Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ember mikor teremtette az...

Az ember mikor teremtette az "Istent"?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 20:55
1 2 3 4 5
 31/42 Vree ***** válasza:

16:37


Te nem láttad "A 6. napon" című filmet? Arnold Schwarzenegger. :D


A lényeg az hogy öntudattal rendelkező lényt nem szabad elpusztítani, vagy szolgaként kezelni, még akkor sem, ha pótolható. Ez egy alapvető morális törvény. Perzse te azt mondhatod: "Mit számít? Csak egy másolat.", de képzeld el hogy -te- vagy a másolat. Téged megnyugtatna a tudat?


Egyébként a pótolhatóság sem teljesen igaz. Tegyük fel, hogy tökéletes másolatot készítesz egy emberről: talán igaz, hogy abban a pillanatban, amikor létrehozod a másolatot, még nincs semmi visszahozhatatlan benne, de attól a pillanattól, hogy elkezd gondolkodni és a kettejük gondolatai elválnak, már önálló, visszahozhatatlan gondolatokkal rendelkezik. Ha egy olyan mberről vn szó, akinek viszont csak a genetikai állománya egyezik - ezt jelenti a VALÓDI klón - akkor semmiben nem különbözik egy ikertestvértől. Feláldoznál egy ilyen embert, mint feleslegest? Nem kérdőjelezhetnék ez esetben meg ők, hogy vajon -bennünk- mi az ami olyan különlegessé tesz bennünket?


Mellesleg, olvastam egy remek novellát - a címére sajnos nem emlékszem, asszem egy régi Galaxis magazinban volt - amiben egy férfi másolatot készít magáról, hogy a megunt feleségét szórakoztassa, anélkül hogy neki kellene vele törődnie. Csakhogy a másolat beleszeret a feleségbe -miért is ne, hiszen az ízlésük azonos - és elkezdi bosszantani a főszereplőt, hogy folyton arra kéri hogy bánjon kedvesebben vele. Amikor aztán féltékenységből a férj megpróbálja megőlni a másolatot, az önvédelemből megöli. A novella azzal zárul, hogy az új főhős - akiről senki nem mondaná, hogy nem az eredeti, hiszen mindenben megegyeznek - átöleli az asszonyt és megígéri neki hogy mostantól minden másképp lesz.


Az az érdekes hogy a férj is ugyanazokkal az érvekkel jön - hogy a másolat nem az eredeti, ezért az érzelmei nem számítanak, és mikor zavaróvá válik, lelkiismeretfurdalás nélkül próbálja meg elpusztítani, nem is gondolva rá, hogy annak joga lenne harcolni az életéért. Nagyon tanulságos mese.

2011. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Vree!

A klón hadseregre a legjobb példa a Starwars II. rész.Ott is például az van hogy a klónokat eleve úgy nevelik hogy ők tudják hogy klónok, meg hogy miért jöttek létre meg stb.Szóval a lényeg a klónok neveltetési programjában van.Amúgy természetesen láttam a hatodik napon-t de az megint más, nem hinném hogy a jövő olyan lenne, a klonózásra úgyis hoznának valami törvényt a civil szférában (így is túlnépesedett a bolygó).Én emberek tömeges klónozását ezért tudom csak hadi célokra elképzelni.

2011. aug. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

"Klónozás:genetikailag azonos, magasabb rendű szervezetek jönnek létre - elég erős ezt teremtésnek nevezni"


Akkor megmagyaráznád hogy az egyház miért tiltakozik olyan hevesen ellene? Megmondom én miért Pl: meghal egy ember autó balesetben, a családja úgy dönt hogy klónoztatja vagyis ugye feltámasztja tehát újra teremtjük az embert.Ez szúrja az egyház szemét, mert ezáltal az ember teremtővé válik szerintük.

2011. aug. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Vree ***** válasza:

05:57 Ha az a morális kritérium, hogy gyerekkoruktól arra legyenek nevelve hogy feláldozzák magukat ahhoz nem kell klónozás, meg lehet csinálni szokványos emberekkel is. (Mondjuk, egy árvaházzal.)


Amikor én a klónozás hasznára gondolok akkor inkább olyasmikre asszociálok mint pl. orvostudomány, mesterséges pótszervek, ilyesmi. Az ilyen klónhadsereg ötlet nemcsak költséges és erkölcstelen, de felesleges is. Az emberhiány aligha fenyeget minket...


Amúgy a Star Wars-ból elképzelni a klónozást elég rossz ötlet sztem, mert a valódi klónokat ugyanúgy meg kell szülni és fel kell nevelni mint a többi gyereket. Ha szülés nélkül tudnánk embert növeszteni az izgalmas, de más témakör.

2011. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

"Amikor én a klónozás hasznára gondolok akkor inkább olyasmikre asszociálok mint pl. orvostudomány, mesterséges pótszervek, ilyesmi"


Amikor Miklósnak válaszoltam akkor ezeket én is leírtam.A klón hadsereg dolgot csak egy másodlagos alternatívaként értettem ezeken felül.

2011. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

"Akkor megmagyaráznád hogy az egyház miért tiltakozik olyan hevesen ellene?"

Minden érző értelmes ember tiltakozik ellene,ehhez nem kell hívőnek lenni.

De klónozás akkor sem teremtés. Ezt kell figyelembe venni! Hiába klónozol le egy embert nem lesz szaporodóképes,rövidebb ideig él és ráadásul nem lesz ugyanolyan mint akit leklónoztak,legfeljebb csak külsőleg. Érzelmi, akarati állapota nem lesz ugyanolyan.

Azért nevelni egy emberi lényt,hogy aztán mikor kell levágjuk.... hát mi lenne ha, te lennél az első aki odaadod a szerveidet másoknak,nem kell ehhez klónnak lenni.

2011. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

"De klónozás akkor sem teremtés"

Valóban nem teremtés mivel egy meglévő dolgot másolunk le, bár az egyház ezt nem így fogja fel, tehát az ö szemszögükből ez teremtés.Ők maguk is mondták a klónozással kapcsolatban hogy "az ember ne játsszon istent".Kérdem én miért ne? Talán az egyház be van szarva hogy elveszti a tekintélyét?.A többi szöveged pedig tipikus vallásos duma, nem értek vele egyet.

2011. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

"Valóban nem teremtés"

Nah végre te is elismered!

Akkor miről vitatkozol? Vallásos duma? Melyik része?

Direkt nem írtam az egyházról,mert nem érdekel.

Sajnos a katolikus vallásról gondolják,hogy az a kereszténység,az az egyház.

2011. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"Nah végre te is elismered!

Akkor miről vitatkozol? Vallásos duma?"

Én csak azt próbáltam mondani hogyha bizonyos szemszögből nézzük, és ha az egyház szemszögéből nézzük akkor a klónozás = teremtés.Mivel téged nem érdekel az egyház, akkor ez így lényegtelen.


"Melyik része?"

Ez: "hát mi lenne ha, te lennél az első aki odaadod a szerveidet másoknak,nem kell ehhez klónnak lenni"


Pont azért lenne jó a klónozás mert szerveket lehetne klónozni nagy mennyiségben, vagyis nem kellene várni egyeseknek éveket.Hanem azonnal várakozás nélkül kaphatnának vesét, szívet stb.

2011. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
z egyház szemszögéből nem tudom micsoda,de Isten szemszögéből csak másolat. Ha szervekről lenne szó,az nem gáz,de egy élő emberről egy klónról írtatok,azt nem tudom ki, talán Te is. Szóval erre reagáltam ,és szerintem nem vallásosan. Mondjuk a klónomat arra használnám,hogy ha megbetegedek kiveszik a szívét és nekem adják. Nem tudom elég érthetően tudtam leírni,hogy azért mert klón számomra gyilkosság elvenni az életét,még ha az enyémet mentené is meg. Ez vallásos lenne?
2011. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!