Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ádám és Éva majom volt?

Ádám és Éva majom volt?

Figyelt kérdés
Ha az ember a majombol lett akkor Ádám és Éva majom volt mivel ők voltak az első élőlények. erre a kérdésre egy lelkész zavarba jött és azt válaszolta hogy nem szó szerint kell érteni Ádám és Éva földrészek voltak. FÖLDRÉSZEK!!!!!!!!!!!!! egy ellkész ezt mondta. szerintetek is földrészek voltak vagy majmok?
2008. febr. 16. 22:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
74%

Én azt is hallottam, hogy egy földönkívüli civilizáció ide telepített biológiai prototípusai voltak genetikai frissítés céljából. :)

A véleményem, hogy emberek voltak és Isten teremtette őket (is). Az evolúció pedig csak fajon belül létezik, fajok között nem. Tehát pl. nem lesz keszegből és pontyból nyúl, de lóból és szamárból lesz öszvér, és tigrisből és leopárból is lesz egy érdekes utód, de ezek már nem tudnak tovább szaporodni tudtommal.

2008. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
66%

Ne keverjük a vallást a természettudománnyal és ne vessünk össze egy 100 valahány éves tudományos eredményt egy több ezer éves könyvvel, kiiktatva a tudomány időközbeni fejlődését. Az ember, jól mondták előttem, az ember és a majom közös ősétől származik. Ádám és Éva a Biblia szerint az első emberek voltak, akiket Isten teremtett - persze, mert akkor még nem létezett a 19. századi szintű biológia, archeológia, anatómia.

Aki pedig lealacsonyítónak tartja, hogy egy majomtól származik, az önző, és vegye azt is figyelembe, hogy az alsóbbrendűként kezelt majom a saját fajtársát csak kivételes esetben öli meg, és akkor se halomra.

Az állatok tudnak gondolkodni is, kutyáknak, disznóknak és delfineknek elég magas IQ-juk van (bár nem tudom, hogy mérték meg)

2008. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
29%
nyilvánvaló,hogy ádám és éva csiga volt
2008. jún. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
43%
En az elso valasz irojaval ertek egyet 100% osan.Isten embernek teremtette az embert,ez a bibliaban van, viszont a tudomanyos kiserletek alapjan pedig az ember majombol lett ami egy nagy baromsag, mert akko ki tudja meg magyarazni hogy a majom mibol lett es ha arra is tudnak valaszolni akkor arra is fel lehet ezt a kerdest tenni hogy:az mibol lett!En nagyon csalodott vagyok hogy magyarorszagon ilyen kevesen hisznek Istenben.De en nem ertem ezt a kerdest.Miert neveztek el Adamot es Evat Adamnak es Evanak ha egyszer majmoknak kepzelik???valaki tehat 2 majmot Adamnak es Evanak nevezett el??Vagy most mar nem is elolenyek hanem foldreszek?Ez az egesz mind az emberi agy szulemenye.Keves a bizonyitek arra hogy az ember majombol lett,es ha errol van szo akko ne is beszeljetek Adamrol es Evarol mert az a bibliaban jelenik meg csak!!!!!!!!!
2008. júl. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
29%
Jól van, értékeljétek le a válaszomat és higgyetek amiben akartok, elkendőzve az egzakt, nyilvánvaló igazságot.
2008. júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
84%
NEM, ŐK EMBEREK VOLTAK.
2009. márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindent szó szerint gondolni. Egy kis elvontságot, könyörgöm!

Attól, hogy a Bibliában az van írva, hogy első, második, harmadik, stb. nap mit teremtett Isten, azt nem feltétlen emberi időmértékkel kell érteni. Lehetnek évmilliók is. És ha azok, akkor összefüggésben lehet a teremtéstörténet és az evolúcióval --> Föld kialakulása --> növények, állatok megjelenése --> az ember megjelenése.

Hozzám ez a tézis áll legközelebb.

2009. jún. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:

Az ember és a majom KÖZÖS őstől száramzik, tehát NEM a majomtól. Nem majmok vagyunk. Gondolom ez a nagy többségnek feltűnt, aki pedig lealacsonyítónak tartja, hogy majomtól származik, az szimplán hülye, bocs...

Ebben a két elméletben (Biblia-Darwin), kár összefüggéseket keresni, mivel korábban elég éles ellentétben állnak.

Sokan azt mondják, hogy Ádámtól és Évától származunk. Tehát ők voltak az első 2 ember a Földön, és az emberiség az ő leszármazottaik. Felmerül a kérdés: hogyan lehettek élettképes leszármazottaik, ha 2 embertől indult az egész szaporodás. Mivel hogy voltak nekik gyerekeik, és ők hoztak össze újabb gyerekeket. Ez belterjesség lenne, lehet hogy meg se születnének azok a gyerekek, nemhogy tovább szaporodjanak életképes utódokkal. Még másodunokatestvéreknél is nagyon nagy a belterjesség veszélye, nemhogy ilyen közelségben.

2009. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

009-06-13 23:55

Tehát az evolúció 7 nap alatt jött létre, vagy a bibliában a 7 nap 7milliárd évnek számít?

És az ősemberek vagy a dinók csak sikertelen próbálkozások voltak Ádám és Éva előtt?

2010. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

A Kárpát-medence már kb. 350-400 ezer éve is lakott volt emberek által. Ádám és Éva teremtése 6000 évvel ezelőtt történt, tehát embereknek kellett lenniük.

Bár ebben az esetben nem tekinthetjük Ádámot és Évát az első emberpárnak a földön. Hacsak nem egy kis földrész tekintünk "földnek" a földön, mert akkor ott lehettek az elsők.

A földrészes magyarázat még inkább valószerűtlen, mivel a földrészek elkülönülése 235-65 millió évvel ezelőtt történt és nem két darabra hanem négyre ha jól tudom. Szerintem ezt nincs értelme tovább taglalni.

2010. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!