Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ember mikor teremtette az...

Az ember mikor teremtette az "Istent"?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 20:55
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Hirosima és Nagaszaki előtt is születtek gyerekek végtagok nélkül? Hiába biztok olyan nagyon az isteni tudományban.Volt már akárhány olyan eset amikor csődöt mondott Amiket írtál azt te gondolod. KI mondta neked,hogy mindenki osztja a véleményedet.HIDD EL nem akarlak szomorítani,de kikerülhetelen:Hitetlen ember mindig volt,de hitetlen nép SOHA. Ne sírjatok gyerekek,mert akkor én is elbőgöm magam. Fogadjuk el a tényt. Így legalább nem születnek alultáplált "lelkek"
2011. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

"Hiába biztok olyan nagyon az isteni tudományban.Volt már akárhány olyan eset amikor csődöt mondott"

Ebben igazad van.Viszont mondok egy jó példát: Tegyük fel hogy van egy súlyos beteg ember aki bármikor meghalhat, ha te imádkozól hozzá ugyanúgy megfog halni, mert az ima csak üres szó az nem segít senkin ellenben gyógyszerekkel vagy különböző kezeléssekkel talán meglehetne menteni az illetőt.Persze ez se biztos de biztosabb, mint ha csak pusztán imádkoznánk hozzá.Egyszóval a tudomány se tökéletes, de jobb mint az üres szavak.


"Amiket írtál azt te gondolod. KI mondta neked,hogy mindenki osztja a véleményedet"

Senki nem mondta, viszont itt GYK-n van elég sok hozzám hasonló gondolkodású ember.Amúgy ezt én is kérdezhetném tőled.

2011. aug. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

"Mondjuk ez is elég sci-fi xD Nem is beszélve róla hogy morálisan megkérdőjelezhető. Biztos vagyok benne, hogy nem ez az elsődleges cél a klónkísérletek mögött xD"


Ebben igazad van.Ez valóban sci-fi, tulajdonképpen úgy gondoltam ezt a klónsereg dolgot hogy valamikor a jövőben, ha az embert már tökéletesen lehet klónozni, na akkor lehetne ilyen seregeket létre hozni.Amúgy mi lenne ebben morálisan megkérdőjelezhető?

2011. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide Hirosima meg Nagaszaki? Mi köze egy atomtámadásnak a végtagok nélkül született gyerekekhez? Születtek torz testű emberek évezredekkel ezelőtt is, és ma is.Hirosima pedig elég messze van mondjuk Franciaországtól, mégis születnek ott is torz és beteg gyerekek. Ha pedig arra próbáltál utalni, hogy a tudomány miatt rengetegen haltak meg, dobálózhatunk a keresztes hadjáratokkal pl, vagy az ezer másik vallási okokból elkövetett mészárlással, még napjainkban is(Jihad).


A tudomány nem gonosz, az ember az. Attól hogy lerakok az asztalra egy megtöltött pisztolyt, nem fog magától lelőni senkit. Ha valaki a kezébe veszi és lelő vele valakit, az a pisztoly hibája?


A hit vs tudomány témát meg nevetségesnek tartom. Vágd le kis baltával az egyik kezed, majd megnézzük hogy az imáktól nem fogsz-e elvérezni és meghalni, vagy azért mert a tudósok kifejlesztették az olyan technikát mára ami lehetővé teszi az ilyen nagy sérülések túlélését is.. Nem is beszélve arról, hogy már rengeteg kísérlet folyik olyan művégtagok kifejlesztésére, aminek segítségével egy lebénult ember újra teljes életet élhet majd, pár évtizeden belül elérünk erre a szintre is.Gondolom ha egy karambolban leszakadna mindkét lábad vagy a gerinced eltörne, nem az imától nőnének vissza. :)

2011. aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Semmi baj,nem sértődöm meg a lehülyézésen,főleg nem olyan Valakitől aki szerint a teremtés egyenlő a klónozással :) Köszönő viszonyban sincsenek :) ennyit a biológiai tudásról :)
2011. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

"teremtés egyenlő a klónozással"


Én nem teljesen így értettem.Viszont bizonyos szemszögből nézve a klónozással is "teremtünk".Mivel én biológia témában otthon vagyok, ezért úgy gondolom hogy a jövőben nem elképzelhetetlen hogy klónozás nélkül is teremtsünk bármilyen élőlényt.Szóval az egész csak idő kérdése, a végén úgyis az ember válik a "teremtővé".

2011. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Isten a maga képére teremtette az embert,ez ebből is látszik,hogy képesek vagyunk alkotni,létrehozni dolgokat,de csak már meglévő anyagokból tudjuk megtenni. És ami lényeges nem tudunk magasabb létezési formát létrehozni mint maga az ember. Ez azért van mert mindig az okozat alacsonyabb rendű mint az ok. Mi vagyunk az ok, amit létrehozunk az az okozat.Ez nem tudom mennyire érthető. Ha innen nézzük logikus,hogy egy magasabb létezési forma alkotott minket,különben honnan származik a DNS információhalmaz. Ami már meg van, abból már nem nehéz létrehozni élőlényt. Klónozás:genetikailag azonos, magasabb rendű szervezetek jönnek létre - elég erős ezt teremtésnek nevezni.
2011. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

"Ha innen nézzük logikus,hogy egy magasabb létezési forma alkotott minket,különben honnan származik a DNS információhalmaz"


Ha innen nézzük ugyanezt az ősrobbanással is lehet magyarázni.

2011. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

"Ha innen nézzük ugyanezt az ősrobbanással is lehet magyarázni."

Azt állítom,hogy magasabb intelligenciától jön az információ. Az ősrobbanásnál ezt hogy gondolod?

2011. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

"Az ősrobbanásnál ezt hogy gondolod?"

Bocsi ezt elgépeltem őslevest akartam írni, mármint ugye ez a földi élet kezdetének az elmélete a DNS is itt született.Szóval evvel is lehet magyarázni, nem kell ide "magasabb létezési forma".

2011. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!