Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért imádjátok Máriát? (már...

Miért imádjátok Máriát? (már akik imádják mint pl. a katolikusok) Lennebb egy videó aminek a vége fele, Ö üzenetet küld hogy ne tegyétek!

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 23. 12:44
1 2 3 4 5 6
 21/53 Kimentő ***** válasza:

Ezt írod: „Szerintem meg magával vitte John Lennont és egy egyszarvút, hozzájuk is imádkozzunk? Te tudod bizonyítani hogy nem?

Akkor rajta, halljuk!”


Az ám!


Csakhogy nem erről volt szó, ha nem erről:


„Idéznétek bibliai igét arról, hogy Mária a mennyben van?”


Nem véletlenül írta az olv. társ ezt a kérést. Mögötte az rejlik, hogy csak Jézus ment föl a mennybe és senki más, tehát senki, még Mária sem lehet a mennyben.


Amit én bizonyítottam a Filippi 4:8 verssel az, az, hogy igenis lehetséges, hogy ott van Mária is a mennyben. Igaz hogy csak Jézus ment fel egyedül a mennybe, de vitt magával másokat is.


Azt nem lehet bizonyítani feketén-fehéren, hogy Máriát is vitte, csakhogy tagadni sem lehet.


Ha a versidézet szerint van rá lehetőség, hogy Mária az égben van, akkor nem lehet tagadni, hogy már pedig nincs ott.


Az viszont valószínűsíthető, ha Jézus más embereket is felvitt a mennybe, (hogy, hogyan és mikor, mennyit, és miért pont azokat, az egy más kérdés), akkor Máriát is magával vitte, amikor jónak látta.


Miért vitte Máriát? És miért ne vitte volna?

2011. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:

ma 21:50-es válaszoló nagyon jól látja a dolgokat!


Elárulom, nem tartozom semmilyen vallás szervezethez!

Nem azt írtam, hogy nem Istenhez imádkoztok, a lényege az volt, hogy miért máshoz is, miért nem csak Istenhez, nem ő az aki megsegít???

2011. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
52%
Amiért Pál is megkért másokat, hogy imádkozzanak érte.
2011. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
40%

A probléma csupán, hogy a 68. zsoltárt azért idézi Pál az efézusi levélben, mert ennek kapcsán az elhivatásról és a kegyelmi ajándékokról beszél. Nem kell kiragadni a szövegkörnyezetből, mert úgy elég könnyű belemagyarázni bármit. És hogy "miért ne vitte volna" kérdésedre válaszoljak:

"Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom." Lk 14,26

"Azután elnézvén köröskörül a körülötte ülőkön, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim." Márk 3:34

2011. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

Előzőhöz, mielőtt valaki félreértené:

Jézus elutasítja a földi testi családot, és Isten híveit tekinti a családjának. Mária megszülte és felnevelte, de ettől ugyanolyan követője maradt Istennek mint bárki más. Tiszteletben tartani lehet, én is tiszteletben tartom, ahogyan Kálvintól Martin Luther Kingig sokmindenkit. De ettől még az említettek halottak maradnak, akikhez hiába imádkoztok.

Ha érdekel különben, azért van benne a Mária-kultusz a vallásban, mert a pogányok istenanya kultuszát nem lehetett máshogy elnyomni, minthogy beépítik.

2011. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
73%

Titus Pullo!


Hogy megkérsz valakit, hogy imádkozzon máshoz, az azt jelenti, hogy nem Istenhez imádkozik? Miről beszélsz?

Megkérnek a katolikusok egy halott asszonyt, hogy imádkozzon értük? Egy a közvetítő! Hol van, hogy Mária él és a mennybe ment, mert az idézeted nem erről szól. A saját egyházatok terjeszt ilyeneket, senki más. Isten ilyet nem nyilatkozott ki.

Miért nem imádkoztok Énokhoz??? Ő biztos, hogy felvitetett, benne van a Bibliában. Eszetekbe sem jutott, de miért nem? Egy olyan bálványnak imádkoztok, mely nem lát, nem hall, nem érez. Leborúltok a betonszobra, gipszszobra előtt, és kéritek a közbenjárását. Miért kéritek meg a szolgát, ha az urával is beszélhettek? A szentjeitek tisztelete megeggyezik a többistenhittel. A gyermekek védőszentje, a hajósok védőszentje, Mária az egyház anyja....az útonlevők istene, a harag istene, a gyermekek istene....


Megváltoztatta a katolikus egyház a tízparancsolatot, melynek ládája a jelenések könyvében is megjelenik a mennyben, megváltoztatta az időt, az év kezdetét, a dátumot, a nap alapú számítást, a Bibliai Hold alapú számítástól, a rómaiak vasárnapját tették Isten szombatja helyett, de igazán írt egyházatokról Dániel, mikor azt írta, hogy vélitek, hogy megváltoztathatjátok a törvényt és az időt.

Több, mint egy évezreden keresztűl hallgatta el a Katolikus egyház az evangéliumot, elérhetetlenné téve a latin fordítással, a latin misékkel. Az emberek csak a Katolikus egyház dogmái lévén ismerhették meg a hamis istenüket. Mikor az egyháznak az ateizmus térhódításával és a francia forradalommal gyengűlt a hatalma, befolyása, nem a hamis dogmáik, felfuvalkodottsága kerűlt felszínre, hanem a szentírást hibáztatta mindenki a sötétségért, melyet az egyház okozott a világban.

Jöttök ezzel, meg azzal a honlapokkal, deposium, meg a fene, sem tudja milyen maszlagokkal, mivel nem több a beszédetek a farizeusok beszédeitől, de a Bibliából semmit sem tudtok felhozni a Katolikus egyház bűnének leplezésére. Nincs Bibliaértelmezésetek, mert a miséiteken sem értelmezést, hanem színházi magasztos előadást hallani. Azt hiszitek a szent titkotokkal, hogy az Úr az utolsó vacsorán azt mondta, hogy a kenyér a teste, a bor a vére, és nem értitek a példabeszédeit, nem értitek, hogy mekkora hatalmas dolgot mondott. Isten kinyilatkoztatását semmibe veszitek, csak az üres többistenhitű, bálványimádó vallásotokra támaszkodtok. Azt hiszi a katolikus egyház, hogy Péter utódai, de fogalmuk sincs, hogy mit mondott akkor Krisztus? Nincs Péternek társadalmi utóda, nem is volt, balga vallás.


Hogy egy kis kultúrát is itt hagyjak, a misétekről írt Babits:


Babits Mihály: Eucharistia


Az Úr nem ment el, itt maradt.

Őbelőle táplálkozunk.

Óh különös, szent, nagy titok!

Az Istent esszük, mint az ős


törzsek borzongó lagzikon

ették-itták királyaik

húsát-vérét, hogy óriás

halott királyok ereje


szállna mellükbe - de a mi

királyunk, Krisztus, nem halott!

A mi királyunk eleven!

A gyenge bárány nem totem.


A Megváltó nem törzsvezér.

Ereje több, ereje más:

ő óriásabb óriás!

ki két karjával általér


minden családot s törzseket.

Egyik karja az igazság,

másik karja a Szeretet...

Mit ér nekünk a Test, a Vér,


ha szellemében szellemünk

nem részes és úgy vesszük Őt

magunkhoz, mint ama vadak

a tetemet vagy totemet?


Áradj belénk hát, óh örök

igazság és szent szeretet!

Oldozd meg a bilincseket

amikkel törzs és vér leköt,


hogy szellem és ne hús tegyen

magyarrá, s nőjünk ég felé,

testvér-népek közt, mint a fák,

kiket mennyből táplál a Nap.

2011. máj. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a fejünk tetejére is állhatunk, mert aki nem katolikus, az úgyis csak a maga hülyeségét fogja fújni, hogy bálványimádás meg mittomén.

Miért baj az, hogy Máriáról vannak képeink, szobraink?

Kossuth Lajosról is vannak képek, szobrok, amiket felavatnak, megkoszorúznak, fejet hajtanak előtte. Akkor ilyen erővel az is bálványimádás nemde?

Én azt tartom nevetségesnek, mikor egyes protestáns felekezetek a Biblia minden egyes szavát szó szerint értelmezik, még ha az badarság, akkor is, és közben a Máriáról szóló részeket félremagyarázzák.


Például: A Jelenések Könyvében a Napba öltözött Asszony alakja teljesen nyilvánvaló, hogy Mária. Megszüli az a gyermeket, aki kormányozza majd az egész világot (elnézést a pontatlan fogalmazásért, de nem fogom majmolni a Bibliát és szó szerint idézgetni). Egyértelmű hogy Máriáról van szó, de a sok okos mit mond rá, hogy Izrael az az asszony. Nevetséges. :)

2011. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%

"A Jelenések Könyvében a Napba öltözött Asszony alakja teljesen nyilvánvaló, hogy Mária. Megszüli az a gyermeket, aki kormányozza majd az egész világot"

Jelenések könyvében leírtak az eljövendőre vonatkoznak. Tehát EGYÉRTELMŰ hogy nem Mária, mert az már múltbéli esemény. És Jézus nem kormányozta a világot.


Azt mondod, nem fogod Isten szavát majmolni, és szó szerint idézgetni.

Minden szónak súlya van, ha már egy vessző rossz helyen van mást jelenhet. A Biblia fordítókon, másolókon ezért van nagy teher. Jézus és az apostolok is szó szerint idézték.

2011. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
40%
Ja és persze, hogy nem fogod pontosan idézgetni, mert nem tudod, hogy a Jelenéseken belül hol keresd...
2011. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
48%
Erről beszéltem :) Úgyis megmagyarázzák, hogy a Napba öltözött Asszony a nem Mária. Mindegy hogy milyen lehetetlen hülyeséggel, de megmagyarázzák. :)
2011. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!