Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek az egyházak...

Szerintetek az egyházak betartják a Biblia parancsait?

Figyelt kérdés

Sokan még az egyházak is ellentmondásos dolgokat tesznek. Olyan dolgokat imádnak, amelyeknek már semmi köze istenhez. Túl díszítettség és pompa mindenütt, valamint az isten által ellenzett bálványok és képek tisztelete.

Vajon ez ellentmond akaratának? Már harmadszorra kezdem olvasni a Bibliát keresve ezeket a fejezeteket és eddig hármat is találtam: az egyig a tízparancsolatban volt, amely nem egyszer előfordul a szentkönyvben és egy a borjú imádata, amiért isten súlyosan bünteti az embereket.

Mi nem ugyan ezt tesszük? Bár nem vagyok vallásos sokat kutatok ezek után, mert két évet eltöltöttem egy református suliban és a hétfői áhitatokon folyton ezek a dolgok jártak az eszemben: nem követtünk el azzal eleve bűnt, hogy már templomokat és zarándokhelyeket létesítettünk olyan helyeken ahol nem is szabad, valamint rengeteg faragott kegytárgyat hoztunk létre, ami nem isteni és azt nem szereti a Biblia szerint


2011. aug. 23. 12:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Tehát szerinted aki templomba jár, az a falfestményeket imádja ott, meg a szobrokat?
2011. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hát és mell! Nem egyszer láttam szt. József, szűz Mária szobra előtt térdepelni és imádkozni egyéneket, meg Krisztus megfeszített szobrát csókolgatni!
2011. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Az is fura, hogy mekkora a Pápa háza. Isten szerint ez csak egy megálló, akkor miért lakik kastélyban?
2011. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom (nem vagyok szakértő), a reformátusok külön kihangsúlyozzák, hogy Istent kell imádni, és nem hamis bálványokat.


[link]


"Bálványimádás


Szükséges tehát világossá tennünk, hogy amennyiben nem az igaz Istent tiszteljük, bálványimádást folytatunk. Erre figyelmeztet az első és a második parancsolat. Nyilván itt nem kell szükségszerűen egy bálványszoborra vagy faragott képre gondolnunk (bár egyeseknél ez továbbra is szóba jöhet! ). A legfontosabb kérdés itt az, hogy egy biblikus istenképpel rendelkezünk-e vagy sem. Hogy olyannak ismerjük-e Istent, amilyennek kijelentette magát? A hitetlen embernek viszont nincs és nem is lehet ilyen istenképe. Minden elképzelése Istenről alapvetően hamis és nem más mint egy bálvány. Megtérése pillanatáig nem ismeri az igaz Istent, inkább hiábavaló okoskodásokkal foglalkozik. Az előbbiekben említett nézetek is végső soron bálványok. Beleértve még a ,,magyarok istenét” is, akit olyan gyakran emlegetnek környezetünkben."

2011. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Sághegyi Csaba ***** válasza:
53%

A Biblia ezeket parancsolja a nemzetek közül Jézushoz megtérteknek:

- Ne egyenek megfulladt állatot

- Ne egyenek vért

- Kerüljék a bálványimádást

- Kerüljék a paráznaságot

- Szeressenek mindenkit, ellenségeiket is

- Gyakorolják az önkéntes megkeresztelkedés, azaz bemerítkezést a megtéréskor

- Rendszeresen gyakorolják az úrvacsorát, ahogy Jézus mutatta az utolsó vacsoránál.


Ennyi!

Az is meg van írva a Róma 14-ben, hogy egymás teológiai meggyőződését tartsuk tiszteletben, mert a másik is Isten akaratát keresi.

2011. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%

Így igaz,ahogy írták!Viszont amit én sem értek,pl.katolikus:cölibátus????Miért is???

Biblia nem írta/írja egy szóval sem,hogy nem házasodhatnak!!!!!

Sőt!Voltak olyan papok,illetve akkoriban szokás is volt,hogy több feleségük legyen!

Igen,a bálványimádást én is észrevettem!Egyébként katolikus vagyok,de amiket mostanában művelnek a papok,az felfoghatatlan számomra!Hiszek Istenben,de egy jó ideje nem járok templomban,mivel értelme számomra nincs...Itthon is tudok imádkozni,olvasom a Bibliát....

Ott ugyanazt ismételgetik el nap mint nap!Cselekedetek 15:19-20 1Korintusz 8:7 2Korintusz 6:16 Szent képeim vannak 2 db,de nem őhozzájuk imádkozom,Istenhez,akit még ember nem látott!!!!

2011. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Nos vannak olyan egyházak, felekezetek, gyülekezetek és hívők akik igen, betartják, és vannak olyanok is amelyek nem. Az általad kifogásolt dolgokat leginkább a római katolikus egyház gyakorolja, nos ezek alapján kimondhatjuk, hogy ők nem igazán tartják be. Persze náluk a szenthagyomány egyenrangú a Bibliával, és abba bizony sok minden belefér...


Üdv. Péter

2011. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
26%

Dehogy tartják !

Állandóan csak pedofilkodnak !

2011. aug. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
60%
Az egyház csak a pénzre megy!
2011. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Csak a katolikusoknál van ez a hülyeség...A reformátusok csak a bibliában hisznek.
2011. aug. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!