Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szereti mindenki istent?

Miért szereti mindenki istent?

Figyelt kérdés
Mindenkit a média "beszél" rá az istenimádatra. Hányszor hallgatott meg téged? A Pokolban minden megengedett, minden szabad, de isten országában semmit.
2011. máj. 25. 21:55
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
basszus...-.- ezen mi a tukmálás??-.- aki nem akar benne hinni az nem hisz és így járt...attól, hogyha valaki válaszol normálisan a kérdésre, az már tukmálás???-.-
2011. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim válasza:
25%

EMBEREK!

Letisztítva a dolgokat. Nézzük a világot abból a szempontból, ha mindenki hívő lenne. Ha mindenki betartaná Isten parancsolatait:

-Nem lenne adócsalás.

-Nem lenne éhezés.

-Nem lenne szegénység.

-Nem lenne erdőirtás.

-Nem lenne két rohadt ózonlyuk ezen a csodás Földön.

-Mindenki boldogan köszönne egymásnak az utcán.

-Este 10 után bátran kimehetne az ember az utcára, nem történne baja.

-Nem lennének állandó háborúk, atompusztítás.



Akik írták a Bibliát, csak a szörnyűségeket akarták kivédeni!! Aki nem hiszi Istent, az is beláthatja, hogy jót akartak!

2011. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:

már most az elején közlöm, hogy nem járok templomba, nem nézem a tvben az istentiszteleteket, nem olvasom a Bibliát, nem imádkozok. DE lehet, hogy ez csak annak az eredménye, hogy már az az óvodától kezdve minden intézmény, ahová jártam református volt (kis városban élek, ahol majdnem mindenki nem hívő református), mégis hiszek Istenben templom, meg tukmálás, meg vidám gitáros istendicsőítő énekek nélkül. engem is idegesítenek ezek a dolgok.

Istent a média nem tukmálja rád, a jóslások, amiket írtál, nem erről az Istenről szólnak, hanem a mindenféle hókusz-pókuszról.

sokszor meghallhatott, nélküle nagyon sok minden nem jött volna össze. hívhatod megérzésnek is, de a vizsgákon/feleléseken, stb. majdnem mindig tudtam, hogy mit húzok, mikor felelek és miből. hívhatod akárminek, én ezt neki tulajdonítom, mert előtte mindig segítséget kértem tőle gondolatban.

amitől meg abszolút megbizonyosodtam arról, hogy igenis létezik, alig két hete történt. esküvőn voltunk a barátommal és családjával Pápán. a város túl messze van tőlünk, úgyhogy nem is ismerjük a környéket, ráadásul nem is ott volt a ceremónia meg a lagzi sem megtartva, ezért kisbuszokkal vitték a vidékieket. éjfélkor a lakodalomban felszolgálták a marhapörköltet, amivel valaki véletlenül leöntötte a barátom anyukáját, amitől neki teljesen el is ment a kedve az egésztől, fél óra múlva fel is állt, hogy menjünk mostmár haza. már amúgy is beszéltünk róla, hogy el kéne indulnunk, mert kisgyerekek is voltak velünk, akik már fáradtak voltak. viszont, ha ő akkor nem áll fel, még fél óráig ott maradtunk volna. a sofőr vissza is vitt minket a szállásra, a visszafelé útun viszont szívinfarktust kapott és meghalt. ha nem öntik le a barátom anyukáját, vele együtt borultunk volna az árokba a gyerekekkel együtt 10en. tudom, hogy ezt be lehet a véletlennek is tudni, én nem annak tudom be, ez annál több. és nem csak egy ilyen eset volt már, csak ez volt éppen a legnagyobb. figyelj oda te is!

mi az, hogy a Pokolban minden megengedett, Isten országában meg nem? honnan veszed? ki mondta? a Pokolba akkor ezek szerint jutalom lenne bekerülni, hiszen ott annyira szabad vagy. ez azt jelentené, hogy hiába vagy jó meg segítesz másokon egész életedben, tök rossz lenne utána neked, úgyhogy lopj, csalj meg ölj és akkor a halálod után is tök jó lesz minden. ez hülyeség. olvastam egy könyvet, élet a halál után a címe, azoknak az embereknek az élményeit írja le, akik visszatértek újraélesztéssel például a halálból. néhol eltérnek a tapasztalatok, viszont egy dologban mindegyik közös: mindenki nyugalmat és békét érzett, kivéve egy öngyilkost, ő csak rövid ideig érezte ezt, utána neheztelést és haragot, de azt nagyon. nem azt mondom, hogy minden igaz, ami le van benne írva, de valószínűleg annyi különböző ember nem találja ki ugyanazt a hülyeséget.

remélem nem voltam rábeszélős meg tukmálós, nem szoktam erről beszélni igazából senkivel, gondoltam leírom neked, nem azért, hogy hívő legyél, hanem, hogy ne haragudj ennyire.

szokták mondani, hogy a zuhanó repülőn senki sem ateista.

2011. jún. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!