Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten jó? Mindenben segít?...

Isten jó? Mindenben segít? Akkor miért teremti betegnek az embert?

Figyelt kérdés
szívbeteg vagyok szóval nem értem hogy ha isten ennyire ó nagy hatalmas jótevő? mert szerintem nem!
2009. márc. 13. 13:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

ISTEN nem úgy léteik, mint ahogy sokan elképzelik, hogy mindenért ő a felelős.


TE vagy a felelős az életedért 100% -ban. Persze sajnos van, hogy valaki valamilyen betegséggel születik(ennek oka viszont a szülők és a genetika kis százalékban), de manapság már egyre több mód van hogy teljes életet éljenek akik betegen születtek. Két dolgot tehetsz:

1. -belenyugszol és megpróbálsz teljes életet élni.

2. -megkeresed hogyan javíthatsz az életeden:


Nem tudom milyen jellegű a szívproblémád, de létezik egy módszer mellyel olyan súlyos betegségek is gyógyíthatóak, mint a rák, vagy a cukorbetegség. A módszer neve: REIKI


Érdeklődj a honlapon, hogy lehetséges e gyógyulás vagy javulás:

[link]



Ez a válaszom a kérdésedre.

2009. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
a szívet nem lehet csak úgy átpakolni jobboldalról baloldalra... mondjuk szerintem nem komoly a bajom csak a szervezetem olyan idegen az orvosoknak hogy nem tudnak mit csinálni... isten ezt miért csinálta? isten lehet azért büntet mert a koromhoz képest érettebb vagyok Sokkal?
2009. márc. 13. 19:13
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Isten nem csinált semmit abban az értelemben hogy beteg legyen bárki is. A Biblia azt tanítja, hogy Ő senki szenvedésében nem lát örömet, s próbára sem tesz senkit született, vagy később szerzett betegségével.

A szívedre a Q10 szedését ajánlom 30 mg per nap adagolásában. Nem egy kardiológustól hallottam már pozitív javulást annak köszönhetően. A www.drlenkei.hu oldalon találsz más, szervezetednek hasznos vitaminokat is, azokat is ajánlom figyelmedbe. Nekem segítettek.

2009. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, hogy nem vagyok hívő vagy ateista, csak azt próbálom rekonstruálni, hogy hogyan érvelnek a hívők.


"Isten jó? Mindenben segít?" - ugye ez eleve két különböző kérdés. A jóság nem zárja ki, hogy nem segít mindig, minden pillanatban, minden szempontból. A természetnek van bizonyos autonómiája, azaz saját törvényei. A természet véges, vagyis tökéletlen. A természet működésébe hibák csúsznak. Ezekért Isten nem felelős, csak annyiban, hogy megteremtette a világot. Jobb lett volna Isten, ha nem teremt semmit? Valószínűleg nem.


Másrészt ha van túlvilág, mint némely elméletekben, ráadásul az örökké tart, míg ez az élet csak átmeneti, akkor összességében nincs okod panaszra.


Ezeket az ellenvetéseket lehet tenni tehát, persze nyilván könnyebb ilyesmiket kívülállóként magyarázni, mint érintettként elfogadni.

2009. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Isten nem létezik. Csak kitalálták.
2009. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

érdemes végig nézni:


[link]

2009. márc. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%

Az okosok azt mondják erre,hogy mindnekinek meg van írva a sorsa és,hogy mindnekivel tervez vmit isten.Hát nemtom engem nem igazán foglalkoztat ez a kérdés,pedig anyumnak melldaganata van,nekem asthmám és volt már súlyos műtétem.

Nemtudom,sztem inkább élvezd az életet ha mág tudod,mintsem,hogy ilyeneken filozofálj...

2009. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Isten igenis létzik, és ma is gyogyit!

és nem ö tesz beteggé, pont ö az aki meggyogyit!

inkább nézzétek az ATV.-T minden vasárnap reggel 11 orakkor, vagy a 700.-as clubbot! tanulságos!

2009. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%
Bár a mai keresztények ezt már nem fogadják el, de a betegség annak a jele, hogy az illető előző életét miképp élte meg. Ha az isteneknek - direkt többes szám - nem tetszett az adott ember/állat élete, a következő életére valamilyen büntetést szabott ki. Az újjászületésben való hit a zsidóknál a második században halt ki. Én is rendellenességgel születtem, úgyhogy tudom, mit beszélek.
2009. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Tedd fel magadnak is a kérdést és válaszolj rá! Isten valóban jó illetve annak kell lennie? Te Magad is hiszel ebben vagy azokra alapozod feltevésed, amiket hallottál személyével kapcsolatban? Olvastál bármiféle jellemzést vagy tulajdonságleírást róla? És ha az alapján próbálod megítélni "Istent", hogy mi történt veled életed folyamán, akkor sajnos helytelen diagnózist fogsz kapni.(Mindez abban az esetben, ha elfogadod Istent, mint teremtőt).
2010. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!