Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan fért el a világ összes...

Hogyan fért el a világ összes állata noé bárkájában? és hogyan gyüjtötte be őket a világ minden tájáról? Pl. a kengurukat ausztráliából?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 19:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
16:45-ös! köszönöm ezt az oldalt nagyon jó :)
2011. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
30%

Nagy kérdés!


Ha nem vagy hívő és tudsz számolni akkor az előzményekhez két adalékot adnék:


1. Noé (a Bibliában megjelenített nemzetségtáblázat alapján, átlagos évekkel számolva) kb 6 ezer évvel ezelőtt élt - tehát a Pangea már régen szétdarabolódott és a jelenlegi kontinensek léteztek,-


2. Abban az időben a szárazföld területe: 148 939 100 km2 (29,2%), de vegyek csak 120 millió km2. Az Ararát csúcsa 5165 m magas. Ha 2,5 km átlagos magasságot számolok, akkor a "leesett" esővíz 300 millió km3! Honnan lett ennyi víz?


A gének "konzerválása" és a hibernálás is jó ötlet (talán ez a járható út). Szerintem meg Isten "tömörítette" a fajokat és amikor vége lett a "nagy esőnek" akkor egyszerűen kicsomagolta.


De ezt egy hívőnek hiába magyaráznád úgysem érti meg, tehát nem is kell.

2011. ápr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy 6000 évvel ezelőtt is léteztek felrobbanó óriási vulkánok és nagy földrengések is a Földközi tenger mellett. Ie. 1500-ban pl. Théra robbant fel és írta át a történelmet (Kréta elpusztult, jöttek a görögök). Márpedig azt napjainkban is láthattuk Japánban, mire képes a földrengés és a cunami. Akkor sem az egész Földet érintette, csak a Közel-Keletet. Volt özönvíz, mert ez a mezopotámiai birodalmak fennmaradt ékírásos tábláin is megjelenik. Ez volt az általuk ismert világ.
2011. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
88%

18:20


Az evolúció emberi kitaláció. Az is bizonyítja, hogy 1869-ben a Föld életkorát 10 millió évre becsülték, 1946-ban már 4,5 milliárd éves volt, 2008-ban azt mondták 5 milliárd éves. Még talán a Biblia hihetőbb, mert kezdetben teremték Isten az eget és Földet...


Találtak emberi lábnyomot dinoszaurusz lábnyommal együtt! Erről nem számol be a tudomány. A dinók Noé után pusztultak ki, mert nem Isten teremtményei voltak, ezért a bárkára nem kerültek fel. Isten azokat a fajokat mentette meg, melyekben Isten "darabja" lakozik. Így tudja hívni őket.


Honnan lett ennyi víz! Jézus, hogy szaporította a halat és kenyeret? A halászok kivetették hálójukat, honnan lett annyi hal hirtelen? Csak a hit számít! Hittel te is bármire képes lennél!


Dehát egy ateistának hiába lehet ezt elmagyarázni :)

2011. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

ma 09:56-


Hittel neked is igazad lehet. Azt is hihetem, hogy én vagyok az Isten. Mert azt írod, hogy hittel minden lehetséges.


Komolyabbra fordítva:

- Jézust írod példaként: látnoki képességei alapján tudta, hogy hol van sok hal és odavitte a halászokat (ez az én hitem),


- az ember már néhány isteni törvényt felismert pl.: tudja, hogy egy molekula oxigén és két molekula hidrogén elégéséből víz keletkezik, sőt már azt is tudja, hogy molekulasúlyban 6 x 10 23-dikon molekula van - ezt vesd össze a leesett eső köbkilométerével és gondolkodj,


- a bibliai időmeghatározás is nagyon jó ".... kezdetben", ha nekem az Isten azt mondaná, hogy majd meghalok, akkor irtózatosan jól érezném magam, mert az nem meghatározható idő, és ilyenek alapján te mennyire taksálod a kezdeteket?


Ha tudsz rá konkrét választ megköszönöm.

2011. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
ez csak egy mese.. nincs valóságalapja
2011. máj. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Minden bibliai történetnek van valóságalapja.


A vízözönnek például:

[link]


Idézem:



"A Vízözön és az ezzel kapcsolatos mondakör, kezdve a Gilgames-eposztól a Biblián át, a magyar mondák Lúdvérc okozta özönvízéig, majd minden európai nép mondáiban megtalálhatóak. Kutatók egész generációi próbálták megmagyarázni, geológiai és régészeti bizonyítékokat találni, alátámasztani, vagy cáfolni az özönvíz létét vagy nemlétét. Egy igen divatos elmélet szerint, amelyet két amerikai geológus állított fel, az Özönvíz egy megtörtént természeti katasztrófának állít emléket.


Wiliam Ryan és Walter Pitman szerint az utolsó jégkorszak végén, tehát mintegy tizennégyezer évvel ezelőtt, a mai Fekete-tenger helyén egy a tengerszintnél 130-200 méterrel alacsonyabban fekvő, jóval kisebb kiterjedésű édesvizű, vagy enyhén sós tó terült el. A Boszporusz gátját ugyanis egy földrengés megemelte, és a Fekete-tenger medencéjét még az olyan nagy európai folyók, mint a Duna és a Dnyepper sem tudta megtölteni. Elméletük szerint a mélyföldet sűrűn lakták neolitikus pásztorok és földművesek, akik az indoeurópai nyelvcsalád ősének megfelelő dialektust beszélték."

2011. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!