Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Isten, mint teremtő, az...

Az Isten, mint teremtő, az általa teremtett világban hol található, milyen térben helyezkedik el?

Figyelt kérdés
A teremtett világon kívül létezik más is és Isten ott lehet?
2011. okt. 31. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Isten ott van mindenhol
2011. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Tudtommal általában "mindenütt jelenlevő"-nek mondják, tehát az egész világ Ő.

Elsősorban azonban mégis konkrétan és személy szerint a Te fejedben található, amennyiben hiszel benne. A Te fejeden kívül csak a Te fejed által létezik. :)

2011. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Isten szellem, tehát semmilyen térben nem szükséges neki elhelyezkednie. A 2+2=4 egy matematikai törvényszerűség. Az sem helyezkedik el sehol, de mégis mindenhol ott van. mert ha nem is létezne ember aki meg tudja számolni: két bolygó meg két bolygó az négy bolygó lenne.

Isten mindenhol mindenben de a mindenségen kívül is és belül is van.

A szívedben keresd, ott van a legközelebbi bázisa. :-)

Freya

2011. okt. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 eric_one ***** válasza:
62%

Van kijelentése Istennek erről is, és a jelenlegi tudományos ismereteink szerint logikus és elfogadható. Egy kis magyarázat szükséges hozzá, hogy jobban megértsed. Isten kijelentését azért nem tudják elfogadni sokan mert a klasszikus fizika által bemutatott világkép amely főképpen az oksági elven nyugszik, (vagyis minden egyes természeti jelenség általános alapelven és alaptörvények segítségével kiszámítható, és az esemény lefolyása is meghatározható) egy relatív gondolkodásmódot alakít ki az emberben. Bár ezt a gondolkodás módot a makrofizika szétrombolta, mégis sokak nem akarnak másképpen gondolkodni. Az univerzum teremtője a biblia Istene viszont abszolút módon nyilatkoztatja ki magát, tehát relatív szemlélettel nem érthető, nem felfogható, vagy bolondságnak is mondható.


Einstein relativitás elméletének felismerései megmutatták hogy a tér és az idő összetartozó értékek, és nem függetlenek egymástól. Vagyis tér nélkül nincs idő és idő nélkül nincsen tér. Az idő az anyag tulajdonsága, vagyis ez a két dimenzió elválaszthatatlan!


Isten azt mondja magáról: idézet Jer 23,23-24

"Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is? Vajjon elrejtőzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam őt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr.


Itt Isten azt mondja hogy betölti az univerzumot először is tisztán térben. De mivel tér és idő szét nem választható ezért Isten térbeli mindenütt jelenléte magába foglalja az időbeli mindenkori jelenlétét is. Vagyis ha térben nem korlátozható, akkor időben sem ez logikus és gondolom érthető is. Ha a biblia Istene valóban az univerzum teremtője, akkor úgymond magában hordozza a térbeli és idő koordinátákat ahogy Kol. 1,17 "...minden Őbenne áll fenn" írja.

Jel. 1,21-6 "Én vagyok a kezdet és a vég" ami azt állítja hogy a tér is idő abszolutumai nem találhatók meg a látható valóságban, hanem egy személyben Jézus Krisztusban.


Isten egyébként a Jahve névvel nyilatkoztatta ki magát Mózesnek amely név jelentése "Vagyok, aki vagyok" Számunkra ez így lefordítható: Egy térben mindent kitöltő teremtő számára minden térbeli pontban jelenlevő, és hasonlóképpen egy időben mindenkor jelenlevő Isten számára minden időpontban jelenlevő Isten. Tehát aki nekünk mindig is volt, van, és lesz. Legalábbis a mi szemszögünkből nézve.

Remélem érthető volt, még pár bizonyítékot is írok neked:

Jézus a templomba megy reggel tanítani és párbeszédbe bonyolódik a farizeusokkal, majd kijelenti nekik hogy "Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." Jn 8,58 Persze erre követ ragadnak, de történet itt is jól végződik :-)

Ez nyelvtanilag különös, de a fenti magyarázat alapján már logikus és érthető.


másik eset Keresztelő János Jézusról szóló megállapítása "Jn 1,30 Ez az, a kiről én ezt mondám: Én utánam jő egy férfiú, a ki előttem lett, mert előbb volt nálamnál."


Sok példa található még, oldalakat lehetne tele írni. Sokan azt állítják a GYK oldalán hogy a biblia elavult, tudománytalan, mesekönyv. Pedig ellenkezőleg, ma még aktuálisabb és egyre több prófécia teljesedik be szemünk láttára. A tudósok csak halványan sejtik amit a biblia már kijelentett évezredek óta. Azt kellene meglátni hogy ez a könyv amely egyedüli módon az emberiség történetét mutatja be a kezdettől a végégig, azonkivűl egy teljesen egységes üzenetet közvetít. A világ leglogikusabb könyve, sehol nincs benne ellentmondás, mindössze ismereti hiányok és rossz gondolkodásmód végett gondolják sokan hohy az. Már azon el kellene gondolkodni minden embernek hogy ezt a könyvet 1600 éven át írták több mint 40 különböző szerzője volt. Ezek az emberek nemcsak időben hanem földrajzi értelemben és kultúrában is távoltak egymástól Egyiptomtól-Babilóniáig szétszórva. A szerzők is különböztek egymástól a tanulatlan halásztól az írástudóig, az orvostól a királyig stb. vámszedő de mégis kinyilatkoztatásában, tanításában, üdvtervében, és felépítésében egy csodás egységet alkot a Biblia. Ha az utóbbi 1600 vagy legyen csak 600 év orvosi közleményeit egy könyvbe kötnénk micsoda káosz lenne? :D

Minden embernek el kellene ismernie hogy az íróeszközként használt emberek mögött egy igazi tér és idő fölött álló igazi szerző van. Ez is gyakori kérdés itt hogy a bibliát kik írták... A Koránt vagy a Mormon könyvét egyfolytában írták ill. diktálták. De a Szentírás kezdeményezője és alkotója azonban évezredeken keresztül jelentette ki magát. Ez logikus igazolása annak hogy Ő az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Köszönöm figyelmedet! Isten áldjon!

2011. nov. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Három megközelítés is van.


Az első keleti majd gnosztikus eredetű képzet: hogy Isten mindenütt, mindenben jelenlévő. Hiszen ha Isten valóságos és a teremtett világ oka, alapja és célja, akkor mi módon különbözhetne bármi is tőle. Hindu, Taoista, Gnosztikus, illetve ennek nyomán misztikus keresztény és misztikus mozlim felfogás.


A második, hogy Isten semmiben nincsen jelen némely szépséges középkori zsidó misztika ezt állítja. Ha isten totális és kizárólagos (mint Istentől ez elvárható) akkor minden egyebet kizár, tehát a teremtett világban semmilyen formában nincsen jelen, csupán utalások, üzenetek vannak tőle. E rendszerekben úgy tartják Isten nem a teremtéssel kezdte a munkálkodást, hanem visszahúzódással, hely azaz Tér teremtésével, önmaga belsejében létrehozott egy szabad Isten-mentes ürességet, egy buborékot melybe megteremtette a világot. Isten ilyen értelemben egyáltalán nincsen jelen a világban, sőt ha jelen van akkor nincsen világ.


A harmadik, hogy Isten részben jelen van. van egy Isten által teremtett de aztán önmaga törvényei szerint működő istenről leszakadt objektív világ, melyben időről időre Isten megnyilvánul. E felfogásban Isten mint ok és mint Cél jelenik meg a világban (de pl. már közel sem mint alap azaz mindenütt jelenlévő) Bizonyos értelemben a klasszikus vagy sarkított keresztény és mozlim gondolkodás alapul ezen a feltevésen.


A negyedi változat, hogy Istenről, térről és időről @uss, mert a fenti három mind emberi szavakkal megnevezhető és kifejezhető koncepció, tehát az istenre mely szükségszerűen felfoghatatlan, és kifejezhetetlen nem alkalmazható, mi több alkalmazása már vaskos hazugság, ez a buddhizmus koncepciója, plussz Witgensteiné: "Amiről nem lehet beszélni, arról hallgatni kell."


Üdv

2011. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
„Hozzáférhetetlen világosságban lakozik, és az emberek közül senki nem látta, sem nem láthatja.” (1Timótheus 6,16) „Bizony, te rejtőzködő Isten vagy, Izráelnek Istene, Szabadító.” (Ésaiás 45,15)
2011. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mióta az emberek rájöttek, hogy az ég az csak ég és utána a világűr van, azóta az egyház azt mondja, hogy Isten a szívünkben lakozik :) és spec semmit nem hiszek el az egyháznak, mert Isten maga a természet, ő a mozgatórugója mindennek, tehát kizárt, hogy egy adott helyen lenne. Mondhatom úgy is, hogy nincs pontos címe :)
2011. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

# 3/7.

Mit jelent az, hogy Isten szellem?

2011. nov. 1. 18:19
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mióta az emberek rájöttek, hogy az ég az csak ég és utána a világűr van, azóta az egyház azt mondja, hogy Isten a szívünkben lakozik :)"

Jézusnak vagy Pál apostolnak szerinted volt tudomása a világűrről? Ugyanis ők állították, hogy Isten a szívedben lakik. Meg, hogy őbenne élünk mozgunk és vagyunk.


@kérdező: Mit jelent az, hogy Isten szellem? Jó kérdés. Azért nehéz megmagyarázni, mert nem tudsz rá másik példát hozni. (Egy Isten lévén.....)Mondjuk úgy, hogy a világegyetemet teremtő intelligencia maga a szellem. Ez a szellem elsősorban adakozó, másodsorban egyesítő. Ennek a két tulajdonságnak a találkozását hívjuk emberi nyelven úgy, hogy szeretet. Ezért mondjuk azt hogy Isten maga a szeretet.


Talán ez a példa segít: hallgatsz egy gyönyörű violin concertót Beethoventől. Te egy művészt látsz aki hegedül. Az embert és a hangszert látod. Hol van Beethoven? Ő a szelleme a hegedű concertónak.


Az igazi művész tudja is, hogy igazán megidézni Beethovent csak úgy tudja ha megüresíti magát az énjétől. Egy világhírű hegedűművész így nyilatkozott: "Adva van egy pompás zenedarab egy pompás hegedű és egy pompás vonó. Nekem csak össze kell hoznom őket, aztán félreállnom az útból."


Freya

2011. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia, Emese vagyok:-) Csak arra akartam utalni, hogy az egyház régen is ugyanazt tanította amit Jézus és Pál. Ha olvasod az egyházatyák írásait vagy a szentek hitvallását, ez egyértelművé válik. Az, hogy a tudatlan emberek mit hallottak ki belőle, más dolog.
2011. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!