Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha létezik Isten, akkor miért...

Ha létezik Isten, akkor miért nem csinál semmit?

Figyelt kérdés

A nem is olyan régi történelemben rengeteg eset történt, ami Bibliai bűnökkel hozható párhuzamba:


Az, amikor a Tanácsköztársaság alatt Kun Béla és a komcsik átvették a hatalmat, lepisilték a templomban a szentképeket, majd lerombolták a templomokat, majd amikor később Rákosiék kínzókamrákban kínoztak papokat egyértelműen Szodoma és Gomora helyzetével hozható párhuzamba és akkor a mai fiatalok szexuális szabadosságát még nem is vettük bele az egyenletbe.


Isten mégse küldött tűzgolyókat a komcsikra és nem küld pestist és halált a mai fiatalokra, amiért ilyenek.



Amikor az ember eljutott a Holdra, majd később megalakult a Nemzetiközi Űrállomás, az egyértelműen Bábel Tornyával hozható párhuzamba, méghozzá ezzen alkalommal sokkal nagyobb volt az Isten rendszere ellen elkövetett bűn, hiszen nemcsak egy magas tornyot építettek az emberek, hanem a HOLDIG elmentek, méghozzá egymásután HÉTSZER, mostpedig egy űrállomást építettek amin állandó emberi személyzet van. Hogyhogy még nem robbantotta fel Isten a Nemzetközi Űrállomást és nem akadályozta meg a holdraszállást?


Svédországban, Norvégiában, Hollandiában nagyon sok az ateista. Hogyhogy nem kellett még elszenvedniük Isten bűntetését?


A tudósok egyre "istenszerűbb" hatalmat adnak az ember kezébe az új felfedezésekkel, egyre jobban terjed az ateista világkép. Hogyhogy nem jöttek még minimum olyasmik, mint az Egyiptomi Tízcsapás?


2011. jún. 8. 19:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
Tom!Ha ateista vagy,nem értem minek túráztatod magad ezekben a kérdésekben.De a Bibliában le van írva mi miért van.Nem inkább az az igazságtalanság,hogy Isten a teremtés után megmondta az embernek,hogy ne egyen a tiltott fáról,mert átkozott lesz,és erre fel az ember nem engedelmeskedett? Isten csak válaszutakat ad az embernek...a választás az emberé...
2011. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 Tom Benko ***** válasza:
Inkább agnosztikus. Mert érdekes kérdések merülnek fel közben.
2011. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
Azért mert az emberek kizárják Istent az Ök életükből. Ö pedig erőszakosan senkinek az életébe sem fog betörni.
2011. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
ha valami jó történik akkor Isten kegyes. ha valami rossz, akkor Isten útjai kifürkészhetetlenek.
2011. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
26%

"A csapások voltak és jönnek majd az újabbak.(nem tudom hány éves vagy hogy nem emlékszel vissza semmire...)

Jelenleg azt az időt éljük, amelyben a Jelenések könyvében leírt próféciák teljesülnek, azaz apokaliptikus időket.

A próféciák egy része már teljesült, más része részben, harmad része még egyáltalán nem. Olvasgasd a könyvet, hogy képben legyél."


Te meg szerintem olvass el egy kis nostradamust, az is megjósolt mindent... Vagy mégsem??? Hát mégsem, pusztán olyan dolgokat írt le ami semmi konkrétumokat nem tartalmaz, pusztán nagyon általános dolgokat, amit ezerféle dologra rá lehet húzni. Pl.: Tűzgolyú hullyik az égből, alap jöhet 1 meteorit, nyomhatják katapultokkal tüzes lövedéket meg még sokminden. Amire persze a "próféták" rögtön lecsaptak, hogy tessék isten megmondta.

2011. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
64%
Isten kopog az ajtódon. Az rajtad múlik, hogy beengeded-e.
2011. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
11%
Az én ajtómon nem kopogott, ha kopogott volna meghallottam volna, bár lehet épp nem voltam otthon.
2011. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
78%
ahhoz, hogy a kopogást meghalld, tiszta szívre és elmére van szükség.
2011. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
10%
Ja meg persze, sok a tisztaszívű és elméjű hívő, inkább ennek pont az ellenkezője kell.
2011. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
35%
Rendkívül széles látókörű és bölcs hozzászólás :-(
2011. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!