Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire veszélyes a vallásosság?

Mennyire veszélyes a vallásosság?

Figyelt kérdés
A vallások kialakulása az emberi tudatlanságra vezethető vissza. Sajnos vágyaink és agyunk védekező mechanizmusa kialakította a saját elmúlásunk elfogadásának védekezőmechanizmusát a hiten és a valláson keresztül. Ennek kivetülése a társadalomra az emberiség legnagyobb baklövése és fennmaradásának legkomolyabb fenyegetése a környezetszennyezés mellett.
2011. ápr. 2. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
Nem, én ezt pszichológiai jelenségekből vettem.
2011. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
Értem. Tehát onnan ami csakis valami befolyásolás következménye. (csak hogy enyém legyen az utolsó szó:P)
2011. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 Tyler913 ***** válasza:
91%

Nem igazan latom,mi ertelme ennek a kerdesnek,hiszen alatta meg is adtad a feleletet a sajat szajized szerint.Mondjuk nem ertem,miert lenne a vallas "az emberiseg fejlodesenek legnagyobb akadalya".

Az,hogy en hiszek Istenben,es olvasom a Bibliat,Teged ill. az emberiseget miert hatraltatja a fennmaradasban?

Apropo,ha Te ateista vagy,es a halallal ugyis teljesen megsemmisulsz,akkor nem mindegy Neked,mi lesz az emberiseggel?


Egyebkent sajnos tovabbra is csalodast keltoen szerepeltek,kedves ateista testverek.Naggyon keves kozottetek az olyan,akinek az eletrol,emberrol,mindenrol meglevo tudasa feler az egojahoz.Amig pedig igy van,nincs sok ertelme vitatkozni.Szep napot mindenkinek!

2011. ápr. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:

"aggyon keves kozottetek az olyan,akinek az eletrol,emberrol,mindenrol meglevo tudasa feler az egojahoz"


"Az,hogy en hiszek Istenben,es olvasom a Bibliat,Teged ill. az emberiseget miert hatraltatja a fennmaradasban?"


Ennyit a tudásodról, és egyúttal hitelességedről is, nemigen fogsz ezzel bárkit is meghatni.

2011. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
Ja az kimaradt, hogy "...tudásodról, a te egódról..."
2011. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:

Nem személyeskedni kellene, mert ezt minden hülye tud!


Az emberiség fejlődése miért fontos egy materialista beállítottságú embernek?

Nem úgy van vele, hogy 'minden hiábavalóság'?

A másik kérdés meg az lenne, hogy mint jelent a "fejlődés" ebben az esetben?

2011. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:

Én csak egy megállapítást tettem.


"Az emberiség fejlődése miért fontos egy materialista beállítottságú embernek?" Mert én is ember vagyok. Sokkal jobb(lenne?) úgy megöregedni, hogy közben pozitív irányba változik a társadalom, technika... minthogy egyre többet hallunk környezet szennyezésről, éhinségről, háborúról stb...

A másik meg, hogy... én ez alól épp kivétel vagyok, de sokakat megbolygat ez a téma: Állatkínzás. Nem neked fáj. Abortusz. Nem téged ölnek meg. Stb. Ugye attól felháborodsz rajtuk, s elítéled? Főleg az elsőn. Vagy azon hogy micsoda körülmények között tartják az állatokat mielőtt a gyárban feldolgozzák őket. Az a 'céljuk' pedig.

Empátia. Remélem nem egy új szót fedtem fel előtted.


"A másik kérdés meg az lenne, hogy mint jelent a "fejlődés" ebben az esetben?" Nem tudom miért kérded, de szerintem azt, hogy a hosszú távon is élhető, élhetőbb rendszer felé 'sodródjunk'. Ezt lehetne részletezni.

2011. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 Tyler913 ***** válasza:

"Ennyit a tudásodról, és egyúttal hitelességedről is, nemigen fogsz ezzel bárkit is meghatni."


Hat ezt kifejthetned bovebben.En is tudom,hogy nem fogok senkit sem "meghatni",nem is az a celom,csak zavar,hogy nemelyek milyen magas lorol beszelnek.Lattam en mar muvelt,szereny ateistat,de sajnos azok vannak tobbsegben,akik a "nem tudja,hogy nem tud" taborat gyarapitjak.

2011. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
42%

Tehát az ateista és egy (nem hiszékeny) hívő között az a különbség, hogy ha az előbbi a sivatagban talál egy teljesen felépült, mindennel felszerelt és jól működő luxuspalotát, akkor azt mondja rá, hogy "ni-ni, micsoda véletlen, hogy az évmilliók alatt kialakult ez az épület, így legalább nem kell éhen és szomjan halnom". Majd birtokba veszi, mint a saját tulajdonát és évezredek alatt le is pusztítja, mivel ezt a "véletlenül kialakult, talált tárgyat" valahogy nem becsüli eléggé.


Az utóbbi (a hívő) meg azt mondja, hogy "hála neked Istenem, amiért megteremtetted ezt a házat, és benne engem is. Köszönöm neked, hogy megengeded azt, hogy lakjak a tulajdonodban". Birtokba veszi ő is és vigyáz rá, hiszen tudja, hogy NEM AZ ÖVÉ!

2011. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

16:11

Az utolsó ateista kommenteket én írtam, te meg leminősíted őket, nem hagyhattam ki a szembesítést, hogyha egy olyan egyszerű kérdésre amit feltettél valóban nem tudod a választ, akkor mintha tükörbe írtad volna azokat a jelzőket. Ettől bővebben nem fejtem ki. Házi feladat.

Aki őszintén leírja a véleményét, az nagyképű...

De mindegy, a havi szánalom díj főnyertese akkor is 16:34.

2011. ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!