Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek azért...

A vallásos emberek azért viselkednek olyan jól a másikkal, mert félnek a felsőbb hatalom büntetésétől?

Figyelt kérdés
ápr. 28. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem viselkednek jól másokkal, ölik őket.
ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én még nem öltem embert.

Eléggé általánosítasz!

ápr. 28. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem a félelem miatt, hanem a szeretet miatt. Az a legnagyobb hatalom és erő. Istenről is azt olvassuk a Bibliában, hogy Ő Maga a szeretet 1János 4:8

Aki benne hisz és engedi, hogy Isten Szava hasson a szívére, az utánozni szeretné Istent és igyekszik kedvesen, szeretettel bánni a másikkal.

Jézus is ezt a két törvényt hagyta nekünk:

Szeresd a te Istenedet...Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.

ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2

Az első válaszoló valóbban általánosít mert vannak olyan vallásos vagy csak simán hívő emberek akik nem gyilkolnak vagy bántanak másokat. De olyanok is akik igen.


A kérdésed szintén általánosítást tartalmaz csak te fordított módon.


Én inkább úgy látom, hogy a vallástól ez független. Vannak vallásos jó és rossz emberek is ahogyan vallástalanok között is. Nem lesz valakiből jó vagy rossz ember azért mert csatlakozik egy valláshoz ahogyan attól sem, ha elhagyja azokat.


Azt azonban valóbban meglehet kérdő jelezni, hogy egy hívő azért tesz-e jót mert azt akarja tenni vagy a jövőbeli jutalom/büntetés elkerülésének reményében.

máj. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!