Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában hol van az leírva,...

A Bibliában hol van az leírva, hogy Isten megígéri, hogy original az ő szava szerepel benne?

Figyelt kérdés
nem értem,hogy miből olyan egyértelmű ez,akár az ördög is megtéveszthette az írókat,hiszen ők is emberek voltak.azt meg mindenki el tudja mondani magáról,hogy ő egy igaz próféta,de ezt senki nem tudja leellenőrizni.
2011. jan. 22. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Mégha le is lenne irva, az se bizonyitaná, hiszen az Irásokat kivétel nélkül emberek irták! A Koránban van olyan hogy "ezt az Irást ékes arab nyelven az Úr küldte le..." -dehát ezt is az emberek irták le
2011. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy onnan lehet bármiféle isteni sugallatot megállapítani, hogy a könyvek(Biblia) szavai összeérnek, teljes egészet alkotva, mindenre magyarázatot adva a létezésről, arról, hogy mi az ember, mi a világ és mi Isten. Az pedig, hogy ez a korú könyvgyűjtemény modern ember számára nehezebben értelmezhető egy dolgot jelent, nem feltétlenül tudják átadni az olvasók magukat a történéseknek, amiket a Biblia lejegyez. De azt megemlítem sokaknak sikerül. Ahogy itt egy kedves válaszoló szokta mondani, teljes szellemi átlényegülés tapasztalható az egyénen, életátformáló jelenség tapasztalható, ha ez megtörtént. Ettől függetlenül Isten tudta nyilván ezt előre, és ezért "adott" egy modern leírást a valósággal kapcsolatban, ami megmagyarázza, pontosabban megtisztítja a dogmáktól, badarságoktól és tévedésektől a vallási tanokat. Ha érdekel esetleg, akkor jelezz. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2Tim 3:16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

2Tim 3:17 Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.


2Pét 1:19 És igen biztos nálunk a prófétai beszéd [is], amelyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben;

2Pét 1:20 Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból.

2Pét 1:21 Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei.


PEACE

2011. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
mielőtt megvádolna valaki, hogy ezt a kérdést én(34%-os muszlim) írtam ki, most szólok, hogy téved!!!!
2011. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
alátámasztom,tényleg nem a "muszlim" írta ki:)
2011. jan. 23. 07:02
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Ja, majd bolond lesz az ördög azt állítani, hogy a biblia az ő mesterkedése.

A gonosz legnagyobb hazugsága az, hogy tagadja a saját létét. Tehát sosem fog kiderülni az igazság.

Így nincs is értelme a bibliára hivatkozni, amit okos emberek írtak buta emberek fékentartására.

2011. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2011. jan. 24. 08:47
 8/8 anonim ***** válasza:

2Tim 3:16-17

2Pét 1:20-21

Mt 4:4

2011. jan. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!