Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka, hogy a fejlettebb...

Mi az oka, hogy a fejlettebb országokban sokkal nagyobb az ateisták aránya az elmaradott országokhoz képest?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ez vajon az oktatás fejlettsége miatt lehet, vagyis, hogy az embereknek jobban kinyílt az elméjük?


Vagy lehet, hogy a jólét miatt úgy gondolják, hogy felesleges egy nagyobb erőtől várni a segítséget?


2010. dec. 29. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, talán az oktatás miatt.
2010. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyarló emberek lévén, a többség akkor fordul a hithez, Istenhez, ha bajban van, támogatásra, segítség szorul.


Fejlett országokban jóval kevesebb a nehéz helyzetben lévő ember, magasabb az életszínvonal, nagyobb a létbiztonság, kis számú a kiszolgáltatott helyzetű ember.

2010. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy fejlett országban dolgozol és talán előre jutsz, egy fejletlenben tízszer olyan keményen dologzol éhbérért és csak a csodában reménykedhetsz ha valahová jutni akarsz. Utóbbiban nyilván nagyobb szerepe van a hitnek.
2010. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Ez is csak azt mutatja, hogy a hit egy rissz-rossz kábszer, amit a csórók altatására használnak. Fogadjunk, hogy mindjárt jön egy okostojás és megmagyarázza a "mechanizmust".
2010. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Erősebb és régibb az indoktrináció. "Véleményem szerint az ellenállást az idő, az információ, az oktatás és a nyitott, szabad társadalom eszméjének terjedése lassan le fogja győzni. Ebbe az irányba mutatnak a görög társadalomban végbement radikális kulturális változások, és az új európai valóságba történő igazi beilleszkedés folyamata is.(…) De olyan benyomást tett, legalábbis rám, mintha itt egy óriási fáziseltolódás volna az ortodoxia és mondjuk a katolikus és a protestáns Európa szellemi fejlődése között. Mindaz, amiről hallottunk, ugyanígy megtörténhetett volna a a katolikus, sőt a protestáns Európában is, korábbi évszázadokban. Tehát azzal az érdekes jelenséggel állunk szemben, hogy a vallási hagyományok tekintetében nem egyformán változnak, fejlődnek a különböző vallási közösségek, és ez is problémát jelent az együttélés megszervezése szempontjából. " forrás: [link]
2010. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
100%

A vallás többségi elhagyása általában nem a műveltség és tudás, hanem jólét kérdése (lásd, rengeteg sikeres és hasznos tudós volt vallásos/istenhívő). Egyébként az USA-t annyira azért nem nevezném az ateizmus képviselőjének, bár egy ott élő jobban meg tudná mondani.


Egyébként a nagy birodalmakat (és a nyugati civilizációt egyre inkább 1 birodalomnak tekinthetjük kulturális szempontból) a jóléti korszakukban mind jellemezte a vallás egyre teljesebb elhagyása (pedig nem épp volt csúcstudományuk a világról!), még úgy valahol a bukások előtt.

2010. dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az oktatás színvonala az alapja. Az usa pl. jóléti állam, de az általános és középiskolai oktatás elég alacsony szintű, ezért ott magas a hívők aránya. A Ny-Európai országokban viszont jó az oktatás, és ott elég alacsony a vallásosok aránya.
2010. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
valóban az oktatás, mert rájönnek, hogy mind fäszság, amit az egyházak hirdetnek
2011. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az oktatás csak annyiban az oka,hogy sok ember azt hiszi, a tudomány és a vallás nem fér meg egymás mellett. azonban rengeteg hívő tudós, orvos, művész, filozófus van, akiknél ez jól megfér.

Akinek a hitét egy biológia órán el lehet fújni, annak a hite már eleve nem volt valami eget rengető.

Szerintem az okok sorrendje: 1. kényelmességi faktor ( a hit túl sokat követel, mi meg puhányok vagyunk. )

2. Jólét (bár ismerünk hívőket, akik mindenüket feladták az igazság kereséséért, még a XX. században is, ugye? Gandhi, Tolsztoj....) 3. Oktatás. (ateisták és vallásosok közös jellemzője a merev gondolkodásmód. Az oktatás módja az hogy mindig egyféle nézőpontot képvisel és nem kényszerít arra, hogy a másik nézőpontból is megvizsgáljuk a dolgot. )


Freya

2011. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!