Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit áldozott fel Jézus az...

Xmes kérdése:

Mit áldozott fel Jézus az emberek bűnéért?

Figyelt kérdés
Azt mondják Jézus feláldozta az életét, az emberek bűneiért. Viszont azt is, hogy feltámadt másfél nappal a halála után. Ha feltámadt, akkor mit áldozott fel, hisz nem veszített semmit, csak egy kicsit "aludt", mert rövid időn belül vissza kapta az életét, és épen és egészségesen (néhány heggel) folytatta az életét. Azt is momdják, hogy a vérét áldozta fel. De a vér újra termelődik, és a sztori szerint ez nem volt gond nála, mert egészségesen úszta meg a balhét. Ennél fogva egyik sem tekinthető semmilyen szempontból sem áldozatnak, hisz nem veszített semmit. Inkább tapasztalatokat szerzett. De akkor mit áldozott fel?
2009. febr. 24. 14:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

a megszokott életét. hiszen emberként élt a földön és Isten fiaként támadt fel. nem folytathatta onnan ahol abbahagyatták vele, barbár módon. Gondolom, halálakor nem tudhatta, hogy fel fog támadni, ezért a legnagyobb az ő áldozata. Hiszen meghalt a hitéért, a tanaiért. Egész életének jutalmaként kapta a feltámadást, nem előre lejátszott forgatókönyv szerint, meghalt, aludt, és újra élt.

Szerintem a sztori gynyörű, sok benne a tanulság, még egy ijen hitetlennek is mint én...

2009. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
És a feltámadása után 40 napig élt a Földön. Utánna a felment a Mennybe. VAgyis nem élt tovább emberként. Tehát feláldozta az életét.
2009. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
ha olyna jó a mennyben, mint azt ő állítja, semmiképp sem volt áldozat...inkább hamarabb utazott hawaiira, minek maradt volna itt ebben a porfékszekben? ez nem áldozat, hanem képmutatás...én is hoznék ilyen áldozatot, ha hinnék benne, hogy egy szuper paradicsomba kerülök a halálom után
2009. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
Tudod Te egyáltalán, hogyan halt meg Jézus ? Mekkora kínok közt? Milyen módon " Aludt el egy kicsit "?!
2009. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Nézzük csak:

Az életét nem, mert feltámadt.

A lelkét nem, mert az megmaradt.

A földi életét igen, bár ez nem volt áldozat, hiszen tudta, hogy mi vár rá. (Ráadásul azt is tudta, hogy ő Isten fia, tehát jobb helyre fog kerülni.)

Tehát voltaképpen egyvalamit áldozott csak fel: némi fájdalmat.


Olyat meg más is átélt, sőt, még szörnyűbbeket is. Így nem tudom, hogy az ő áldozata akkor mivel lenne több... :S

2009. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%

Mégis honnan tudta volna, hogy feltámad?

Sőt, honnan tudjuk mekkora kín lehet keresztre feszítve szenvedni több napon át?

2009. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A 14:16-osnak és 21:42-nek.

Jézus a biblia szerint már minimum napokkal, sőt talán hónapokkal előtte tudta, hogy sértetlenül fogja megúszni a balhét, és azt is tudta előre, hogy harmad napra feltámad, és ezt közölte is a tanítványaival. Valahogy úgy szól a dolog, hogy lerombolom a templomot, de harmad napra újjá építem. Mindenki tudja, hogy ez az elszólása nem egy templom tényleges lerombolásáról, majd újra építéséről szólt, hanem a kivégzéséről, és a feltámadásáról. Tehát tisztában volt előre azzal, hogy csak kis ideig lesz halott. Úgy meg még én is hajlandó lennék meghalni a próba kedvéért, ha pontosan tudnám, hogy pár napon belül újra élni fogok. Szóval ez így nem lehet áldozat.

14:22-re

Nem áldozta fel az életét, hisz feltámadt. Az addigi élete meg nem volt áldozat, én is inkább mennék egy űberfasza helyre, mint, hogy itt senyvedjek a Földön. Jézus inkább örülhetett, hogy végre itt hagyja ezt a kosz fészket.

Szóval a kérdés még él. Mit áldozott fel Jézus?

2009. febr. 24. 22:40
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
szenvedett egy fél napot 33 évesen,hogy utána vidáman elsétáljon a mennybe itt hagyva ezt az egész nagy kalap szart..utánam a vízözön...már ha méltóztatott lejönni, miért nem vágott rendet? nem ért el semmit, ugyanolyna szar a világ...sok sok millió ember szenvedett már ok nélkül sokkal többet és jobban.... és vannak 4-5 éves gyerekek, akik százszorta jobban szenvednek és évekig, amíg a 10. szülinapjuk előtt bele nem halnak.... szerintem ők sokkal többet áldoznak, csak azt nem tudom, mivel érdemelték ki...
2009. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem Jézus áldozata maga a szenvedése. Aki látott már egy pár passiófilmet (és itt nem csak Mel Gibson művére gondolok) az el tudja képzelni, hogy mekkora szenvedés volt az, amit tett. Nem annyi volt az egész, hogy puff, meghaltam, szunya, és jé, már fel is támadtam!


Jézus ugyanúgy szenvedett, mint a legtöbb ember. És nem csak a halála napján. Előtte is érte őt fájdalom. Pl.: Mikor Lázár meghalt ő is megsiratta és megrendült halála miatt. (igaz, utána feltámasztotta, de ez most csak egy példa akart lenni a szenvedéséről.)


Az Olajfák hegyén vért izzadott úgy félt a kínhaláltól és még az Atyát is kérte, hogy múljék el tőle ez a kehely (ne kelljen meghalnia), ugyanakkor ne az ő akarata teljesüljön, hanem az Atyáé (tehát alázat is volt benne és rábízta a helyes döntést az Atyára). Ez az, amit sok nemkeresztény nem ért meg és nem is fogom elmagyarázni.


Jézus szeretett köztünk lenni és ezért nem húzta el egyből a csíkot feltámadása után. (Egyébként érdekes az is, hogy nem az volt az első dolga Húsvéthétfőn, hogy megy Pilátushoz, hogy ,,Csövi Pili! Na nézd ki van itt! Kölcsön kinyír visszajár..." :D Nem. Ő nem tett ilyet, pedig meg volt rá a hatalma...

2009. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
képmutatás... aki kitalálta a sztorit, egyszerűen értett a drámaíráshoz és a katarziskeltéshez...rengeteg ember van, aki ilyen dolgokat élt át ártatlanul...róluk miért nem ír senki?
2009. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!