Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanuiként konfrontálódt...

Jehova Tanuiként konfrontálódtam a vénekkel és azóta neheztelnek rám,csupán azért mert mertem megkérdezni számukra titkolt dolgokat,most mit tegyek?

Figyelt kérdés

A jóslásal kapcsolatban azt tanitják nekem,hogy tilos közben nekik volt nem egy beteljesületle világvége és egyéb jóslatuk.


1914 októberét jelölte meg a „pogányok idejének végeként”.A zsidók visszatérnek Isten kegyeibe, a „névleges egyház” elbukik, a végső harc Krisztus és a Sátán között véget ér, a világ birodalmai megdőlnek és Krisztus összegyűjti az övéit; a szentek a mennybe kerülnek, ahol uralkodnak vele, és elkezdődik a millennium.


1894-ben írta az Őrtorony: 1914 vége a bajok végének a dátuma lesz

1916-ban azt mondták, hogy a világháború a "szentek" elragadtatásában ér véget.1920-ban azt jelezték, hogy 1925-re megalakul a Messiás királysága, és békét hoz a világra. Isten elkezdi helyreállítani a földet. Ábrahám, Izsák, Jákób és a többi, Istenhez hűséges ember és pátriárka feltámad.

Ugyanebben az évben (1920) jelentette meg Rutherford a következő művét: Milliók élnek most, akik sohasem fognak meghalni!


1938: Az Armageddon már túl túl közel van, mint hogy a hívők megházasodjanak vagy gyermeket vállaljanak.


1941: Már csak "hónapok" vannak hátra Armageddonig.


1961: Az Ébredjetek! iratuk kijelentette, hogy Armageddon "a 20. században el fog jönni... Ez a generáció látni fogja a beteljesülését".

1966: 1975 őszén 6000 éves lesz az ember megteremtése, és „helyénvaló” hogy Krisztus ezeréves uralma elkezdődik.„Az idő elfogyott, ez nem kérdés”.

1971: „Jehova csatája” „hamarosan, a huszadik századon belül” elkezdődik.


1984: "Sok jel" utal arra, hogy a "vég" közelebb van, mint a 20. század vége.

1989: Az Őrtorony kijelenti, hogy az 1. században megkezdett keresztény misszionáriusi munka „a mi 20. századunkban befejeződik”. Később, amikor a folyóirat kötött kötetekben újra megjelent, a „XX. századunkban” kifejezést a kevésbé specifikus „napjainkban” kifejezés váltotta fel.

Bibliai értelmezések



Ez a lejobb indulattal is jövendölés.

A folyóiratban ez van leirva.

Az asztrológia és a jövendőmondás azt sejteti, hogy a jövőnk előre meg van írva. Vajon ez így van? A Biblia azt mondja, hogy eldönthetjük, miben hiszünk, vagy mit szeretnénk tenni, és a döntéseink befolyásolják a jövőnket (Józsué 24:15).


Isten imádóinak van egy további okuk is arra, hogy elutasítsák az asztrológiát és a jövendőmondást: a Teremtő a jóslás minden formáját elítéli. A Biblia a következőket mondja: „Ne legyen olyan köztetek, aki. . . jóslással foglalkozik, mágiát űz, előjelek után kutat, varázsló, aki másokat megigéz, szellemidézőtől vagy jóstól tudakozódik, vagy aki halottaktól kérdez. Mert mindaz, aki ilyesmiket tesz, utálatos Jehovának *” (5Mózes 18:10–12).


Megkérdeztem aki jár hozzánk,azt mondta hogy ezek csak a szervezetet lejárató irások. Ők nem jósoltak soha. De meglepően ideges lett a kérdésem miatt. Valamit titkol? Azt éreztem be akar csapni.


Valaki ezt elmagyarázná nekem? Vannak más stiklijük is? Köszi.


máj. 13. 13:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Oké kérdező!


Önts tiszta vizet a pohárba


" Jehova Tanuiként konfrontálódtam a vénekkel "


Valóban Jehova Tanúi voltál?


És légyszíves csak egy igent vagy egy nemet válaszolj,ne kezd magyarázkodni.


Köszönöm

máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!