Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik -e a szabad akarat? S...

Brxsaca kérdése:

Létezik -e a szabad akarat? S ha igen akkor mit értünk alatta?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 15:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Az én véleményem.

A kérdésből nem derűl ki az értelmezés tartománya.

Nem biztos, hogy vallásügyi kérdés.De aztán a kérdező már szóbahozta Istent.A szabad akarat létezik, ahogy mondta is valaki, hogy elindulhatsz bármilyen irányban, de nem a megsemmisítésre kell gondolni, hanem pl. ott egy fal, vagy menek az autók.Tehát szabad falnak menni, de, ha normális vagy nem élsz a szabadságoddal. Valaki mondta hogy örök életet akar. Ha vallás, akkor Jézus mondja, hogy aki hisz énbennem , annak örök élete van! És nem örök élete lesz. Isten elveszi az életet? Isten örök életet adott az embernek, de az ember elvesztette,a sátán ellopta. Azért is van az 1 Mózesben, vagy akörűl hogy az elején mondja, hogy és élt 8-900 évet , és meghalt. Miért kell mindig oda az az és meghalt? Azért , mrt újdonság volt, és furcsaság. Nem 100 évre tervezte az embert, hanem örök életre. És ehhez képest ujdonság. Nekünk nem, mert ezt látjuk régóta, de Istennek furcsa.

2011. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

A vitális testi érdekek kényszerítő erővel rendelkeznek és korlátozzák a szabad akaratot.


A cselekedeteinket és passzivitásainkat sokszor nagyon erős motivációk irányítják amiket a tudatos szándék nem mindig képes felülírni.

2011. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

"Mózesben, vagy akörűl hogy az elején mondja, hogy és élt 8-900 évet , és meghalt. Miért kell mindig oda az az és meghalt? Azért , mrt újdonság volt, és furcsaság. Nem 100 évre tervezte az embert, hanem örök életre. És ehhez képest ujdonság. Nekünk nem, mert ezt látjuk régóta, de Istennek furcsa."

ISTENNEK FURCSA? HÁT NEM MINDENHATÓ ÉS MINDENT TUDÓ? HA MINDENT TUDÓ AKKOR EZT IS TUDTA ELŐRE. HOGY LETT VOLNA NEKI FURCSA. SŐT. MÉG MEG SEM TEREMTETT ÁDÁMOT MIKOR MÁR AZT IS TUDTA, HOGY KI FOGJA ŰZNI A PARADICSOMBÓL VALAMI GAGYI GYÜMÖLCSLOPÁS ÜRÜGYÉN. :p

2012. febr. 7. 19:31
 24/26 anonim ***** válasza:

Helló, Saca, hónapok óta nem láttalak. Csaknem kitiltottak egy időre? :)


A felvetésre válaszolva: Nem tudom, Karlowy mire gondolt pontosan, de én pont fordítva tudom a dolgot. Tehát: Az első névsorokban szereplők nevei mellé azért írták oda, hogy "és meghalt", mert az embereknek volt furcsa ez a dolog. Nem értették, és nem gondolták azt, hogy ez mindenkivel így lesz; de aztán az idő múlásával rájöttek, hogy mindenki meghal, ezért ez már nem volt újdonság, és ezért nem írták oda a későbbi névsorokhoz ezt a megjegyzést.


A másik: Sejtem, hogy a "gyümölcslopást" humornak szántad, de szerintem jobb, ha pontosan nevezed / jelölöd meg az eseményeket.


Üdv. :)

2012. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Létezik-e szabad akarat? S ha igen akkor mit értünk alatta?


Az akarat itt az alapszó. Kindulásképpen az a tény érvényes hogy az embernek van akarata. Az akarat önmagában sem jó, sem rossz, sem szabad, sem politikai vagy közös stb. Az akrat mint egy szerszám semleges. Ezért kell más sz´soval jellemezni.

A világunk egy úgymond muszáj világa.Legtöbb esetben azt tesszük amit tenni kell - muszáj cselekedetek.

De amikor nem muszáj és mégis szívbôl tudatosan megtesszük akkor/azt nevezzük szabad akaratnak.

- Tehát az ilyen értelemben létezik szabad akarat.

2012. júl. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező

Csak egyetlen úr van felettünk, Teremtő Isteni Erő. Amely A Földünk Lelke. Földünk lelke olyan, mint testünknek a lélek.


Az ember szabad akaratot kapott Istentől s amíg élő a Föld, élnie, alkotnia, új életet teremtenie szükséges, mert a valóság van neki alávetve minden parcella földdel s annak minden élővilágával, de olyan felelősséggel tartozik mind ezért, mert az ember halála után, a lelkével felel a megélt életéért, miképp kufárkodott a rábízott értékekkel és tisztességének, halhatatlanság lesz az ára.


De engedelmességgel tartozik saját népe polgári törvényeinek.

2013. márc. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!