Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hit Gyülekezeteseket kérdezem...

Hit Gyülekezeteseket kérdezem elsősorban. Miként fogadják el a zsidók Jézust?

Figyelt kérdés

Elsősorban Hitgyülekezeteseket kérdezek, mert ők hirdetik, hogy a zsidók megtérnek Jézushoz, ha újra eljön. De természetesen más is válaszolhat.


Szóval a zsidó hit alapjai, hogy Isten nem test.


"1. Hiszem teljes hittel, hogy a Teremtõ, áldott legyen a neve, teremtette és alkotta az összes élõlényt, és egyedül Õ irányította, irányítja és irányítja majd mind az eseményeket.


2. Hiszem teljes hittel, hogy a Teremtõ, áldott legyen a neve, az egyetlen, és nincs Hozzá hasonló egység semmilyen tekintetben, egyedül Õ a mi Istenünk, aki volt, van és lesz.


3. Hiszem teljes hittel, hogy a Teremtõ, áldott legyen a neve, nem test, nem határozható meg semmilyen fizikai fogalommal, és semmihez sem hasonlítható.


4. Hiszem teljes hittel, hogy a Teremtõ, áldott legyen a neve, Õ az elsõ és Õ az utolsó.


5. Hiszem teljes hittel, hogy egyedül a Teremtõhöz, áldott legyen a neve, illõ az imádság, és Rajta kívül senki sem méltó az imádatra."


[link]


Vagyis ahogy láthatjuk, teljesen ellentétes a zsidó hit az Isten megtestesülésével.


- Mégis hogy képzelik a Hit Gyülisek, hogy mikor eljön Jézus, akkor majd feladják ezt a teljesen ellentétes hitüket, és hirtelen elkezdik imádni Jézust, mint Istent? Hogy gondolják, hogy a több ezer éves hitet, amit a Tórából merítenek, majd eldobják? Nem gondolják, hogy az, hogy ők ebből a hitvilágból, aminek lényeg Isten testetlensége, hogyha egyszer áttérnek egy antropomorf hitvilágra, az azt jelenti, hogy amibe eddig hittek az hamis volt???!!!


A második kérdésem, már minden szentháromság hívőhöz szól!


- Ha a zsidók istenképe ilyen(fent), és ezt a Tórából veszik, akkor miért állítják a keresztények, hogy a Tórában is benne van, hogy Isten három személyű, és hogy testben is megjelenik???


Akkor vagy a zsidók nem jól értelmezik a Tórát, vagy a keresztények.

Vagy valaki információt ferdít.


2011. febr. 7. 10:31
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
E helyet válaszolhattál volna. Miért nem tetted meg? De hagyjad, tudom én miért! :)
2011. febr. 11. 22:03
 32/40 anonim ***** válasza:
és miért?
2011. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Mert rátapintottam a hit gyülekezet egyik gyenge pontjára!

:)

2011. febr. 11. 22:13
 34/40 anonim ***** válasza:

Jaaa hogy te azt keresed? Bátran keress és kutass csak :)

Szerintem járj el a Hit Gyülekezete istentiszteleteire, hátha személyesen még több ilyet találsz :) Én biztos ezt a stratégiát követném :)

2011. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy az hogy nem tudsz egyenesen válaszolni, igazolja, hogy rátapintottam a lényegre!
2011. febr. 11. 22:55
 36/40 anonim ***** válasza:

Na figyelj, válaszolok a kérdésedre!

Miként fogadják el a zsidók Jézust?

Istennél minden lehetséges! Isten mondta, nem a Hit Gyülekezete. Mivel Isten IGAZ, ezért meg fogja tenni! Ez a HIT! Aki nem hisz, nem értheti! Olyan még nem hallottál, hogy valaki megváltoztatta az álláspontját? A zsidók is meg fogják tenni! Hát ennyi!

2011. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Viszont ez azt jelenti, hogy az Isten eddig hazudott nekik. Mert az Ószövetségből azt tanulták, hogy Isten semmi kép nem lehet test! Nem volt, nem lehet, és nem lesz soha! Tehát az Isten hazudott nekik! Akkor ha hazudott nekik, akkor miért hinnének neki, mint Jézus?
2011. febr. 12. 14:31
 38/40 anonim ***** válasza:

Ki hazudott? Kerek perec leiratta Mózessel Isten az I. Mózes 18-ban, hogy Ábrahámhoz 3 mennyei lény ment húsvér emberi testben, akik közül az egyik az Úr volt, eredeti szövegben JHVH, aki egyértelműen JAHVEH, az örök VAGYOK. Ezt Isten jelentette ki. Akkor hogy hazudott volna?


Azt hiszem nem fog összejönni ez a gyenge pont keresés xD

2011. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Abban a részben 3 angyalról van szó a zsidó hit, teológia, és értelmezés szerint.


Tehát:

Vagy a zsidók nem értenek az Ószövetség értelmezéseihez, vagy ti!

Mi a válaszod? :)

----

Másrészt itt van a válaszom ezzel az idézettel kapcsolatban:


Mózes I. könyve 18. rész


2. És felemelé az ő szemeit, és látá, hogy ímé három férfiú áll ő előtte. És látván, eléjök siete a sátor ajtajából, és földig meghajtá magát.

3. És monda: Jó Uram, ha kedves vagyok te előtted, kérlek, ne kerüld el a te szolgádat.


Az első válaszoló azt mondja, hogy: "egyszerű angyalt pedig sosem mond a Biblia Úrnak."


Csak hogy:

Mózes I. könyve 19. rész

1. Mikor a két angyal estére Sodomába jutott, Lót Sodoma kapujában űl vala, és a mint meglátá őket Lót, felkele eléjök, és arczczal a földre borúla.

2. És monda: Ímé én Uraim kérlek, térjetek be a ti szolgátok házához, és háljatok ott, és mossátok meg lábaitokat; reggel korán felkelhettek és indulhattok útatokra. Azok pedig mondának: Nem, hanem az utczán hálunk meg.


Hoppá! Az első válasz kapásból hazugság volt!

(majd húzzátok ki ezt is belőle, piros filccel!)


Szóval, ha tudjuk, hogy a Bibliában az angyalt is Úrnak nevezik helyenként, és itt pont ez történt meg, akkor ez a három angyal volt, mert a másik kettő is úr volt. Így az idézetben Ábrahám angyalokkal beszél.


A másik bizonyíték:

13. És monda az Úr Ábrahámnak: Miért nevetett Sára, ezt mondván: Vajjon csakugyan szűlhetek-é, holott én megvénhedtem?

14. Avagy az Úrnak lehetetlen-é valami? Annak idején, esztendőre ilyenkor visszatérek hozzád, és fia lesz Sárának.


Tehát az úrnak nevezett angyal azt mondja, hogy "Avagy az Úrnak lehetetlen-é valami?", tehát nem magáról beszél, hanem az Úr Istenről! Az Istenről aki számára minden lehetséges. Az Isten nem hívja magát, saját maga részére Úrnak!!! Az Úr szó mindig valakihez hozzá van kötve. Tehát valakinek az Ura. De nem lehet saját Ura, mert nincs aki megalázkodik. Hisz Isten nem alázkodik meg maga előtt. Viszont ha az a személy az Isten lenne, akkor megalázkodott volna, mert magára gondol, hogy ő az Úr. Tehát ennek semmi értelme. Világos, hogy az Istenről beszél, és TANÍTJA SÁRÁT, HOGY AZ ISTEN MINDENRE KÉPES.


Másik bizonyíték:

Az Isten csak prófétákhoz szól. Sára nem próféta, tehát hozzá nem szól az Isten, nem kap kinyilatkoztatást közvetlen, az Úrtól. Tehát a személy csak angyal lehet.


Másik bizonyíték:

19. Mert tudom róla, hogy megparancsolja az ő fiainak és az ő házanépének ő utánna, hogy megőrizzék az Úrnak útát, igazságot és törvényt tévén, hogy beteljesítse az Úr Ábrahámon, a mit szólott felőle.


"hogy megőrizzék az Úrnak útát"

És nem azt mondja, hogy az én utam!!!


"hogy beteljesítse az Úr Ábrahámon"

És nem azt mondja, hogy beteljesítem!!!


"a mit szólott felőle"

És nem azt mondja, hogy szóltam!!!


Tehát nem ő az Úr Isten.


Másik bizonyíték:

20. Monda azután az Úr: Mivelhogy Sodomának és Gomorának kiáltása megsokasodott, és mivelhogy az ő bűnök felettébb megnehezedett:

21. Alámegyek azért és meglátom, vajjon teljességgel a hozzám felhatott kiáltás szerint cselekedtek-é vagy nem? tudni akarom.


Ha ő az Úr Isten, akkor eleve tudta volna. :)


Másik bizonyíték:

És monda az Úr: Ha találok Sodomában a városon belől ötven igazat, mind az egész helynek megkegyelmezek azokért.


Tehát nem tudja, mi vár rá ott! Az Úr Isten viszont mindent tud! :)

----

Tisztán látszik hogy csak egy helyen kell az Úr szót az Úr Istennek érteni, a többiben pedig mint tisztelet kifejezéseként szerepel.


A szemita nyelvekben több "Úr"-ra való kifejezés van.

Viszont magyarban csak az Úr! De magyarul is szoktuk mondani egy nagy tiszteletben álló embernek, hogy uram!

Na ez nem működik a szemita nyelvekben. Ott az Úr az Istenre más, és az emberre más.


Ezt a választ te írtad.


A válasz írója 33%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:04"


Arról nem is beszélve, hogyha az a kettő angyal, amelyik Lóthoz ment, azt is uraknak hívták, és előtte Ábrahám meg mind a hármat úrnak hívta, akkor mitől lehetne megkülönböztetni őket egymástól, hogy ez a kettő angyal, a másik meg Isten! Ekkora blődséget! Pont az, hogy Lót is uraknak hívta az angyalokat, ez a bizonyíték, hogy mind a három angyal.



Aztán meg itt van ahogy kezdődik az egész:


3. És monda: Jó Uram, ha kedves vagyok te előtted, kérlek, ne kerüld el a te szolgádat.

4. Hadd hozzanak, kérlek, egy kevés vizet, és mossátok meg a ti lábaitokat, és dőljetek le a fa alatt.


"És monda: Jó Uram" Istent nem hívjuk így! Ez olyan mint amikor valakihez vidéken ellátogat a bíró! Hogy szólították régen? Jó uram!


Aztán meg minek akarná megetetni az Istent, ha tudja, hogy ő az Isten, mivel Úrnak szólította???? :D

4. Hadd hozzanak, kérlek, egy kevés vizet, és mossátok meg a ti lábaitokat, és dőljetek le a fa alatt.

5. Én pedig hozok egy falat kenyeret, hogy erősítsétek meg a ti szíveteket


Talán megéhezett az Isten, meg elfáradt? :D


Na ezért nem lehetett Jézus Isten! Isten wc-re járna talán? Meg magömlése is van?


Na hagyjuk ezt! Ez politeizmus!


Ezt a választ te írtad.


A válasz írója 33%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:28


Cáfold meg amit írtam!

2011. febr. 12. 14:49
 40/40 A kérdező kommentje:
2011. febr. 12. 14:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!