Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire veszélyes a vallásosság?

Mennyire veszélyes a vallásosság?

Figyelt kérdés
A vallások kialakulása az emberi tudatlanságra vezethető vissza. Sajnos vágyaink és agyunk védekező mechanizmusa kialakította a saját elmúlásunk elfogadásának védekezőmechanizmusát a hiten és a valláson keresztül. Ennek kivetülése a társadalomra az emberiség legnagyobb baklövése és fennmaradásának legkomolyabb fenyegetése a környezetszennyezés mellett.
2011. ápr. 2. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 Tom Benko ***** válasza:
29:57-nek. Egy kicsit. Főleg a tudománytörténet érdekel.
2011. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:

"Leghatékonyabban a társadalomban tudunk életben maradni."


Ha elolvasod Darwin műveit, akkor elsősorban nem ezen "kényszer erkölcsös" teológiát találod - sőt, a mai szemmel kemény következtetésekre jutott.


"Volt már gyilkos aki azt mondta isten súgta a fejébe"


Hogy mi és miért igaz, azt te döntöd el? Mert ha igen, akkor biztos mindig igazad lesz! Nekem a pszichiátria a szakterületem és elég világos számomra, hogy ennek a "tudománynak" hol vannak a határai.


"volt már merénylő, aki saját kezébe vette a természetes kiválasztódást mivel az már nem működik."


De ha a saját kezébe is vette, akkor nyilvánvalóban ezzel "bizonyította", hogy működik a természetes kiválasztódás. Az persze más kérdés, hogy ez nem evolúció, csak egy határokon belüli variabilitás.

2011. ápr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:

"Ha elolvasod Darwin műveit, akkor elsősorban nem ezen "kényszer erkölcsös" teológiát találod - sőt, a mai szemmel kemény következtetésekre jutott."


Nem olvastam el, így meg nem értem hová akarsz kilyukadni. Egyedül többre mennénk, vagy mi?


"Hogy mi és miért igaz, azt te döntöd el? Mert ha igen, akkor biztos mindig igazad lesz! Nekem a pszichiátria a szakterületem és elég világos számomra, hogy ennek a "tudománynak" hol vannak a határai." Ezt sem értem teljesen. Szerinted tényleg (azt képzelte) hogy isten súgta a fejébe? Nem inkább egy olcsó kifogás?



"De ha a saját kezébe is vette, akkor nyilvánvalóban ezzel "bizonyította", hogy működik a természetes kiválasztódás. Az persze más kérdés, hogy ez nem evolúció, csak egy határokon belüli variabilitás."

Lehet nevezni kiválasztódásnak, de egyáltalán nem természetes. Lőfegyverekkel tette, és azért, mert semmibe vették. Ezenkívül már nem is a természetben élünk.

2011. ápr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 Tom Benko ***** válasza:

"Ha elolvasod Darwin műveit, akkor elsősorban nem ezen "kényszer erkölcsös" teológiát találod - sőt, a mai szemmel kemény következtetésekre jutott. "

Mondd csak - Te olvastad?

2011. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!