Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mért van az ha idősebb egy...

Mért van az ha idősebb egy pap már kevésbé hisz istenben?

Figyelt kérdés

nekem ez a tapasztalatom de sokan is mondták már ezt talán mert sokat megélt már és nem hiszi el a hiába valo imádkozást könyörgést

a fiatalok meg még hiszékenyek. ?



2009. jan. 19. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Túl tapasztalt hozzá, és volt ideje gondolkodni.

A gondolkodás, a tapasztalat és a hit eléggé üti egymást.

2009. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Nekem van ellentétes tapasztalatom is. Az idősebb sokkal érettebb hitű, mint a fiatalabb. És nem csak hiszékenység meg tudatlanság miatt.
2009. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Jól szóltak előttem. Csak még annyit hozzá, hogy minél magasabb polcra kerül a pap az egyházi hierarchiában, annál kevésbé hisz. Egyrészt az előbb említett kor-tapasztalat-gondolkodás hármas, másrészt pedig annál több olyan "egyházi érdekességet" ismer meg, amik még inkább ütik a hitet.


És most akkor gondoljunk bele, vajon mennyire is hisz a pápa...

2009. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
A lelkész, pap, sámán, guru, stb, kinek mi tetszik, egy emberi foglalkozás. Olyan mint a faluban az orvos, a tanító meg a borbély. Nem túl jól fizet a papi hivatás, de dolgozni azt nem sokat kell érte. Persze nem mindegy hogy valaki kis falusi pap, vagy esperes, vagy megyéspüspök. Sok köztük a homoszexuális, ill.pedofil, mert ide könnyen elbújhatnak. A szexuális hovatartozásukról mégsem illik egy lelkipásztort kérdezni. Kezdetben, kispap korukban talán még hisznek istenben, de szerintem ahhoz elég intelligensek és okosak, hogy később átlássanak a szitán, és belefáradjanak a sok hiábavaló imába. Meg aztán a legtöbbjének van mit meggyónnia amiatt hogy semmibe veszi a tízparancsolatot. Lásd bitangkassza, homoszexualitás,pedofília, alkoholizmus. Azok az igazi hithű papok akik tevékenyen résztvesznek szeretszolgálati tevékenységben, nem harácsolnak vagyont, kockáztatják az életüket (lásd a 2004-es thaiföldi cunami), segítenek a szegényeken, hajléktalanokon. Róluk elhiszem hogy kitartanak a hitük mellett és hisznek is, de azokról akik a szószékről hülyítik a nyájat, aztán visszbújnak a jó meleg paplakba, azokról semmit sem hiszek el. Ingyenélő banda.
2009. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kösz az első válaszolonak igaza lehet illetve van is mire a pokolra jutnak a papok addigra megjön az eszük is ?
2009. jan. 19. 15:42
 6/10 A kérdező kommentje:

de akkor már késő

láttam egy jo filmet uristen@menny.hu neten biztos rajta van nézzétek meg

2009. jan. 20. 10:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Akik igazán hitben járnak, azok teljes mértékben meg vannak győződve arról, hogy a Biblia Isten Szava. Bőséges bizonyíték van arra, hogy a Szentírás valóban „Istentől ihletett” (2Timótheus 3:16). Mennyi ilyen bizonyítékot kell megvizsgálnia valakinek, mielőtt meggyőződne erről? Ez a múltjától is függhet. Ami az egyik embernek teljesen elegendő, nem biztos, hogy meggyőző a másiknak. Néha rengeteg cáfolhatatlan bizonyítékot mutatnak valakinek, és talán mégsem hajlandó arra a következtetésre jutni, amire a bizonyítékok mutatnak. Miért? A szíve mélyén rejlő vágyak miatt (Jeremiás 17:9). Így az illető talán azt mondja, hogy érdekli, mi Isten szándéka, a szíve mégis arra vágyik, hogy elfogadja őt a világ, vagy esetleg nem akar felhagyni azzal az életmóddal, amely ellentétben van a Biblia irányadó mértékeivel. De ha valaki igazán éhezi az igazságot, őszinte önmagához és alázatos, akkor idővel fel fogja ismerni, hogy a Biblia Isten Szava,s életben tudja tartani a hitét. Tehát így hogy "a gondolkodás, a tapasztalat és a hit eléggé üti egymást", nem igaz. "Állandóan tegyétek magatokat próbára, vajon a hitben vagytok-e, állandóan próbáljátok meg, mik vagytok ti magatok. Vagy nem vagytok tisztában azzal, hogy Jézus Krisztus egységben van veletek? Kivéve, ha alkalmatlanok vagytok. Igazán remélem, hogy felismeritek majd, hogy mi nem vagyunk alkalmatlanok." 2 Kor 13:5,6

Tanulság: - nem győződött meg arról hogy a hitben van, azaz nem építette a hitét, vagy kiábrándult az egyházából.

-felismerte hogy alkalmatlan

Azonban számtalan olyan pap, s magánember is van, aki az élete végéig hithű maradt Istenhez, s ugyanúgy megőrizte hitét, mint fiatalkorában.

2009. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

annyi sablonos hülyeséget ítatok le ....


mindamellett láttam már én is néhány "embernek nem annyira, papnak még jó" egyént.


Sajnos, (elfogadom, hogy ez nézőpont kérdése) kevés a papnak jelentkező rendes ember, mert sokan a családapaság még nehezebb terhét választják.

Jó néhány pap későn kap "elhivatást", amikor felfogja, hogy nem lesz soha jó szakember, itt meg ellébecolhat a nyáj (csorda?) terhére.

De látni sok nagyon jó papot, sőt szentet! főleg a szerzetesek között. Ott is nem egyet láttam !!! Hála Istennek.

2009. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem minden oreg pap hitetlen !Ne felejtsd el a Satan Jezust is kisertette a pusztaban de o ellentmondott neki ,naaaaaaaa van akinek csokken a hite es mar nem tud ellentmondani amikor a Satan megmutatja a foldi gazdagsagot , es elfogadjak az ajanlatot . Nekem is feltunt mar ,hogy papok luxusjarganyban furikaznak nekem meg aki dolgozom egy ocska verdam van ,de nem erdekel annal tovabb o talan eladta a lelket , de en az enyemet nem adom el akkor sem ha nem vagyok pap.
2009. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen kiégnek, mint sok más pályán dolgozók, akik emberekkel törődnek (tanárok, orvosok, ápolók). Az is igaz, hogy idővel változnak bennünk az Istennel kapcsolatos elképzelések, belső elvárások, és ebben nagy szerepe van a tapasztalatnak. Nagy munka összeegyeztetni a belső tapasztalatokat az elméletben tanultakkal.
2009. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!