Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jobb körülmetélni, mint...

Miért jobb körülmetélni, mint rendszeresen megmosni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem jobb. Egyébként is meg kell mosni akkor is, ha körül is van metélve.

Csak valaki szerint így még egészségesebb, már ha csupán az egészségügyi oldalát emeli ki.

2009. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, ennek nagyrészt vallási gyökerei vannak, émde az az érdekes, hogy a vallási gyökerek is a higiénés szempontokra vezethetők vissza. Egysébként nagyon sok kultúrában ma is "divat" tömegesen metélni a srácokat egy adott korban, ill. nemrég futott át a kezemen pont egy friss tanulmány, hogy mivel ezáltal mindig száraz a makk, sokkal-sokkal kisebb a különböző szexuális úton terjedő betegségeket elkapni, azaz nehezebben telepdnek meg a baktériumok, gombák.

Hát én elég sok magyar srácot is ismerek akik vagy eleve kiskoruktól metéltek, vagy nagyobb korban akarták, különböző okokból, halllottam olyat is, hogy mert a bnőjének jobban tetszett vagy a srácnak tetszett úgy jobban. Na egy a lényeg, hogy a tudomány szerint is jóval higiénikusabb, aztán más kérdés persze, kit mi izgat fel jobban, kinek mi tetszik ....

Egy biztos: ha metélt vagy, jóval kevesebb a fertőzésveszély. Na most ha nagyobb korban csinálják, akkor ahogy hallom , elég sok idő telik el, mire rendesen megszokod úgy is a szexet stb, állítólag teljesen más, viszont akiket ismerek, még egyik se bánta meg.

Na és akkor túl mindezeken, én pl. beszéltem erről elég sok lány haverommal, és túlnyomó többségben az volt a véleményük, hogy "tök sexy" :-)

2009. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

én meg azt olvastam a lányoktol hogy többnyire nem tetszett nekik az uj fazon és ha nem csalingálsz el sok kur vához akkor nem nagyon kapsz el semmijeen betegséget és ha rendszeresen tisztálkodsz maradhat rajta a bür

sokkal izgisebba lányoknak azt mozgatni

2009. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Jó, akkor te azt olvastad, én meg elég sokkal személyesen beszélgettem erről ... az egy dolog, hog yén magamon se csináltatnám meg, de akkor is ez az igazság, nekem ezt mondták.

Hát aztán hogy kinek mi az izgatóbb, az meg igen szubjektív kérdés ...

2009. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy valaki körül van metélve, még kell tisztálkodnia. Ez inkább kulturális és vallási eredetű. Európán kívül a legtöbb országban a körülmetélés nem ritka jelenség és nem mindig vallási okból csinálják. A nyugati világban is van rá példa. Pl. az USA-ban egy rutin beavatkozás minősül, a 60-as és 70-es években kb. a fiú gyermekek 80-85%-át metéltették körül. Mára lejjebb ment ez az arány. Szerintem szinte csak az európai meg ázsiai embernek furcsa ez.
2009. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Külön hozzátenném:

a körülmetélés nem vátja ki a rendszeres megmosást, de való igaz, hogy nehezebben telepednek meg rajta a nemi úton terjedő betegségek. A kis naiv válaszolónak üzenem, hogy nem csak az örömlányoktól lehet nemi betegséget összeszedni!


Külön jópont a metélteknek: a metélt hímvesszőn nem él meg a HPV vírus, ami köztudottan a méhnyakrákot okozza. Ezért a méhnyakrák előfordulása a "körülmetélt" országokban nagyon csekély.


Ja, lány voltam, körülmetélt férjjel, tapasztalatokkal mindkét fajtából.

nekem az a meglátásom, hogy azok a nők szokták azt mondani, hogy ez rossz dolog, meg felesleges, akik sose láttak még ilyet közelről.

2009. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Szerintem ezt az emberek csak tradícióból csinálják hiszen Isten máshogy teremtett meg minket...
2009. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert tartósabb, s sok mindent megold.
2009. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Napi másfél literrel több víz marad ivásra. A sivatagban mértéktelen előny. Az ember többi testfelülete, ha nem is esik jól 10-15 napig is el van mosakodás nélkül. Lévén az Ótestamentum alapvetően élettanács, sok-sok hasomló támasz van benne.
2009. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
90%
Én 19 évesen metéltettem körül, egészségügyi okból. Higiéniás szempontból javult a helyzet, és itt nem egy átlagos napról beszélek amikor hazaér este az ember és zuhanyozik. Példa: nyáron napközben 30 foknál melegebb, délelőtt megyek el otthonról, és csak este érek haza. Napközben nem tudod hol megmosni, és hát finoman szólva is van különbség a metélt állapot javára.
2010. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!