Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit vétett a fügefa, miért...

Mit vétett a fügefa, miért átkozta meg Jézus?

Figyelt kérdés

Márk 11:13-14:

"És meglátván messziről egy fügefát, amely leveles vala, odaméne, ha talán találna valamit rajta: de odaérvén ahhoz, levélnél egyebet semmit sem talála; mert nem vala fügeérésnek ideje. Akkor felelvén Jézus, monda a fügefának: Soha örökké ne egyék rólad gyümölcsöt senki."


Egy fa, könyörgöm, egy fa. Aki csak élte a maga életét. És semmi oka nem volt rá, hogy termést hozzon, hiszen még nem tartott ott. Jézus mégis megátkozta. Miért?


2011. jún. 16. 23:33
1 2 3 4 5
 41/47 Szonjus válasza:
0%
Hallod a Bibliában ne keress értelmet, pláne, ne a keresztény emberekben, mert még a végén képen köpik magukat. Minden egyes magyarázatukkal seg.get csinálnak a szájukból. Sztem, viselkedj jól, legyél rendes, kedves... viselkedj emberként, Isten sztem nem azt díjazza, ha képmutató vagy, aki 10szer imádkozik naponta. Amúgy szólok azok a malacok sem vétettek semmit, amiket eszel, de ez van. Olyat, hogy az állatoknak nincsen lelke, csak olyan mond, akinek még nem volt közeli kapcsolata állatokkal. Ezt a szöveget meg értelmezd úgy, ahogy akarod, mert NINCS HELYES VÁLASZ rá. Ez olyan mint amikor egy verset elemzel, senki nem tudhatja mint gondolt József Attila, mikor azt írta: "Karóval jöttél, nem virággal...", persze elméletek lehetnek... de az igazat csak ő maga tudta. Tehát mindenkinek azt jelenti, ami neki jelent. Szerintem.
2011. júl. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Asszem Deák-ot (de nem vennék mérget erre), elemezték élete során, és mondták, hogy ezt gondolhatta Deák, erre ő mondta, hogy gondolta a fene:)
2011. júl. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Jézus mint Isten fia Példaként tette hogy ha nincs hited őbenne annyit érünk mi is ,mint az a fügefa .Ha nincs termés mi értelme ennek a világnak mind a kárhozatba kerülünk.Az a fügefa már amúgy is halott volt.

Ha nem érik hited hogy higgy mi értelme az életednek?A bűneid elenyésznek téged.

2011. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

"Jézus mint Isten fia Példaként tette hogy ha nincs hited őbenne annyit érünk mi is ,mint az a fügefa "


Vagy nem tette, ki tudja azt, hogy mit tett? Senki...

Egyébként is már kifejtettem máshol is, ha istennek/Jézusnak fontosabb azt hogy higgyek benne, mint hogy jó ember vagyok, akkor nincs értelme isten bölcsességéről beszélni... Egyébként te meg szerintem senki sem ér annyit sem mint a fügefa, csak rombolsz/unk a fügefa legalább alkot valamit.

2011. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

"Egyébként is már kifejtettem máshol is, ha istennek/Jézusnak fontosabb azt hogy higgyek benne, mint hogy jó ember vagyok, akkor nincs értelme isten bölcsességéről beszélni..."


Ki ítéli meg azt, hogy mi az hogy jó ember és jóság. Minden embernek mást jelent. És mi az, hogy bölcsesség. Ha bölcselkedsz beverik a fejed, ugyan olyan ha igazat szólsz. De egy támpont van az élet során, hogy aki az igazat szólja bölcsességgel, annak tényleg betörik a fejét (Jézus)

Tehát jobb a világunkban hazudozni, csalni és az igazat elhallgatni. Majdnem ezek az emberek jutnak hatalomra. Elég csak ha a politikára gondolunk és ugye valaki a saját színben tündöklő politikusát tartja jó embernek. És látod itt jön az, hogy mi is az a jó ember???

2011. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

"Tehát jobb a világunkban hazudozni, csalni és az igazat elhallgatni. Majdnem ezek az emberek jutnak hatalomra. Elég csak ha a politikára gondolunk és ugye valaki a saját színben tündöklő politikusát tartja jó embernek. És látod itt jön az, hogy mi is az a jó ember???"


Ne is haragudj, de aki politikust tart jó embernek az hülye, az meg hogy ki mit tart a "trónra" érdemesnek, az meg egyéni döntés (de tisztában vagyok vele, hogy elég sok hülye van az országban). A jó embernek pedig a biblia alapján vett jóság alapján értékeltem, mert mint említettem már más posztokban, nincs semmi bajom a biblával, de azzal hogy valaki 2000+ éves meséket ("jövendöléseket") vár, az kabaré. De egyébként előbb utóbb be fog következni olyan esemény amire rá lehet húzni a jövendölést, a nagy számok törvénye alapján, csak épp semmi köze nem volt a jövendölésnek és az eseménynek egymáshoz, és aki "jövendölt" fingja sem volt róla. A bibliai tanmesék oké, de ezt mesének kéne értékelni aminek van tanulság alapja, nem pedig megtörtént eseménynek (ROTFL).

2011. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez finoman szólva is erőltetett, mivel a fa valóban "nem kapott", tekintve, hogy egyáltalán nem tehetett a terméketlenségéről, tehát nem volt mivel sáfárkodnia, nem volt mit tékozolnia."


De még mennyire hogy a fa tehetett arról hogy terméketlen, az hogy milyen kárt okoz magában a mai Istentelen ember, alkohol, dohányzás, húsevés egyéb ostoba életélvezetet kergető viselkedések az bizony az ember saját akaratától függ, ezzel persze az emberiség magát átkozza el, de mivel még mindig a teremtő Tulajdonai vagyunk nem pedig a magunké ahogy azt a mai felvilágosodott(spirituálisan elsötétedett) 21. századi ember képzeli magáról az más kérdés! Nem véletlen hogy eljön az aratás ideje és az össze gyom ki lesz vágva és csak a termést hozó emberek jutnak el az Istenhez! Éppen ezért mi se legyünk gyomok és tékozlókm, hanem álljunk az Isten bárányai közé a jó pásztorhoz aki az Úr Jézus Krisztus!

2013. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!