Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek milyen ez a gondolat?

Szerintetek milyen ez a gondolat?

Figyelt kérdés
Az Isten nem az embert teremtette meg hanem azt amiből kifejlődött így a Biblia se hülyeség meg az evolúció de
2011. jan. 18. 21:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szia. Kérdésem: mikortól ember az ember? A Biblia szerint Isten a lelkét lehelte az emberi testbe, és így lett az ember élő lélekké. De előtte is létezett. Igen, összeegyeztethető az evolúció és a teremtés, persze nem kötelezően. sokan megbotránkoznak rajta.

Érdekesség: Ádámot Isten kb hatezer éve teremtette. Ez volt az írásbeliség kezdete, és a kultúra robbanásszerű elterjedésének kezdete is. Ádám fia, Káin pedig más tartománybeli nőt vett feleségül. Persze, hogy volt emberi faj, Ádám teremtése a minőség teremtése volt: a megvilágosodott emberé.


Freya

2011. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Isten jókedvében megteremtette a majmot. Isten a hetedik napon befejezte művét, amit alkotott.
2011. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy a Biblia egy mese. De hogy van Isten, az is biztos.
2011. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Salx Narval ***** válasza:
Sokak szerint Isten, egy idegen civilizációból érkezett lény volt, aki társaival együtt "megteremtette" az értelmet, az arra legalkalmasabbnak tűnő földi élőlényből.Mások szerint egy meteorit hozta el az életet a földre.Na és persze, sokan hisznek, mindenféle istenekben, ki-ki saját vallása szerint.Mi az igazság, ki tudja? Én hajlok arra is, hogy az ember találta ki az isteneit, de valahol érzem, hogy valaminek történnie kellett, nem lehet véletlen a sok egybevágó esemény, ami különböző földrészeken is feljegyzésre került, más-más köntösben az igaz, de mégis nagyon hasonlóan.
2011. jan. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Teljesen elfogadhatónak látom a gondolatot,és nem is értem,miért ragaszkodnak az emberek a "csak teremtéshez" meg a "csak evolúcióhoz".mintha ezek annyira egyértelmű dolgok lennének,mintha bárki is tudná,értené az egészet...szóval kicsit vicces.
2011. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
én is igazat adok annak hogy "isten csak azért kellett hogy legyen miben hinni"
2011. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Kérdező! Nem értelek, Te azt a nézetet vallod, hogy primitív embernek kellett valami, akire felnéz, akiben hisz. Te nem tartod magadat primitívnek, gondolom, de felteszel egy olyan kérdést, amiben egyáltalán nem hiszel, csupán provokálva valakiket, de szerintem Te magad sem tudod, hogy kiket és miért!

Szerintem vallásos emberek (ha komoly hívők) nem valószínű, hogy lehűlyéztek volna, sötétnek tituláltak volna Téged az evolúcóelmélet hite miatt. De evolúcióhívő ember szemében, mivel Ő okos és tudományos és naprakész, simán buta vagyok, mert nem érdekelnek azok a tanok, melyek szerintem hazugságok tömkelege.

Mert a Spektrumon azt mondják, hogy a Föld x millió éves, attól még nem fogok seggre ülni.

Szép ez a Világunk, főleg így, hogy azt szerintetek tök véletlen műve.

Kíváncsi lennék, mit mondtok, hogy egy tornádónak hányszor kellene végigsöpörnie egy vastelepen, hogy egy működő F-16-os összeálljon? Megmondom, ne számoljatok, innentől kezdve végtelenszer végigsöpörhet, soha nem lesz belőle vadászrepülő! Hihettek amiben akartok, véletlenül nem lesz repkedő vasmadár, azt valaki megtervezi, megalkotja, üzemelteti.

2011. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Lézer Anton ***** válasza:

előző: ÉRTEM?

xD


Nekem az evolúció kontra intelligens tervezettség mozgalom a valószínűség körüli ismeretelméleti problémának tűnik és "döglött" vitának látom. Nem látom be, miként lehetne eldönteni, hogy a kólibaktérium flagelluma létrejöhet véletlenek során e rettenetesen hosszú idő alatt vagy sem.

+1 kicsit összezavarodtak manapság a fogalmak. (Evolúció, darwinizmus, neodarwinizmus etc.)

Amit Darwin bemutatott, az bizony nem áll ellentétben a keresztény vallás tanításaival. A 19. század második felében a darwinisták valahogy úgy gondolkodtak, mint a kérdező: az elméletegyüttes megmagyarázza a fajok eredetét, DE nem zárja ki mindennek a mechanizmusnak a tudatos megtervezettségét. Azaz: ezeket a törvényeket talán az Isten alkotta meg.

Darwin hívő ember volt.

Rónay Jácint hívő ember volt, sőt...


A darwinizmus és a keresztény vallás nem áll ellentétben egymással.

2011. febr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha a teremtés "elmélet" hazugság, Mózes hazudott, a tízparancolatban hazugság van, hogy 7 nap alatt..., Krisztust hazugnak nevezitek talán? Köztes nincs. Evolúcióval vegyített teremtés nincs és nem is lehet!

Ha Istennek évmilliók kellettek az idő teremtése után, hogy bármi is legyen, akkor nem isten, aki ura időnek és mindennek!

"Mert én is hatalmasság alá vetett ember vagyok, és vannak alattam vitézek; és mondom egyiknek: Eredj el, és elmegy; és a másiknak: Jöjj, és eljő; és az én szolgámnak: Tedd ezt, és megteszi.

Jézus pedig, a mikor ezt hallá, elcsodálkozék, és monda az őt követőknek: Bizony mondom néktek, még az Izráelben sem találtam ilyen nagy hitet."

2011. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Istennek 6 nap, mire a folyamatosan táguló univerzumban az információ hullám ideért, az idő "megnyúlt" (vörös eltolódás) így a mai modern tudomány alapján 6 nap kiszámítható Hat időszakra, amelyek nem egyforma hosszúak. A végösszeg: valamivel több, mint 15 milliárd év.
2011. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!