Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg másképp hallják a...

Tényleg másképp hallják a tüsszentés hangját más országokban? :D

Figyelt kérdés

egy svéd barátommal beszélgettünk arról, hogy milyen érdekes, hogy más országokban másképp hallják a hangokat. Ő azt mondta, hogy ha egy svéd tüsszent az ATJO -nak hangzik. Én mondtam neki, hogy minálunk HAPCI, de ha próbáljuk visszatartani, akkor HACCS -nak hangzik (legalábbis nekem) xD

És azt is mondta, hogy, ha valaki tüsszent, azt kell mondani, hogy 'prosit'

Én meg: 'Egészségedre!'

Ezen meg is lepődött, mert bonyolultnak találta. xD Arról is beszélgettünk, hogy az angolszász nyelvterületeken miért kétféleképpen mondják ki, aki tüsszent:

-Bless you!

-Gesundheit! (nekem ez túl németes)


Erre nem találtunk választ...


ti hogyan halljátok a saját tüsszentéseteket? (ez második kérdés volt ide) :D


2011. aug. 20. 20:28
1 2
 1/14 petra4444 válasza:
100%
szerintem konkrétan más hangot AD KI minden, különböző nemzetiségű ember tüsszentéskor. pár hete voltam családdal egyiptomban nyaralni, és amikor a mellettünk napozó ember tüsszentése 'IKEA'-nak hangzott, nagyot röhögtünk. :D pedig azt hiszem orosz, nem is svéd volt. :)
2011. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 petra4444 válasza:
amúgy én 'hapci'-nak hallom a legtöbb esetben a saját tüsszentésem, de ismerőseim közt jópár olyan ember van, akik csak egy hatalmas, "tüsszentőszó" nélküli robaj formájában tüsszentenek. :D
2011. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
anyám!!! ezt el kell mesélnem a svéd barátomnak! xD
2011. aug. 20. 20:45
 4/14 anonim ***** válasza:
Más hangot ad ki. Öröklődik, meg ahogy halljuk, hogy a mi környezetünkben milyen hangot adnak ki a tüsszentő emberek, mi is azt "utánozzuk", ösztönösen. Lehet, hjogyha egy jó időre kimennél külföldre, akkor te is úgy tüsszentenél, mint az ottaniak, de lehet, hogy már belénk van ivódva az itthoni tüsszentés hangja :D
2011. aug. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt az "atjo"-t nem úgy kell ejteni, hogy "áswhú"(a "tj"-t annak a fura svéd "h"-nak, az "o"-t meg "ú"-nak)? :D
2011. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Áccsúúú! (Erre egy barátom azt szokta mondani: Szívesen!)


Én - nyugodtan vessetek meg érte:) - szeretek nagyot ordítva tüsszenteni, sőt még néha fel is ugrok hozzá, egyszerűen jól esik. Szerencsére magánházban lakom, így nem zavar senkit:) Ha nem otthon teszem, akkor azért visszafogottab vagyok.

2011. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én gyakran úgy tüsszentek, hogy úgy hallatszik, hogy hátcszíííja. Nem is vettem észre, ameddig az egyik tanfolyamtársam egy tüsszentés után azt nem mondta nevetve, hogy hát szia :))
2011. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Én - nyugodtan vessetek meg érte:) - szeretek nagyot ordítva tüsszenteni, sőt még néha fel is ugrok hozzá, ..."


:D:D:D

2011. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=tcpYIfK2Pmw


Itt egy videó jónéhány tüsszentésről.:D Szerintem hasonlóak. :D

2011. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem csak a tüsszentés hangját, de más hangutánzó szavakat, például az állatok hangját is máshogy hívják a különböző országokban. Egyes országokban például vannak szavak az oroszlán vagy a zebra vagy a gorilla hangjára. Nálunk Magyarországon ezek egyikére sincs. A japán az egyik olyan nyelv, amelyben nagyon-nagyon sok hangutánzó szó van. Nekik még az ablakon legördülő vízcsepp hangjára meg a kézfelemelés hangjára is van saját szavuk. Sőt, ami a legviccesebb, hogy náluk a síri csöndnek is van hangutánzó(!) szava... :D Na hát nekünk arra sincs. :D
2011. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!