Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szereti mindenki istent?

Miért szereti mindenki istent?

Figyelt kérdés
Mindenkit a média "beszél" rá az istenimádatra. Hányszor hallgatott meg téged? A Pokolban minden megengedett, minden szabad, de isten országában semmit.
2011. máj. 25. 21:55
1 2 3 4 5
 1/43 Zebra3328 válasza:
64%
Én nem szeretem sem a Sátánt sem az Istent. Teljesen érdektelenek számomra. (A pokolban az is megengedett, hogy téged kínozzanak? Akkor talán mégsem annyira tuti hely?)
2011. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Én útálom istent és az angyalokat. Egyébként aki istenben hisz, az is egy szektába tartozik. Imádkozás. Szerintetek meghallgat bárkit is. Ö a hamis isten.
2011. máj. 25. 22:04
 3/43 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg nincs se Sátán, se Isten. A természet van, aminek nincs szüksége központosított hatalomra. Ja és a természetet szeretem.
2011. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Én elviselem a kínzást, mintsem talpnyalója legyek istennek.
2011. máj. 25. 22:05
 5/43 anonim ***** válasza:
7%
Ezt Istennel beszéld meg ;)
2011. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
55%

Szeretném megérteni a felfogásod, hogy hogy jutottál eddig, de nem tudom, mert alapjaiban mond ellent mindennek, amit ismerek. Honnan vetted, hogy a média "beszéli rá" az embereket? Sokkal inkább eltávolítja őket Istentől azzal a rengeteg szeméttel (ld való világ és társai), amiket éjjel-nappal ad. Mindenki alatt a körülötted levők közül mindenkit értesz? Mert ez a felfogás korántsem általános.

Ismerek egy embert, aki állítása szerint megvet mindent, ami Istennel kapcsolatos. Tudom, miért jutott eddig, de azt is, hogy a megvetés csupán annak látszata, hogy nem meri kimondani, szüksége van rá. Az Isten szeretet. Szeretetre pedig mindenkinek szüksége van.

2011. máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
37%
Kedves Kérdező!Az a te legnagyobb szerencséd, hogy az emberekkel ellentétben Isten lefelé is szeret...legyen ez a pár szó ajándék neked egy egyszerű öregasszonytól.
2011. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Nekem is lenne egy kérdésem, mielőtt válaszolnék. Honnan veszed ezeket a dolgokat a pokolról és azt, hogy Isten halott?

Mert azt kijelenteni, hogy Isten halott, elég merész állítás. Én sem mondok olyat, hogy a Sátán halott, ez nem így van, tudom.

Esetleg próbáltál kapcsolatba lépni Istennel és így kiderült számodra, hogy halott, tehát nem létezik? Mindent megtettél, hogy megbizonyosodj efelől?

Tudod jól ismerem az istentagadás rejtelmeit. Ha akarod Istent tagadni, akkor csak azt tudom mondani, hogy elveszett ember vagy.


Nem is érdekel, hogy milyen a másik oldal? Pusztán kíváncsiságból megérné felkutatni az igazságot Isten felől-szerintem, mert Te magad ezt nem tetted meg, csak elfogadtad, amit hallottál másoktól Istenről. Lehet, hogy nem is olyan, mint amilyennek mondják...ki tudja?


Egy próbát nem ér meg, pusztán mert érdekel?


Egyébként Isten engem nagyon sokszor meghallgatott. Csak, hogy a kérdésedre válaszoljak. Először éppen akkor, amikor pontosan úgy gondolkodtam, mint Te és aztán kíváncsi lettem...mi van ha...?

2011. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
56%
Elfogadlak olyannak amilyen vagy a nézeteiddel együtt, mert tudom, hogy egyszer majd bölcsebb leszel. Isten is tudja.
2011. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
91%

Visszakérdeznék, kérdező: miért szereted a Sátánt?

Nyilván azért, mert Isten és az angyalok ilyen vagy olyan oknál fogva nem szimpatikusak. Idáig teljesen megértelek, nekem sem azok. Bárki, aki _valóban_ elolvasta az Ószövetséget, tudhatja, hogy az ott bemutatott "Isten" egy kegyetlen, szadista, tömeggyilkos pszichopata, aki vérben tocsogva hajtogatja magáról, hogy ő egyébként jóságos, szerető és megbocsátó. Tényleg nem értem én sem, hogy mit szeretnek benne egyesek.


VISZONT erre nem megoldás az, hogy akkor meg a Sátánhoz fordulsz. És tudod, miért nem? Azért, mert ahhoz, hogy a Sátánt elfogadd, el kell fogadnod Istent is, elvégre egyazon mondakör két alakjáról van szó, tehát ha az egyikben hiszel, akkor a másikban is. Sátánista tehát csak Istenhívő lehet - és bizonyos értelemben az Istenhívők is Sátánisták. Vicces, nem?

Márpedig ha elfogadod Istent is, akkor teljesen feleslegesen fordultál a Sátánhoz, semmivel sem vagy előrébb.


A legcélszerűbb, ha egyszerűen felismered, hogy az ábrahámi mítosz is csak egy a sok közül, és ugyanúgy az emberi képzelet terméke. Lépj túl rajta, és foglalkozz inkább a valósággal, a valós világ megismerésével - és megtapasztalhatod, hogy az összehasonlíthatatlanul szebb, csodálatosabb és érdekesebb, mint bármilyen mese. :)


Tévézés helyett inkább menj ki az életbe, ha egy mód van rá, valami természeti helyre; erdőbe, hegyre, dombra, tóhoz, folyóhoz, ami van a közeledben. Sétálj, nézelődj, figyeld a növényeket és az állatokat. Ha mégis tévét nézel, akkor természet- és dokumentumfilmeket, ismeretterjesztőket nézz, és olvass ilyen témájú könyveket. Egy egészen új világ fog kinyílni előtted. :)

2011. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!