Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Észrevettétek mennyi vallásos...

Észrevettétek mennyi vallásos ember bolondult bele teljesen a vallásába?

Figyelt kérdés

Nem egy vallásos ismerősöm van, akik mintha teljesen elvesztették volna a józan eszüket. Például egy családban az anya meg az apa azt tanították a gyerekeknek hogy a ne adassák majd be a gyerekeiknek a kötelező védőoltásokat (ők sem tették) mert az állam mikrochippeket csempész bele a védőoltásokba és így akarják megbélyegezni, uralni, elnyomni az embereket.


Meg itt van az is, hogy csomó katolikus (vagy keresztény) mindenkiben a zsidókat látja, ha egy számára nem szimpatikus emberrel találkozik, egyből elkezd zsidózni.


De van itt még valami. Egyik ismerősömnek a családja adventista vallású, és szombaton nem szabad csinálniuk semmit az alváson, evésen, ürítésen kívül. Egyszer a kislányuk felment szombaton a galériára játszani (pedig meg volt neki tiltva hogy játsszon) és leesett, és valahogy úgy beverte a fejét, de úgy hogy elrepedt a fejbőre és vérzett, de nem vitték be kórházba, mert szombat volt.


Másik példa. Sok vallásos nő és férfi direkt nem dolgozik, mert úgy gondolják hogy majd isten megsegíti őket, és a családjukat.


Szerintem ezek nem normális dolgok...


2011. júl. 19. 10:33
 1/9 ava87 ***** válasza:
86%

A világon mindent túlzásba lehet vinni, így a vallást is. Bár az általad említett példák elég meredekek, mármint ez, hogy vannak, akik nem dolgoznak.

Nem tudom, hogy az adventistáknál hogy van, de pl. a zsidóknál is ott van a szombat, hogy nagyon sok dolgot nem szabad csinálni. Viszont ha konkrétan életveszély áll fenn, akkor az felülírja a többi tilalmat.

Úgyhogy szerintem a legtöbb esetben nem a vallás a "hülye", hanem az emberek viszik túlzásba a dolgokat, teljesen értelmetlenül.

Ennek a védőoltásos hisztinek meg aztán végképp nem sok köze van semmilyen valláshoz, ez egy szimpla összeesküvés-elmélet, amit a hiszékeny emberekkel meg lehet etetni. Sőt, szerintem ki is meríti a veszélyeztetés fogalmát.

2011. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Amit én utálok nagyon az az, amikor a legkicsapongóbb ismerőseim válnak a legbuzgóbb vallásossá, és ezzel a korábbi életmódjukkal ellentétben durván prűddé is válnak. Az ilyen embereket a legkönnyebb megtéríteni, hiszen képtelenek a középútra.
2011. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a vallással van a baj, hanem a hazug tanításokkal és emberi szabályokkal, melyek tönkreteszik és megmérgezik az emberek életét!
2011. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre, hogy olyan sokan belebolondulnának. Nem sok olyan ember van, ha az összlakosságot nézzük, de még a vallásos embereken belül is elhanyagolható a számuk.

Mindenesetre az is gáz, hogy túlzásba viszik és az is, hogy valaki ilyenekkel foglalkozik.

2011. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert félnek a gonosztól a pokol tűzétől és mindentől óvakodnak.Pedig a megbánó szív és a hit amely az atya szeretetében van ez ami fontos.Nem kellene félniük mert ha az atyában vagy és Ő is tebenned vigyázza a te utadat.
2011. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Persze hogy nem normális dolgok ezek. Bemesélnek a vezetők a tagoknak különböző tanokat, olyan módon hogy azok teljesen elhiszik azt, igaznak tartják. Az adventisták meg főleg elmebetegek!


Én az összes szektást úgy megbüntetném meg megadóztatnám hogy fél év múlva még gyökerük sem lenne a földön! De sajnos az emberiség sosem a világban lévő fontos dolgokkal törődik...

2011. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MolotovPunk ***** válasza:

A Hit egy csodálatos dolog szerintem.Én nem viszem túlzásba.Pl nem járok templomba,nem imádkozok minden nap.Néha mondjuk szoktam,ha elcseszek valamit.


Nem az a lényeg,hogy valaki mindent be tart vagy jár e templomba,az a lényeg,hogy belül a lelkében mit érez.

Én hiszek Istenben.Érzem és tudom,hogy van.

2011. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

MolotovPunk! A hit tényleg csodálatos dolog. Az én logikám is arra következtet hogy lennie kell valakinek aki megalkotott mindent. Magától ennyi minden nem jöhetett létre, ráadásul ilyen tökéletes fizikai törvényekkel meg még lehetne sorolni...:)


Csak sajnos vannak akik fanatikusak. A vallási fanatikusságnak és a vallásnak köze sincs a hithez. A vallás és a hit az két különböző dolog. És nem bírom a vallásoskodókat akik semmit nem tudnak bizonyítani, csak egyszerűen elhiszik a dolgokat gondolkodás és logika nélkül. És ilyenek miatt nézik le azt aki hisz Istenben. Ezek megszégyenítik Istent...

2011. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fanatikus emberek mindig voltak, és lesznek is.

üdv: Annazara

2011. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!