Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Néhány kérdés és válasz...

Néhány kérdés és válasz elolvasása után nem érzed úgy, mintha a középkorban lennél?

Figyelt kérdés
Az összes vallásosnak ingyen logika órákat tartatnék. Komolyan, itt úgy érzem magam, mintha időutazáson mentem volna át és még nem lenne nanotechnológia, időjárás befolyásolás, még nem járt volna ember a Holdon, még nem fedezték volna fel a dinó csontokat. Hogyan képesek az emberek még ezek után is egy 2000 éves könyvben "hinni"? Esetleg nehéz felfogni, hogy ha meghalsz, akkor kész vége? Ez pedig ad egy reményt szebb és jobb létre? Vagy mégis mi az oka?
2011. aug. 9. 04:51
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
50%

"Holott az összes olyan átmeneti fajnak a kövülete, ami bizonyíthatná, hogy az evolúció megtörtént, hiányzik."


Százával vannak ilyenek.



Semmi olyan nincs, amelyet teljesen logikusan ne lehetne magyarázni az intelligens alkotó gondolatával!


[link]

2011. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
16%

09:58

Tudod az az érzésem, hogy nem ismered olyan mélyen a dolgokat, bizonyítékokat, mint ahogyan azt elképzeled. Ha nem volna elégséges bizonyíték, nem biológia, hanem filozófia órán tanítanák.


A második részéről pedig az a véleményem, hogy a tudomány oldalán való elkötelezettséget teljesen hibásan értékeled (mint a hívők általában). A tudományos tények elfogadása és a vallásos hit alapjaiban tér el egymástól. Az, hogy védekező mechanizmusként a tudományt is vallásnak nevezik, elég... ide képzelj egy tetszőleges becsmérlő kifejezést.

2011. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
29%

A bizonyított és ténylegesen hiteles tudományos megállapításokat minden őszinte hívő elfogadja! De sajnos sok olyan, a tudomány álruhájába bújtatott "igazságnak" és "ténynek" kikiáltott vélemény létezik, mely egyáltalán nem felel meg ezen tudományos feltételeknek.


A kémiai és biológiai evolúció NEM TÉNY, egyáltalán nem kétségbevonhatatlan igazság (ahogy itt néhány vakbuzgó híve jellemzi), sőt még csak nem is a "bizonyítékok fényében következtethető legvalószínűbb elmélet". Csak egy elfogultan értelmezett, világnézeti alapokra épülő következtetés.

2011. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 potgazdi válasza:
50%
"A vallásos ennélfogva nem értheti meg teljességgel egy ateista nézeteit, ahogy az ateista sem egy vallásosét." Ateista családban, évtizedekig ateistaként éltem,de hála Istennek Jézus megmentett ebből a világból,és az elvakultságból. Vak voltam de már látok :) Tudom milyen a világosság. Az ateisták nagyon okosnak hiszik magukat Azóta megtanultam szeretni,boldog lett az életem,és várom az öröklétet Jézussal. Dicsőség ezért Őt illeti! Persze Holdra szálltunk meg nanotech. meg satöbbi de értelmes választ senki nem ad,hogy miért lesz ennyi gyerek öngyilkos, miért drogoznak,miért ilyen nyomorult az életed,hogy más világnézetét kritizálod? Elmondom :hiányzik az életedből Valaki! Ha tudnád az IGAZi értékedet,hogy nem csak a véletlen műve vagy,hogy szeretve vagy, annyira,hogy még csak nem is álmodtál róla,akkor értelmes célja lenne az életednek,nincs szükséged arra,hogy másokat lejjebb nyomj,hogy te nagyobbnak tűnjél. Isten szeret téged kívül belül úgy ahogy vagy. Jézus meghalt,hogy kivegyen ebből a világból,és innen fentről is megvizsgálhatod,ha akarod!!!
2011. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
40%

"A kémiai és biológiai evolúció NEM TÉNY, egyáltalán nem kétségbevonhatatlan igazság (ahogy itt néhány vakbuzgó híve jellemzi), sőt még csak nem is a "bizonyítékok fényében következtethető legvalószínűbb elmélet". Csak egy elfogultan értelmezett, világnézeti alapokra épülő következtetés."


Az evolúció nem tény. Az evolúció egy természetben működő és megfigyelhető folyamatot leíró elmélet. Megmagyaráz és helytálló előrejelzéssel szolgál. Innen ismerszik meg a működő elmélet. Ha ezt nem látod át, akkor valószínűleg nem, vagy rosszul ismered.

2011. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
40%

De igen,sokszor át futott már az agyamon,hogy a 21. századi Európában nem hiszem el,hogy vannak még ennyire tudatlan,buta,befolyásolható emberek.

Meghökkentő,és egyben szomorú is,mondjuk azt hozzá kell tenni,hogy ez az oldal abszolút nem reprezentatív,rengeteg itt a fanatikus vallásos,már-már elmeháborodottnak mondható fórumozó.

2011. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
34%

"Az evolúció egy természetben működő és megfigyelhető folyamatot leíró elmélet."



Na ne kábítsuk már egymást! "Fanatikus vallásos" és "elmeháborodott" - micsoda érvek... Igen, ez minősít benneteket.


Sokkal többet magyarázol a filozófiádba, mint amit az valóban mond. A "természetben működő és megfigyelhető folyamat"?



"Az evolúció nincsen bizonyítva, sőt bizonyíthatatlan, de hiszünk benne, mert ezzel szemben az egyetlen alternatíva egy Isten teremtői tevékenysége, és az elképzelhetetlen." (Sir Arthur Keith - angol materialista biológus)


Ha az, amit Darwin és követői (nem eléggé elítélhető módon, gyakran tényként) tanítanak, NEM BIZONYÍTOTT ÉS NEM IS BIZONYÍTHATÓ, akkor valójában a természetben NEM MŰKÖDŐ és NEM MEGFIGYELHETŐ folyamatról van szó, különben ténylegesen bizonyítható lenne!

Ezt még az őszintébb evolucionisták is elismerik.


Sőt, ezt még az egyszerű mezei paraszt bácsi is elismeri, nem kell ehhez egyetem, csak őszinte belátás.

2011. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 Vree ***** válasza:
66%
Pont ez a baj, hogy paraszt bácsik hiszik hogy elég a józan ész hogy eldöntse valami igaz-e vagy sem.
2011. aug. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
77%

Igen, az egyszerű mezei halandók is eltudják dönteni a józan paraszti érvelésről, hogy helyes-e vagy sem!


Figyeld meg ezt:

Nézzük hogyan ír erről Siku Andrea matematikus:

"A tudósok próbálnak életet előállítani. De mindig csak a jövőre hivatkoznak. "Majd a jövőben" - mondják. Miért a jövőben? Hogyha az élet a múltban az anyagból keletkezett és a jövőben is az anyagból fog létrejönni, akkor mi a helyzet a jelennel? MOST miért nem keletkezik élet az anyagból? ... A tudomány mai állása szerint az élet keletkezésének idején, amikor még csak az egysejtűek alakultak ki, nem voltak tudósok és nem volt tudomány. Ez azt jelenti, hogy az élet a tudománytól és a tudósoktól függetlenül, "saját magától" jött létre. Hogyha ennyire nem befolyásolja az élet létrejöttét az, hogy van-e tudomány vagy vannak-e tudósok, akkor most miért nem tapasztalhatjuk azt, hogy spontán módon élet jön létre az anyagból, mindenféle tudomány nélkül? Miért nem folytatódik az élet kialakulásának folyamata, és keletkezik az anyagból továbbra is élet? Hiszen az élet létrejöttéhez és fennmaradásához szükséges minden anyag ma is jelen van a földön." Siku Andrea: Inverz evolúció 71.72.o.

2011. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Sorban válaszolok a kérdéseidre:


1. Én még soha nem éreztem úgy néhány kérdés vagy válasz elolvasása után, mintha a középkorban lennék.


2. Főleg Istenben hiszek, nem egy 2000 éves könyvben. - Bár a Biblia egyes részei idősebbek ennél.

Az a könyv szerintünk, keresztények szerint Isten kijelentéseit tartalmazza.

/Már ha Te is a Bibliára gondoltál. :) ./

Isten megtapasztalható ezen a könyvön keresztül is, de másképpen, többféle módon is.


3. Számomra igen nehéz lenne felfogni, hogy a halál után mindennek vége. Mondhatnám, hihetetlen, elfogadhatatlan, felfoghatatlan, érthetetlen. Értelmetlen, céltalan lenne az élet; és nem elégítenek meg a "pót" célok és erőltetett értelmek, mint család, gyermek, boldogság, karrier, siker, gazdagság, stb. Ezek mind jó dolgok lehetnek, de semmit nem használnak az embernek, ha már nincs tudomása vagy tapasztalata róluk.


4. A hit valóban reményt ad egy szebb és jobb életre, de ez nem csak a jövőre vonatkozik (a Mennyországra), hanem már most, erre a helyszínre, azaz a Földre is. Úgy érzem és tapasztalom, hogy mióta megtértem, elkezdtem Isten útján járni, azóta szinte teljesen megváltozott az életem minden területen. Nem akarom részletezni, de sok példát fel tudnék hozni. Egyet tudok biztosan: Ezek a változások Jézus Krisztus által történhettek meg, nekem egyedül nem sikerült volna, tehát Neki köszönhetem ezeket.


A tudomány fejlődése és eredményei pedig szerintem nem akadályozzák meg azt, hogy valaki higgyen. Ha már az űrhajózást felhoztad, hadd hivatkozzam néhány űrhajós példájára. /Gerhard Lenz írását fordította: Bolla Zsuzsanna; bemásolok egy részletet/


"" 1968. december 24-én, a további manőverezések előkészítése végett, három űrhajós kerülte meg a Holdat. Az Apollo 8 repülése azonban azért maradt emlékezetes, mert Bill Anders űrhajós főműsoridőben pár mondatot idézett a bibliai teremtéstörténetből: „Kezdetben teremtette Isten a mennyet és a földet… és Isten látta, hogy ez jó… Boldog karácsonyt, Isten áldjon mindenkit – benneteket, ott a jó öreg Földön!”


A NASA azonban számos kritikát kapott emiatt, szemükre hányták, hogy mint kormányzati szervnek semleges világnézetet kell tükrözniük, ezért aztán megtiltották az asztronautáknak, hogy magukkal vigyék az űrbe Bibliájukat vagy vallásos tartalmú üzeneteket küldjenek a nézőknek.


Az Apollo 15 pilótáját, James B. Irwint ez nem gátolta meg abban, hogy 1971-ben a Hold felszínén ugrálva ne idézzen a 121. Zsoltárból: „Tekintetem a hegyekre emelem: Honnan jön segítségem? Segítségen tőle jön…” aztán gyorsan hozzátette: „mármint Houstontól, ahonnan csomó információt kapunk.”


Az US-Air-Force leggyorsabb pilótája egyébként saját bevallása szerint épp ez után az utazása után lett mélyen hívő kereszténnyé. 1972-ben otthagyta a NASA-t és megalapította az evangélikus-diakóniai High-Flight-Alapítványt és világszerte előadásokat tartott az embereknek Istenről.


„Fontosabb az, hogy Jézus Krisztus a Földre jött, mint az, hogy az ember eljutott a Holdra!” – hangzott hitvallása. ""

2011. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!