Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek melyik a pihenonap...

Szerintetek melyik a pihenonap? A szombat vagy a vasarnap?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 10:41
1 2 3
 1/22 napietus ***** válasza:
62%
zsidóknál a szombat, keresztényeknél a vasárnap. én keresztény vagyok, a vasárnapot tartom. de a szomszéd pl. zsidó, ő a szombatot tartja.
2011. júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg mindegy, hogy melyik a hét napjai közül, csak azt tartsa be az ember. De ritka az olyan, aki valóban betartja.

Én a vasárnappal tartok.

2011. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nekem a szombat. Mert addigra fáradt vagyok már, vasárnap meg már a hétfőn jár az eszem.
2011. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A szombat. Olyankor a legjobb lustálkodni, hiszen kipihenhetem az előző 5 napi munkát. Vasárnap meg takarítás, főzés, készülés a hétfőre.
2011. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szombat :)
2011. júl. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 napietus ***** válasza:
én szombaton szoktam mosni, akkor jön a takarítónéni, elvégzem a hét közben esetleg elmaradt házimunkát. nekem az a nap arra van szánva. férjem akkor nyírja a füvet, metszi a sövényt, ilyesmi. a vasárnap meg pihenés, ahogy az első írta.
2011. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az első is te voltál :P
2011. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 napietus ***** válasza:
igen, úgy akartam írni, hogy "ahogy az elsőben is írtam" csak szórakozott vagyok ma nagyon :)
2011. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Szerintem ha az Ur mar egyszer kiadta azt a parancsot/torvenyt,hogy a szombatot kell unnnepelni,akkor azt kell,mert a Bibliaban is az van megemliteve...az emberek nem tom hogy honnan szedtek elo ezt a vasarnapos dolgot,ez is az emberiseg egyik bune.Amit Isten kiadott azt nem kell megszegni,mert o nem azert adta ki hogy eltorolje.Honnan is jon a vasarnap?

Egyesek nem is tudjak,csak ugy unneplik mert a tobbseg is azt teszi.Ha valaki beugrik a kutba,az nem azt jelenti hogy te is be kell ugorj.

A szombat nem unatkozas napja.Az Ur a teremteskor megszentelte azt!!

2011. júl. 29. 12:07
 10/22 napietus ***** válasza:
34%
nem értek hozzá, szóval bocsánat, ha hülyeséget írok. de nem azért lett a vasárnap, mert az Krisztus feltámadásának napja? hiszen a szentmisén is ezt ünnepeljük.
2011. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!