaszoltad magadnak a főkérdést :)
ápr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem lehet hogy inkább a rómaiak vették át a vallást és nem a keresztény vették át a latint?"

Kapizsgálsz valamit... :))

Amúgy az egyház nyelve eredetileg inkább a görög volt. Illetve leginkább ezt használták. Az első században a Római Birodalom területén sokkal többen beszéltek görögül az átlagemberek között, mint latinul. Később nyugaton elterjedtebbé vált a latin és ezt vette át az Egyház, pusztán azért, mert ezt értette mindeki.

ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Az utolsó kérdéseddel meg is válaszoltad magadnak a főkérdést"


Ezzel csak az a gond hogy a rómaiak a saját ízlésük szerint alakították a kereszténységet.

ápr. 24. 12:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ahol terjedni kezdett, ott a görög és latin nyelv létezett és nem beszéltek olyan perfektül arámi nyelven, mint pl a 2-es hozzászóló, aki legalább anyanyelvi szinten beszél arámi nyelven. Ha csak nem a sátán szólt belőle fentebb.
ápr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!