Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szereti mindenki istent?

Miért szereti mindenki istent?

Figyelt kérdés
Mindenkit a média "beszél" rá az istenimádatra. Hányszor hallgatott meg téged? A Pokolban minden megengedett, minden szabad, de isten országában semmit.
2011. máj. 25. 21:55
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
13%

Éljél akkor végig abban a tudatban hogy van isten, aztán majd koppanál ha tudnál halálodkor mert nem lesz l*fasz sem:D


Rám aztán senki ne erőltessen rám egy olyan dolgot amit egy elmeháborodott ács talált ki kb az ókorban.

Ha lesz gyerekem 100% hogy nem kereszteltetem meg, csodálkozok rajta hogy ebben a modern világban-az öregeket leszámítva- még vannak ilyen középkorban megrekedt emberek:D

2011. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Hát ez az, csak arról lehet linket küldeni, ami létezik.
2011. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Egyik barátom nincs fenn azon a bizonyos népszerű közösségi oldalon és szerintem máshol sem található meg neten. Akkor most ő sem létezik? :O


Tudom, hogy az internet világát éljük,de nem biztos, hogy Istent itt kell keresni...és ha itt nincs rá 100%-os bizonyíték, akkor nem is létezik.


Drága barátom! Imádkozz, járj utána... és akkor megtudod, hogy létezik-e. Különben csak az ostoba tömeg után mész és hosszú évek múlva fog eszedbe jutni, hogy meg sem próbáltad.


Persze lehet, hogy nincs igazam...de nem tudhatod, mert nem próbáltad. ;)

2011. máj. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
38%
Hát igen, ez a baj veletek. Ha valaki nem hisz benne, akkor csakis ostoba lehet. Elvakult hívők. Kár is lenne erről beszélgetni veletek, mert úgysem lehet benneteket meggyőzni. Végül is az hogy gazdag ember lettem a saját erőmből, tudásommal, nagyszerű és csodálatos gyerekeim vannak, az biztos mind Isten műve, nem az enyém. És mondd, azt a közel 5000 db kemény rock lemezemet is ki kellene dobnom, amiket imádok? Ne csinálhassam azt, amit szeretek? Erről ennyit.
2011. máj. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint senkit nem akartam meggyőzni semmiről.Éppen azt mondtam, hogy miért nem győződsz meg magad arról, hogy létezik-e Isten, hiszen nem biztos, hogy próbáltad felvenni Vele a kapcsolatot...

Nem gondolom, hogy erőszakos lettem volna, hogy ezt a hangnemet érdemeltem volna.

Egyébként abban igazad van, hogy nem lehet meggyőzni. De nem vagyok szektás,miért is ne lehetne beszélgetni? Sok ateista és más vallású barátom van. Nem vagyok hülye, legalábbis nem gondolom...(bár a kettő nem egyenlő:) )

Azt pedig, hogy összejött Neked az élet, egy jó dolog és grat.

A rockot pedig én is szeretem(az egyik kedvenc műfajom a klasszikus zene mellett), ne dobd ki a lemezeket éppen ezért! ;)

Keresztényként úgy érzem: Mindent megtehetek, de ne minden használ... :)

2011. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
91%

Szeretem Istent, mindennél, és mindenkinél jobban.

Hálás vagyok neki mindenért!

2011. máj. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon érdekes a felvetésed, de ha szétnézünk a világban nem éppen azt látjuk, hogy mindenki Istent szereti, sőt. Az Isten szeretete abban nyilvánul meg, hogy az emberek megtartják az ő parancsolatait. Talán úgy tűnik neked, hogy az emberek Isten törvénye szerint élnek? Akkor mi szükség van a rendőrökre, a bírókra, az igazságszolgáltatásra, a börtönökre...stb?


Ebben a világban az emberek sokkal inkább saját magukat szeretik, mint Istent, mindent az önzés hat át, mindenki a saját kívánsága szerint jár. Ez a világ beteg, sőt, ha megnézed a Föld állapotát - talán kimondhatjuk, hogy haldoklik. A Biblia határozottan kimondja, hogy a "világ fejedelme" maga az ördög, és az a hamis szabadság amit ígért - és amit te is felhoztál a kérdésed kommentjében - az juttatta ide a világot.


Üdv. Péter

2011. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Azért ti válaszolók is röhejesek vagytok ám azért egy kicsit.

Egyből egymás torkának ugrotok hívők vs. nem hívők; egyetlen hülye kérdés miatt, amit egy unatkozó 13 éves fiúcska írt ki! Olvassátok el a kérdésfeltevés és néhány reakciójának stílusát, aki a kérdést kiírta tuti nem tobb 13-nál, egy mesevilágban élő tini....és ezen már egyből teológiai vita robban ki, na ez a vicces :D

2011. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Péter, felismertelek a stílusod alapján és mert azonnal felismerem a nemkirakathívőket.
2011. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Kedves 11.10. van aki nem ugrik a másik torkának, hanem a jobbítás szándékával ír.
2011. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!