Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Fallikus szimbólum a vallásokb...

Fallikus szimbólum a vallásokban (többek között a kereszténységben is)? (Részlet lenn)

Figyelt kérdés

Nézelődtem a neten, mert az egyes vallásokról kerestem adatokat, leírásokat. Közben olyan dolgokra bukkantam, hogy rendesen ledöbbentem. :)

Arra lennék kíváncsi, hogy most csak egyesek a vallás/hit lejáratásának céljából terjesztik az ilyesmit, vagy valós tényeken alapulnak az utalások.


Pl. azzal tisztában vagyok, és nem lepett meg, hogy vannak úgynevezett termékenységi kultuszok (még mai napig is).

Na de az, hogy a síva-hit egyik jelképe, amiről eddig azt hittem, oszlop (amely a "földet" köti össze sz "éggel"), most egy leírásban olvastam, hogy az valójában Síva ivarszerve (fallosza), siva lingam.


Ami még nagyobb döbbenetet váltott ki bennem, az az, hogy maga a kereszténység sem mentes a fallikus elemktől eredetileg. Pl. maga a kereszt is eredetileg fallikus alakú volt, csak az idő során alakítgatták olyanná, amilyennek mi most ismerjük. De ha kutatni kezdünk a kereszt eredete után, érdekes leírásokat találhatunk.


Kimondható tehát az, hogy a vallások (eredetileg!) fallikus szimbólummal is rendelkeznek? Amit talán a 'teremtés', 'termékenység' stb. meg is magyarázhat? Hiszen a 'teremtés' nem választható el emberi felfogásban a férfi/nő egyesülésétől.


Phallic elemnts in religions stb kulcs szavakkal keresve olvasható konkrét oldal(ak). (Csak azért, nehogy bárki azt higgye, hogy most én vagyok a hülye, vagy valami más... :) ) Én is csak kutatás közben találkoztam ezzel most.


2011. ápr. 26. 02:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Itt van egy konkrét oldal (a sok közül):


[link]


Ezen sok vallásból (köztük a kereszténységből is) hoz konkrét, ma is látható példákat.

2011. ápr. 26. 02:49
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van sok, és ez nem is meglepő, a termékenység/szaporodás alapvető dolog, az elsőszülöttség, a apa/patriarcha szerepe stb. stb.


A keresztet kizártnak tartom.


A keresztény vallásba sok egyéb vallásból kerültek elemek, de mindent így értelmezni azért fura. Inkább a kutató agya járt állandóan a szex körül.

Mert ugye van, aki szerint egy űrhajó fellövése is egy hatalmas űrbe***ás ;)

2011. ápr. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, a Síva-kultuszban az oszlop tényleg stimmel :) - de a szexet náluk teljesen másképp értelmezik, nézz utána.


A kereszténységben a kereszt alakja egész egyszerűen abból a római kínzóeszközből származik, amire Jézust felfeszítették. Az más, hogy némely, leginkább román kori templomokban vannak direkt obszcénnak szánt, régi pogány babonából készült ördögűző faragások.

2011. ápr. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azért ami a keresztet illeti, ezek után annak az eredetnek is lehet, kell hogy legyen ilyen irányú valós alapja.


Mint ahogy sok mást is "szépítgettek" az idők során, hogy megfeleljen az adott kornak - értsd_ kordában tudják tartani az embereket., ez alól a kereszt se feltétlenül kivétel.


De hogy tarthatná kordában szexualitás, stb terén az embereket, ha nyíltan szó lenne a keresztény világban a kereszt ilyen irányú eredetéről?

2011. ápr. 26. 18:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Ahogy 04:58 is írta, épp a keresztnél biztosan nincs semmi ilyen. Ez már nagyon belemagyarázás a részedről.
2011. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez nem az én belemagyarázásom, hanem több kutatás eredménye. Egyébként engem is nagggggyon meglepett, de kizárni nem lehet, sőt inkább nagyobb a valószínűsége, hogy a kereszt eredete is visszavezethető erre.
2011. ápr. 27. 00:36
 7/14 anonim ***** válasza:

Elég trén nézett volnaki, ha Krisztust egy faszra akasztják fel :D

A kereszt olyan volt mint a latin kereszt (esetleg T alakú, olyat is sokat használtak a birodalomban).

2011. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

itt erősítgeted, hogy a kereszt egy fäsz.

a keresztnek eredetileg semmi szimbolikus jelentése nincs. azután lett vallási jelkép, hogy Jézust megfeszítették.

semmi köze a férfi nemiszervhez, így volt a legegyszerűbb összeütni 2deszkát, hogy egy embert f.szán rá lehessen szögelni. és nehogy le merd írni mégegyszer, hogy de igen mer blablablabla......


amúgy semmi extra nincs ebben, hogy a vallásokban megjelenik a sexualitás, konkrétan a phallosz. ez egy természetes, és gyönyörű dolog, csak fel van fújva a téma.

2011. ápr. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

tessék, ittvan a wikipédiáról


"Különféle kivégző keresztek [szerkesztés]


A kivégzési módban különféle alakú keresztek léteznek:


* „T" alakú kereszt, ezt tau-keresztnek, (mivel a keresztgerenda a függőleges ág tetején volt) egyiptomi keresztnek, vagy Antalkeresztnek is hívják, mert Remete Szent Antal attribútuma. A művészetben sokszor ábrázolják a latrokat tau-kereszten, ellentétben a latinkereszten függő Krisztussal.

* „X" alakú kereszt - az András-kereszt András apostolt egy 'X' alakú keresztre feszítették

* „Y" alakú kereszt

* „†" alakú kereszt, vagy római kereszt, latinkereszt, ahol a keresztgerenda lejjebb volt a tetejénél."


melyik a legszimpatikusabb fäsz?

2011. ápr. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 dudiska ***** válasza:
Sajnos nagyon düdörög a kúltúra.Ha már ilyen a téma nem lehetne mellőzni a lealacsonyító kifejezéseket?
2011. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!