Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van a vallásnak...

Mi értelme van a vallásnak 2010-ben?

Figyelt kérdés
Nem kell félreérteni a kérdést, természetesen tiszteletben tartom mindenki meggyőződését, csak az értelmére lennék kíváncsi!
2010. nov. 27. 18:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Szerintem meg van értelme. Én boldog lennék, ha tudnék hinni a vallásban, az egyházban. A vallásos ember elfogadja a dolgokat. Vallásos ismerőseimnek meghal egy hozzátartozójuk, belenyugszanak, "Az Úr adta, az Úr elvette, legyen áldott az Úr neve". Na, ez pl. nagyon jó benne. Én nem tudom elfogadni, pedig már akartam vallásos lenni, de nem tudok, mert nem hiszek benne. Voltam már sokszor templomban, sajnos, nem tud lekötni egyik vallás Istentisztelete, miséje sem. Végül megmondtam, nem megyek, csak azért, mert illik, mert ezt várják tőlem. Ezáltal már több évtizede én vagyok a feketebárány, különösen, mert meggyőződésem ellenére a gyermekeimet sem neveltem vallásosnak.

Ennek ellenére én elfogadom a vallásos emberek vallásosságát, sosem próbálom rájuk erőltetni az én meggyőződésemet, bár fordítva ez nem működik, mikor harmincadjára próbálnak rávenni a templombajárásra, mikor szépn megkérem pl. a becsengető Jehova tanúit, hogy ne próbáljanak téríteni, mintha a falnak beszélnék. Több, mint 50 évesen rájöttem, velük szemben az udvariasság az egyetlen, amit nem szabad használni. Ma már csak annyit mondok : NEM, és részemről lezártam az ügyet. Erre a váasz: Majd égek a pokolban.

2010. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

A vallás az emberi hiszékenységet használja ki ma is, mint több ezer évvel ezelőtt. Földünkön nagyon sok olyan ember él akinek a saját erejű hite kicsi, kevés, azaz nincs önbizalma (több okból lehetséges: úgy nevelték, megfélemlítették, nem tanult, nincs önművelése, amihez hozzányúl nem sikerül neki és hamar feladja stb.). Másik réteg akinek nincs társasága, egyedül él és közösségre vágyik Ezekből kerülnek ki a hívők. Ma több ezer vallásos közösség működik és mindenki olyat választhat amilyet akar, csak a belső szabályokat kell betartani. Időnként kilépni is nagyon nehéz belőlük, különösen ha rájönnek, hogy gazdag vagyok.

Ezek az emberek mindig mástól várják az útmutatást, a biztatást cselekedeteikre és a dicséretet is. A vallás irányítói ezt használják ki, lelki terrorban tartva őket és a hívők "adományait" saját céljaikra használják fel. Közben biztatnak arra, hogy az Isten majd meghálálja a túlvilágon - ahonnan még senki nem tért vissza, így nem tudja elmondani a nagy "átverést".

Röviden ez az értelme a vallásnak ma is (jövőre is.. .jó üzlet élni belőle).

2010. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2010. nov. 28. 14:30
 14/27 anonim ***** válasza:
Olvasd el: [link]
2010. nov. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Szia, az első válaszolóval értek egyet. A vallásnak kortól függetlenül ugyanaz az értelme: emberi eszköz, módszer ahhoz hogy közelebb jussunk Istenhez.

A hit ennél mélyebb, bár lényegében ugyanaz. A hit nem gyengeség, hanem erő, és előre mozdít.


freya

2010. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"De pont erre lennék kíváncsi! nekik ez miért jó? mennyiben ad pluszt?"


Na ez, látod neked rejtély, hogy egy igaz hívő mivel érez pluszt. Ez olyan kérdés, mint a mi volt a világ vége előtt. Csak egy hívő megtalálta a pluszt, egy nem vallásos meg nem.

"Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek."

Erre kellene törekedni.

2010. nov. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallás elsősorban támasz. Mint ahogy támaszkodsz a szerelmed vagy szüleid tanácsára, a vallásod tanácsai le vannak írva annak szentírásában.


Támasz olyan szempontból, hogy ha valamit elszúrtál és ezáltal károd lett, akkor azt mondod pl : ezt Isten akarta így, vagy Allah akarta így. Mert könnyebb elfogadni hogy valaki vagy valami irányít téged, minthogy Te magad cseszted el, és ezért fele annyi fizetést kapsz hó végén. Sarkítva.


Támasz még olyan szempontból is, hogy ha valakid meghal, és az ő elvesztését képtelen lennél ép szellemmel feldolgozni. Ekkor (és hozzáteszem ez egyáltalán nem rossz, inkább jó dolog) segít a hit, hogy legyűrd a szenvedést. Eljársz templomba, v temetőbe, beszélsz hozzá, mert meggyőződtél róla hogy a mennyibe jutott, és akkor ő lenéz rád, és lát téged és hall téged. Sokkal könnyebb ezt elfogadni, mint azt, hogy a tudata és így maga az ember is a semmibe vész.


Valamint az erkölcsi normák betartása szempontjából szerintem a mai világban pont hogy szükség van a hitre. Gondolj a ne paráználkodj, ne ölj gondolatokra, vagy akár a házasság szent kötelékére is. Ezeknek a betartásában is segít a hit, vagyis a vallás. pl ha beleszeretsz valakibe házasságon kívül, ha nem vagy vallásos, semmi nem akadályoz meg benne, hogy megcsald a férjed, mert csak annyit mondasz magadnak: "eddig az én erkölcsöm az volt hogy tisztességes házasságban élek, de mára úgy döntöttem, hogy inkább a szívem követem, hisz az sokkal egészségesebb és boldogabbá tesz."Így tiszta szívvel megcsalod férjed. ám ha vallásos vagy, mindezek a gondolatok felett áll számodra a házasság szent köteléke, mint már írtam.


Végezetül: úgy gondolom, hogy az ember alapvetően csordaösztönnel rendelkező lény. És mivel a csordát is mindíg valaki irányítja, az emberek tömegét is kell valaminek irányítani. Így sokkal észszerűbb és egyszerűbb volt egy halhatatlan lény erkölcsrendszerét leírni és használni, mint egy "halandó" embert beállítani vezetőnek, aki ha meghal, vele halnak törvényei is. ha belegondolsz, azokat az embereket , akik fölött már nincs senki, írdatlan hit vezényeli. Mert ha nem vezényelné, akkor a tiszta erkölcsű ember beleroskadna ha csak saját vállán kéne cipelnie a súlyokat.és neki is kell, hogy legyen egyfajta útmutatás.

2010. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Leginkább az az értelme, hogy ne süllyedjünk el teljesen a matériában.
2010. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Szerintem fölösleges időpazalás olyan kérdésekre választ keresni amire nincs.Itt és most kell boldognak lenni,szeretettel és megfelelő nyitottságal,kellő intelligenciával élni.A hit bárhol elérhető,mert az önmagunkban van,és mindenki szíve joga eldönteni,miben vagy kiben hisz.
2010. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
utolsónál a pont és ezzel lezártnak tekintem a kérdésemet! :D
2010. dec. 1. 09:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!