Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták tudatlanok és...

Az ateisták tudatlanok és hazugságokat állítanak?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


A kérdés feltevője szerint igen. A legjobb, hogy mikor írtam egy egyáltalán nem támadó választ, akkor is jelentette és letöröltette a válaszom, csak azért mert odaírtam, hogy ateista vagyok. Igazi keresztény hozzáállás nem? Modern inkvizíció.


2010. dec. 28. 23:01
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, a kérdező valóban elég bunkó stílusban tette fel a kérdést, de azért értem, mit akart. Az ateisták nem tudatlanok, de többségüknek (nem mindnek) elég felületes a bibliai műveltsége. Ez nem tragédia, csak akkor válik idegesítővé, amikor pl. ezen az oldalon elkezdik bizonygatni, hogy márpedig a Bibliában benne van, hogy bűn élvezni a szexet. Pedig nincs benne ilyesmi. De ez csak egy példa volt, számtalan ilyen van ezen az oldalon.

Gondolom, a kérdező olyanok válaszára volt kíváncsi, akik értenek a teológiához, csak ezt nem a megfelelő stílusban jelezte.

Mert az, hogy mi van a Bibliában leírva, TÉNY, arról felesleges vitát nyitni. Arról lehet kulturált hangnemben beszélgetni, hogy ebből ki mit tart fontosnak vagy mit hisz el.

2010. dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Az ateisták nem tudatlanabbak,mint a keresztények,és mindkét oldal mondhat igaz dolgokat.

ha nem provokáltál,akkor a kérdező a saját hitében bizonytalan,és ezt bunkósággal leplezi,én is találkoztam már ilyennel,itt az oldalon.pedig pont nekik kellene toleránsnak lenniük másokkal szemben,még akkor is ha ateista az illető...

2010. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
0%

Én volnék a linkelt kérdés feltevője.

Kezdjük ott hogy nem vagyok vallási fanatikus.

Amúgy meg egyáltalán nem értem ezt az egész nevetséges felháborodást.

A kérdés,amit feltettem,nagyon komoly,és megosztja a keresztény teológiát.Teljesen nyilvánvaló,hogy vallási,sőt teológiai témában egy ateista sose lesz annyira kompetens ,mint egy vallását gyakorló keresztény.

Számtalanszor láttam már olyat hogy ateista emberek adnak tanácsokat vallási témában (nem valláskritikai,hanem vallási).Egyébként a tanács adás alatt kb azt értem az ő esetükben,hogy mindig kitérve a kérdés elől,valami teljesen szubjektív véleményt mondanak,többnyire hogy: "a kérdés teljesen fölösleges,hisz nincs is Isten".

Ezért írtam oda,hogy kíméljetek a tudatlan hozzászólásaitokkal,mert mint ateisták tényleg keveset tudtok a kereszténységről,hát még a teológiáról.

Ezt te tényleg modern inkvizíciónak nevezed ?

Egyébként meg egy választ sem jelentettem törlésre.Nem tudom hogy mit képzeltél be.

Azt pedig,hogy valaki primitívnek nevezzen,kikérem magamnak.Felsőoktatásban veszek részt.

2010. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

Egyrészt az, hogy felsőoktatásban veszel részt, az ma már semmit sem jelent, ha ezzel védekezel egyből nevetség tárgyává válsz.


De nem ez a lényeg. Azt írtam, hogy 8 évet tanultam hittant, és bérmálkoztam is, és elég jól ismerem a kereszténységet, de ateista vagyok. Majd megkérdeztem, hogy akkor én is tudatlan vagyok-e? Aztán 2 óra múlva már nem volt meg a válaszom.

2010. dec. 29. 15:23
 15/46 anonim ***** válasza:
81%
Hát pedig primitív vagy. Egy értelmes ember szépen leírta volna, hogy hívők és teológiában jártasok válaszát várja, nem pedig ordítva letudatlanozza azokat, akik nem úgy gondolkodnak mint ő.
2010. dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
26%

"Egyrészt az, hogy felsőoktatásban veszel részt, az ma már semmit sem jelent, ha ezzel védekezel egyből nevetség tárgyává válsz."


Nézd erre most nem tudok mit írni,nem állok le bizonygatni az értelmi rátermettségemet,nem érdekel hogy mit gondolsz.



"De nem ez a lényeg. Azt írtam, hogy 8 évet tanultam hittant, és bérmálkoztam is, és elég jól ismerem a kereszténységet, de ateista vagyok. Majd megkérdeztem, hogy akkor én is tudatlan vagyok-e? Aztán 2 óra múlva már nem volt meg a válaszom."


Nem láttam a válaszok között,ezt amit most írtál,én biztosan nem jelentettem törlésre.


Egyébként most kb ugyanazt írhatnám mint te.Semmit nem jelent hogy 8 évig jártál hittanra,és hogy bérmálkoztál is,ha csak szétnézek a hittantársaim között keresztény műveltség szempontjából enyhén szólva nem túlképzettek.

Hát még a teológia,és ennek a kérdésnek a megválaszolásához teológiai ismeretekre van szükség,vagy legalábbis jó teológiai gondolkodásmódra.Ezt pedig biztosan nem tanítják a hittanon (még a bérmálkozón se),maximum a hittudományi egyetemen.Ahova bizonyára nem jártál.



"Hát pedig primitív vagy. Egy értelmes ember szépen leírta volna, hogy hívők és teológiában jártasok válaszát várja, nem pedig ordítva letudatlanozza azokat, akik nem úgy gondolkodnak mint ő."


Nem értelmes hozzászólásokra nehéz reagálni.

Nem azokat nevezetem tudatlannak,akik nem úgy gondolkoznak mint én,hanem akik tudatlanok teológiai műveltség szempontjából,probléma az hogy mindent a nevén nevezek ?Teljesen világosan kifejeztem,hogy nem vagyok kíváncsi olyan emberek válaszaira akik tudatlanok (teológiai tudás hiányában vannak),és biztos vagyok benne,hogy az is,hogy ateista hozzászólásokra nem vagyok kíváncsi,az is nagyon beleillik ebbe,hiszen az esetek elnyomó többségében egy ateista ,ha már hasonló jellegű tudományokban gondolkozunk inkább filozófiát,mintsem teológiát tanul,olvas,vagy érdeklődik iránta.


Ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni azt,hogy ez nem támadás,vagy lekezelés volt a nem hívő emberekkel szemben,csak azt juttattam kifejezésre,hogy nem vagyok egyszerűen kíváncsi az ő válaszaikra,olyan témákban,amikben ők igencsak nem kompetensek.


Mit nem lehet ezen érteni ?

2010. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, de miért nem tudtad normálisan leírni? Akkor nyilván senki nem kötött volna beléd és senki nem háborogna.
2010. dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
47%

Nos, én hívő ember vagyok, és vannak ateista ismerőseim, akikkel igenis nagyon jól kijövök. Néha vitatkozunk egy-egy jót, DE a másik nézeteit mindig is tiszteletben tartjuk, így mi egyfajta eszmecserét folytatunk.


Tapasztalatom az, hogy a hívők között (is) vannak naggggggyon beszűkült emberek, akik csőlátók lettek. Ugyanez igaz az ateisták egy részére (is). Tehát szerintem hülyeség azt mondani, hogy valaki azért tudatlan, és hazug mert ateista, vagy éppen mert hívő.

2010. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
73%

"Teljesen nyilvánvaló,hogy vallási,sőt teológiai témában egy ateista sose lesz annyira kompetens ,mint egy vallását gyakorló keresztény. "


Ez butaság és ignoráns. Nagyon sokszor az ateisták jobban értenek a teológiához vagy jobban ismerik a Bibliát mint az a hívő akivel épp vitatkozik vagy eszmét cserél. Valamint az, hogy gyakorlod a vallást még nem tesz kompetensebbé egy ateistánál ha teológiáról vagy vallási témában kell érvelned.


Aki módszeres ateista és nem csak azt mondja, hogy "márpedig nincs isten és kész" az igenis utánajár a dolgoknak és igen tájékozott.

velem is sokszor előfordul, hogy olyat idézek a Bibliából hívőknek, hogy meglepődnek, hogy egyáltalán ez benne van, pedig elvileg ők e könyv szerint élik életüket.



hogy egy külföldi is példát mondjak: Matt Dillahunty az Atheist Experience műsor szónoka egykori baptista pap. Bibliaismeretből csillagos 5ös. A műsor arról szól, hogy hívő emberek telefonálnak és vitatnak meg teológiai kérdéseket, Matt és társai az ateista oldalt képviselik.

A műsor célja pedig az ateista nézeteknek a bemutatása a félreértések véget.


Hihetetlen, hogy néhány vallást gyakorló ember mennyire tudatlan amikor az ateizmust kell megítélni.

2010. dec. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen igazad van.Egy ateista is érthet nagyon a teológiához,de általában nem szoktak,és én csak ezt állítottam.
2010. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!