Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szereti mindenki istent?

Miért szereti mindenki istent?

Figyelt kérdés
Mindenkit a média "beszél" rá az istenimádatra. Hányszor hallgatott meg téged? A Pokolban minden megengedett, minden szabad, de isten országában semmit.
2011. máj. 25. 21:55
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdezőű!

Te nagyon el vagy tévelyedve, és valószínűleg egy megkeseredett, kiégett ember lehetsz.

Akkor ezek szerint Isten hírnökeit/prófétáit, megnyilvánulásait is utálod?

Ha igen, akkor csak sajnálni tudlak.

Az istenimádatra nem a média beszél rá senkit, ez a szívből jön, de úgy látszik, ez nálad nincs így.

Te sajnos tényleg egy elveszett ember vagy, ha csak meg nem világosodsz, és nem jössz rá, hogy milyen nagyszerű is az egyetlen igaz Isten.

Üdv: Annazara

2011. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Abban van a baj, hogy Istent sokan egy osz szakallu bacsikanak kepzelik el, akinek mindig mindenben segiteni kellene, ha epp azt mi ugy akarjuk.
2011. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Nem szereti mindenki, csak most megint nagyon divatba jött a hit... A legtöbben úgy vannak vele, hogy akármit csinálhatnak, utána meggyónják, és akkor rendben is van.
2011. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
89%
Anna, bevettek a szektába, hogy Annazara lettél?
2011. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

1., légyszi mondd meg, hogy melyik tv- csatornán hallottál az „istenimádatról”..mert én még semelyiken sem hallottam Istenről sajnos..

2., azt kérdezed miért szereti mindenki Istent.. Sajnos nem mindenki szereti. És aki szereti, miért ne szeretné? Aki ilyen csodálatos világot AJÁNDÉKOZOTT nekünk, miért ne kéne szeretnünk? Az megint más, hogy sokan visszaélnek azzal, hogy ekkora hatalmuk van a Föld fölött.. Ezért tart itt a világ.. Ezért lóg már a 10 éves gyerek szájában is cigaretta. A média EZT diktálja, nem azt hogy szeresd Istent... :/

2011. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
76%
Nem szereti mindenki. Pontosabban vannak józanul gondolkodó emberek, akik nem is hisznek benne, akár csak én. Ahogy a sátánban sem. Ha valaki csak ezen földöntúli lényekkel képes boldog életet élni, ott valami nagyon nincs rendben.
2011. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
44%

Isten VAN. Ez 100%, az meg mindenkinek a saját baja, ha nem hiszi el.

És amúgy...honnan veszed, hogy a mennyben semmit nem lehet csinálni, a pokolban meg mindent?? valaki visszajött és elmondta neked??

2011. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Küldj bizonyítékot. Tudsz linkelni valamit?
2011. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem Istent, se a Sátánt, se Zeuszt, se Aphroditét, se Marsot, se egyik kitalált lényt sem. Annastb. egy kicsit elfogult, és bunkó, és nem veszi figyelembe a vallásszabadság jogát, amiben az ateizmushoz való jog is benne van. Kérdező, légy ateista, ha nem értesz egyet a kereszténységgel, vagy olyan vallást válassz, amelyet igaznak érzel, ez számomra az ateizmus. Annastb.-nek még annyit, hogy engem két dolog rettentett el a kereszténységtől, és annak minden válfajától: az első a Biblia (az istenkép itt gyakorlatilag egy tömeggyilkos, aki szereti kínozni az embereket, de azért demagóg módon azt mondja, hogy szeret minket - bocs, ha túl durva voltam, de ebben hinni kicsit durva, ennyi erővel Hitlert is dicsőíthetném, de nem fogom!). A másik pedig a hozzád hasonló vallási fanatikusok, akiknek semmi más nincsen a világon, csak Isten, és nem élik az életüket, hanem álomba ringatják magukat, hogy de szép meg jó is lesz, és nem gondolnak bele, hogy milyen szép és jó dolgokat nyújt az élet, ha nem vonulunk zárdába, és ha úgy éljük, ahogy akarjuk.
2011. máj. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
23.09 te tudsz linket küldeni arról hogy nincs??>.<
2011. máj. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!