Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy csak a...

Miért van az hogy csak a durva elutasitásbol értenek a Jehova tanui?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy olyan ember aki szeret valakit megbántani.Ma volt itt amugy ismerös Jehova tanuja,én közöltem vele én elfogadom a vallási nézeteit ö is fogadja el hogy én másképpen látom.Nekem az egész családom anyukám, nagymama, nagynéni,Jehova tanuja ismerem a vallást de harminc év is kevés volt ahoz hogy meg változzon a véleményem.Ezt ez az ember is tudja még is fél óra után ugy ment el vissza jön mert nem hiszi el hogy én nem akarom az "örök életet".
2011. máj. 11. 16:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Abból sem értenek. Max. rád hagyják, hogy reménytelen eset vagy és úgyis el fogsz kárhozni.
2011. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Vannak emberek akik csak abból értenek, nem csak vallás terén. Én is ismerek párat, ők tanítottak meg arra, hogy az emberekkel néha durván kell viselkedni, mert ha nem teszed, rádszállnak..
2011. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Mivel meg igérte vissza jön pedig tisztán meg mondtam nem érdekel.
2011. máj. 11. 17:12
 4/30 anonim ***** válasza:
ezért kell nekik légpuskával ajtót nyitni, azóta nem csengetnek, höhö
2011. máj. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Kétszer költöztem életemben (Debrecenből Pestre, majd Gödöllőre), háromszor kerestek fel. Mindhárom alkalommal elmondtam nekik normális hangnemben, hogy nekem más vallásom van, úgyhogy menjenek tovább olyan emberekhez, akik még keresik a saját útjukat. Többször nem jöttek. Sose értettem, miért van az, hogy mások panaszkodnak, hogy folyton csöngetnek hozzájuk. Talán nem tűnsz elég határozottnak. Bunkónak lenni fölösleges, nem akarnak ők rosszat, gondolom, nincs kiírva a házadra, hogy milyen vallású vagy, nem tudhatják előre, ha esetleg nem érdekel a téma. Csak az a lényeg, hogy lássák rajtad, hogy szilárdan hiszel valami másban. Ha látják, hogy szilárd a hited (akár más vallásban, akár Isten nemlétében), akkor békén fognak hagyni.
2011. máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
:DD Nem igazán értem...A Bibliából tudjuk,hogy az első apostolok amikor evangélizáltak nem erőltették,ha elutasították őket, még a város porát " le is verték a lábukról".Amikor az utcán megállítottak és mondtam,hogy én várom Jézus visszajövetelét és hívő vagyok,elmenekültek. :))
2011. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"én közöltem vele én elfogadom a vallási nézeteit ö is fogadja el hogy én másképpen látom."


Na ez az amit nem szabad nekik mondani,soha nem fogják elfogadni,hogy te nem Jehovában hiszel.Nem érdemes velük vitázni,agymosott elmebetegek,ezt nem tudom máshogy kifejezni sajnos.és persze,ha durván elutasítod,akkor igazolva érzik a saját elméletüket,hogy azért voltál vele durva,mert Jézust is üldözték,meg elutasították,ezért bánnak így Jehova tanúival is....

2011. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
52%

Tudnod kell, hogy az erősen vallásosak részéről ez egy küldetéstudat. A Biblia-magyarázatuk szerint prédikálniuk kell, és minden háztartást meglátogatni. A rendszer szerint mindegyik Tanú-párnak ki van jelölve melyik területet kell "bemunkálniuk", tehát ott mindenkit megkeresniük, és felajánlani nekik, hogy beszélgetnek a Bibliáról velük, ha van kérdésük, elmagyarázzák, stb. Ezt azért teszik, mivel minél több embert akarnak "megmenteni". Hitük szerint nincs Pokol, a halál pedig jelenleg egy alvó állapot. Armageddon után az arra ítéltetettek feltámadnak egy jobb világban, a többiek pedig tovább "alszanak" de ez az alvás már materiális halál lesz. Ettől akarják megóvni az embereket.

fél-1 évenként járnak vissza egy területre, hátha az ott lakók az utóbbi látogatásuk óta már máshogy gondolkodnak.

Lehet az üdvösségük is függ a prédikációjuktól - mintha így lenne. Szóval menniük kell, mivel ők szeretnének majd tovább élni Armageddon után, ezért mennek is.

2011. máj. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem tapasztaltam, pedig nálunk rengetegen vannak. Tök kedves vagyok velük, elfogadom a kiadványukat, megígérem, hogy feltétlenül elolvasom (aztán kidobom az első kukába), és elköszönünk. Ennyi. Fél perc az életemből. Soha nem voltak erőszakosak, igaz, én meg nem mentem bele a beszélgetésbe.
2011. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
Ez hazugság!!!Nincsen alvás!!!Pokol van!És komolyan kellene venni...
2011. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!