Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért írja elő a mohamedán...

Miért írja elő a mohamedán vallás, hogy a nőknek a nyilvánosság előtt fátylat kell hordaniuk, és nem mutathatják pl. úgy szabadon a hajukat, mint a nem mohamedán vallású nők?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 15:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

Sziasztok!

Látszik, hogy sok emberben még a minimális tisztelet sincs meg más emberek iránt.

Az egy dolog, hogy valakinek van egy véleménye mondjuk az iszlámról, vagy más vallásokról. Én nem m ondtam, hogy pl. az iszlámról jó, vagy rossz véleményem lenne, mert itt nem az a kérdés, hogy nekem mi a véleményem akármely vallásról.

A Ptk, meg a Btk úgy szar, ahogy van, nekem ez a véleményem róla, ezért más normákat/előírásokat is követni kellene.

Más hitű embereket meg tisztelni kellene, és nem kéne ilyen bunkó beírásokat írni, hogy egy süket megírta a Koránt, stb.

Azt meg sajnálom, hogy egyes emberek nem értik, amit írok/fejtegetek.

Üdv: 29/L

Nem lenne rossz, ha a Biblia alapján alakítanák át a Ptk-t, meg a Btk-t, én nagyon boldog tudnék lenni akkor.

2011. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

1., a muzulmánok azért nem szeretik a mohamedán kifejezést, mert az Mohamed nevéből jön, és így azt a képet adja, hogy Mohamed próféta lenne a legfontosabb a vallásban, pedig nem. A muszlim szó jelentése ezzel szemben olyasmi, hogy Istennek engedelmeskedő, Isten akaratának magát alávető.


2., létezik kendő, ami a hajat takarja el, de létezik arcfátyol is, ami meg az egész arcot, és gyakran ilyet is hordanak.

A Koránban amúgy pedig nincsen ilyen előírás, az utóbbira meg főleg nincs. Azt írja elő, hogy a nők hosszú ruhát viseljenek, ami elfedi az alakjukat és az ékszereiket, hogy süssék le a szemüket.

A fej letakarása ugyanúgy egy hagyomány, mint az például a zsidóknál (kipa, vagy házas asszonyoknál fejkendő, ami a keresztényeknél is megvolt szokásként anno), ami szintén nem egy vallási előírás, hanem egy több évezredes szokás.


Na most hogy ezt helyreraktuk, egy picit vissza kéne venni a fellengzős dumából, és a "Látszik, hogy csak felületesen tanultatok történelmet, és az iszlámról sincs halvány fogalmatok sem" típusú megnyilvánulásokból.

2011. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"mert itt nem az a kérdés, hogy nekem mi a véleményem akármely vallásról" --->>>

"A Ptk, meg a Btk úgy szar, ahogy van"

az sem volt kérdés, hogy mi a véleményed a Ptk vagy a Btk-ról


"nem kéne ilyen bunkó beírásokat írni, hogy egy süket megírta a Koránt, stb."

így van, akkor még valószínűleg jó ötletnek tűnt nekik, nem gondolta volna, hogy ezért fognak háborúzni később...

(vagy mégis....?! szent háború?)


keresztes hadjáratok meg inkvizíció más kérdés, nem tudom azokat kik és honnan olvasták...

2011. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

ha abból indulunk ki hogy egy muszlim hisz a korán isteni eredetében, akkor nincs értelme okot keresni, isten azt mondta.


ha mégis megpróbálunk logikát keresni benne, akkor valóban azért, mert a kihívó öltözködés a nőknél sokkal veszélyesebb. általában a nemi erőszakra hivatkoznak a vallástudósok, valamint a szemérmességre, de az ide vonatkozó szövegrészt sokan sokféleképp értelmezik.


16:32

én ilyenről nem tudok, de ha tudsz idézni, akkor utánanézek


18:58

érdekesség hogy ez nem csak a mohamedánoknál van, ha megfigyelsz egy apácát, vagy egy régebbi kor festményét, ők is hordanak olyat


21:32

elismerésem egy olyan embernek kki kereszténynek vallja magát de nem lusta más vallásokat is megismerni.


1.szerintem ha figyeltél órákon, hallhattad (bár ki tudja) hogy a muszlimok allahot követik, nem mohamedet. tehát míg a keresztények (christians) krisztus követői, addig a mohamedán megnevezés egy téves látszatot kelt. a muszlimok szigorúbban veszik a bálványimádást, míg egy keresztény mondhatja azonos lényegűnek jézust istennel.


2.fátyol alatt nem biztos hogy csak arc eltakarására használt lepelre gondolt

a muszlimok és a nem muszlimok is hordtak arctakaró fátyolt és fejkendőt az iszlám terjedése előtt is, csak amíg a legtöbb helyen elfogadott a fejkendő viselete, addig az arcfátyol több muszlim országban is tiltott. néhol még a fejkendő is. gyakorlatilag viszont a vallás megengedi az ország törvényeitől függetlenül, sőt bátorít arra hogy tovább fokozd a szemérmességed


ma ezt nehéz megértenie egy nyugati nőnek, akinél természetes hogy 2 madzag takarja a testét a strandon, ha nem épp nudista strandon van.


"Mert a haspólóban, kivágott ruhában mászkáló csajok azt üzenik a pasiknak, hogy gyere ba...ni, "


hogy úgy mondjam a meztelen testfelületek mérete egyenesen arányos ezzel a kijelentéssel.


01:33

elég szomorú élet lehet az, amit pár magamutogató lány látványa tart fenn

természetesen ha itt is így lenne mert muszlimmá változnának a nők, akkor a szegény gyármunkások adományt is kapnának, és nem lennének olyan nyomorultak. sőt, ha olvasnák a koránt talán a modoruk is változna, és nem csak nézegetni tudnák a nőket.


03:14

ez igaz


04:01

az teljesen lényegtelen hogy te mennyit tudsz róla, ha ugyanúgy az egódat szolgálod ki vele :)

aka minden ateista atombombát dobál, minden keresztény inkvizítor. nekem is megvan a véleményem az iszlamofóbokról


04:03

hívhatod őket úgy, csak akkor a saját tájékozatlanságod mutatod be. de ha iszlamofób vagy csak azért sem fogod érteni.


10:49

van benne igazság


13:44

egyetértek, mellesleg ahogy nézem nem sokat jelentett az a vallásismeret óra


15:05

valószínűleg mohamed előre kitervelte hogyan fogja elfoglalni a vallása az egész világot a szent hűboró által. ami mellesleg egy szándékosan félremagyarázott fogalom

a jihad belső törekvés, nem fegyveres háború

2011. júl. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Látom, elég sok válasz érkezett, csak sajnos azóta nem voltam "netközelben".

A 29 éves lánynak: Köszi a válaszaidat. Én korábban gyakorló katolikus voltam, de már szakítottam az Egyházzal és a vallással is, többek között azért, mert több dologban nem értek egyet a katekizmussal. Ezek közül néhány:

1. Nem tartom bűnnek a házasság előtti szexet.

2. Nem fogadom el, hogy a házasságtörés nagyon súlyos bűn lenne, viszont természetesen én sem helyeslem.

3. A Katolikus Egyház kizárja azokat, akik elválnak és újraházasodnak. Én is azt mondom, hogy egy házasságot, hacsak lehet, fenn kell tartani, viszont sajnos vannak olyan esetek, amikor már ez képtelenség. Habár ilyenkor az Egyház is engedélyezi a különélést, az újraházasodást tiltja. Ugyanakkor számtalan példa van rá, hogy egy embernek az első házassága tönkrement, a második viszont teljesen jól működik.


A fentiek következtében egyáltalán nem helyeselném, ha a Btk.-t teljesen a Biblia alapján szerkesztenék meg. Írországban még néhány évtizeddel ezelőtt is ez volt gyakorlatban, meg is lett az eredménye, lásd: Magdolna nővérek.

A muszlim vallásgyakorlattal és törvénykezéssel meg pláne nem értek egyet, így ezzel a kendőviseléssel sem, pedig férfiként nem vagyok kimondottan feminsta.

2011. júl. 5. 15:26
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

16:11vagyok


kérdező:

pedig állítólag a biblia is kötelezi rá a keresztényeket (lásd apácaöltözék), csak nem tartják be.

viszont a korán pontosan arról beszél, hogy ugyanezekből az okokból a házasság felbontása nem bűn, tehát az iszlámmal egy fokkal jobban járnál.


hogy megértsük a különbséget: a házasság nem az élvezetekről szól, hanem a stabil háttérről, amit az utódoknak meg kell adni. senkit nem érdekel mennyire vagy szerelmes, neked ki kell tartanod a család léte mellett, aminek alapja a házasság. mivel az adott korban egy szétszakadt család nehezen tudott volna egy gyereket nevelni, nem is volt megengedett. természetesen pont ezért nem is volt engedélyezett a házasságon kívüli szex, mert ha fattyúnak születik valaki, egyrészt az anya sínyli meg, másrészt meg ha összejön egy férfival (ki az a férfi aki előszeretettel tartja el mások "kölykét"?) akkor sem lehetünk benne biztosak, ki az apja, tehát megint csak a bolond jónás fizeti élvhajhász károly gyerekének a fenntartását.


remélem így érthető. persze ma létezik fogamzásgátlás meg állami jogorvoslás, de ez kb 2000 éve még nem volt ennyire megbízható.

2011. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

sziasztok, én egy 14 éves albán muszlima vagyok.

-A Szent Korán nem azt írja elő,hogy sértődjetek be,ha aztmondják nektek hogy mohamedán,hanem azt írja elő hogy NINCS MÁS ISTEN ALLAH-on KÍVÜL,ÉS MOHAMED AZ Ő PRÓFÉTÁJA.

és előirja hogy Allah az egyetlen akit imádni szabad. szóval ha mohamedánnak hívnának minket,az olyan lenne,mintha mi mohamedet imádnánk. ami ugye nem így van..


te aztírtad hogy fátyol. hát ebből is több féle fajta van:

1. burqa

2. niqab

3. chador

4. hijab

[link]


mindenkinek szive joga edönteni,melyiket hordja. mennél inkább tiszteli valaki a vallását,annál jobban rejti el a testét. A Korán ugyanis nem írja elő,ezeknek a ruháknak a viselését. Ez csak egy elterjedt dolog. a Korán azt írja elő,hogy nem szabad mutogatni a bájaid,ha nem a családod előtt vagy. Ami anyit jelent,hogy csak a lábfejed,kézfejed,és a fejed látszódhat.. viszont ezek a muszlim hölgyek otthon leveszik ezeket a ruhákat,és ugyvannak otthon,ahogy lenni szeretnnek,csak az utcára veszik fel,hogy más ne lássa a testi adottságaikat a családjukon kivül.

én hijaab -ot hordok. sima haj eltakaró kendő,ami nagyon divatos is tud lenni,ha ugy akarom. hosszunadrág,és dekoltázs nélküli póló. enyi. és szabad akaratomból!


egybként mielőtt azt gondolná bárki,hogy a nők bujjanak zsákba,a férfiak meg mutogassák magukat. tévednek.

az igazi vallásos muszlim férfiak földig érő arab köntösben vannak. amiből nekik is csak a lábfejük és a kézfejük látszik ki. és arab kendőt is hordanak.

2011. aug. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

16:11 vagyok


kérdező:

ezzel arra utalsz hogy muszlim akarsz lenni ha már istenben hiszel? sok más keresztény irányzat létezik. a muszlimok közt is vannak elvakultak. lényegtelen hova akarsz tartozni, azt kell megválogatni milyen emberek vannak körülötted.


a kendőviselést nem írja elő sem a korán, sem a törvények. legalább is ez az egyik értelmezés. aki fejkendőnek fordítja az adott szót, az nyilván mást fog mondani. a törvények tudtommal jelenleg egy országban sem írják elő a viselését, talán szaud arábia és irán kivétel, nem tudom, nézz utána. viszont vannak muszlim országok ahol tiltják az arc takarását bizonyos helyeken


ez a nők elnoymása mindenki beburkolva csak egy nyugati propagandasztereotípia. a tálib "kalózállamot" meg ne vegyük alapnak


17:55

igen, állítólag a bibliában is megtalálható, ezért mondják a muszlimok az igazhitűeknek maguknak. ők meg is kövezik a homokat, ha isten azt mondja. a keresztények nem. a legtöbb keresztény valójában nem tartja a hitét, csak azt ami tetszik neki, mert a biblia "szabadon értelmezhető".


00:57

az baj, hogy csak azért hordod, mert a vallásod tiszteled, de nem magad. persze még ez is jobb, mint a fenéknadrág meg a dekoltázstop, elvégre a vallás lényege hogy elfogadd, nem az hogy megértsd

talán egy ilyen fiatal ember mint te nem is érti meg a férfiak működését, néha még felnőtt nők sem.

2011. aug. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
hát az igazat megvallva,ha nem lennék az iszlám vallás hű követője,akkorsem ötözködnék olyan szabadon,mint az európai nők általában. én sem születésem óta hordom a hijab-ot,szóval tudom milyen az,mikor kicsit kisüt a nap,és nem farmergatyába és pulcsiba megyek ki az utcára. az emberek megbámulnak,van hogy megszólogatnak,kocsiból dudálnak és ordibálnak. nekem ez nagyon megalázó.mégha mások aztis mondják hogy örüljek neki,mert ez "hízelgő" meg hogy ez felér egy dicsérettel. ahogy a férfiak kiéhezett szemmel végigpásztáznak egy kiskorút a szemükkel..kegyetlen! és lányokat,ártatlan lányokat rabolnak el,visznek más országba,és prostitúcióra kényszerítenek. de ezt nem hiszik el...
2011. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

16:11 vagyok

igen, elég sok nő szereti ha úgy néznek rá mint egy prostituáltra, de amikor úgy is bánnak vele, ahogy viselkedik, akkor felháborodik. igazán őket "sosem" érdekli egy adott férfi, csak az hogy az egójukat hízlalják. és a legtöbb európai nő ezt nem veszi észre, aki ezt ki meri mondani, hímsoviniszta. vagy mocskos muszlim terrorista. te csak az elnyomott nő kategória lehetsz, kényszerből mondasz mindent. írtam privátot, ott folytassuk, ez már kevésbé kapcsolódik a témához

2011. aug. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!