Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szerint miért...

A keresztények szerint miért kell annyira szeretnünk istent?

Figyelt kérdés
Mi jót tett velünk ,hogy annyira szeretni kéne?
2009. márc. 22. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
Tapasztald meg, és megtudod.
2009. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
72%
Amig nemérzed hiányát nem is fogod megérteni.Majd amikor Isten segitségét kéred vagy vagy olyan dolog teljesül amire nem is gondoltál volna majd akkor megérted.
2009. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Mert Ő is szeret minket. Vezet. Ha nehézségem van az életben, később kiderül, hogy jóra visz.
2009. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

És mert gyönyörű a teremtett világ.

Hiszen a tökéletlent is szeretjük. Akkor könnyű a tökéletest szeretni. Nem is tehetünk mást.

2009. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom, Neked inkább az a gondod, hogy Te hogy tudnád szeretni? Imádkozz, hogy lágyítsa meg a szíved! Kérj másokat is erre! Nem baj, hogy nem szoktál, én láttam már ilyet és bejött. Istent szeretni jó.
2009. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

Nekem elég sajátos nézetem van a hittel kapcsolatban.Római katolikus vagyok, de nem vagyok megrögzött keresztény, de viszont hiszek a magam módján.

Úgy gondolom, hogy Isten maga a hitünk, egy kapaszkodó az életben amikor nincs senki mellettünk és nincs kinek elmondani vagy nem merjük elmondani a problémáinkat, félelmeinket.Ha imádkozom szerintem olyan mintha magamhoz szólnék és ha szeretem Istent szeretem Önmagam.


Most lehet, hogy sokan hülyének néznek ez miatt, de én így gonolom.Fontos, hogy az ember higyjen valamiben, legyen mibe kapaszkodnunk a rögös útjainkon.ez ad nekünk erőt.-olyan mint a pszichológus:)

2009. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
Hát, mert legalább egy valakit biztosan szeretünk így... meg biztosan neki is jól esik...
2009. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
65%
Keresztény vagyok, de nem veszek minden hittételt készpénznek. Egy paptól hallottam a következőt, és akkor megértettem, remélem neked is segít érteni: szeretet az Isten.
2009. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Kedves előttem válaszoló pont erről van szó

és milyen egyszerűen megmagyarázható.

Sokan nem értik a papokat, hogy tanult emberek hogy hihetnek el ennyi hülyeséget, de a bibliát nem szó szerint kell értelmezni.olyan mint egy verselemzés.

2009. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Azért, mert megadta, hogy már nem bosszantom fel magam azokon, akik lepontoznak értelmes, a kérdésre írt, a kérdéshez kapcsolódó válaszokat, hanem már tudok ezeken nevetni. Ezért is tudom Istent szeretni, mert az ő értékelése sokkal többet számít, mint a lepontozóké. :-D
2009. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!