Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Régen miért volt ilyen a...

Régen miért volt ilyen a keresztény vallás?

Figyelt kérdés
Én valahogy furcsának találom hogy rá akarták kényszeríteni az emberre a keresztény hitet. Mert hogy Isten akarja. Én eleve nem hinnék olyan istenben, aki háborút gerjeszt. Bár nem vagyok vallásos, legjobban talán a Shintoizmussal értek egyet (lehet hogy elírtam, a japán vallásra gondolok) miszerint a béke fontos, és mindennek lelke van. Mi a véleményetek erről?
2011. ápr. 2. 12:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

13:07


Luther előtt kb. 10 db. német bibliafordítás létezett; és a prédikációban a pap mindig elmondta a híveknek, miről szólt az adott rész. Másrészt a keresztény Európa nyelve a latin volt.

2011. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Másrészt a keresztény Európa nyelve a latin volt."


amit beszéltek a papok, meg a ... meg a papok. Más nem nagyon, főleg nem a közemberek.

2011. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. A nemesség és a polgárok folyékonyan beszéltek latinul, kivéve a szegényebb rétegeket, akiket az Egyház vette gondozásába. És hidd el, a biblikus-latinnál egyszerűbb nyelvezet nincsen.
2011. ápr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

azt hiszem, mi eléggé más korszakokról beszélünk. Amikor a nemesség, és a tehetősebb polgárság valóban művelte magát, és ebbe beletartozott a latin ismerete is, az a reneszánsz, szóval onnantól kezdve beszélhetünk ilyesmiről, de ott is csak a tényleg tehetősebbek esetén, tehát nemesség és nagypolgárság - ez a társadalomnak egy igen kis része.


Én meg elsősorban a középkorról beszéltem.

2011. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!