Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Buddhizmus nekem való?

A Buddhizmus nekem való?

Figyelt kérdés

Kissé fura lehet a kérdés,de remélem érthető lesz!:)

Röviden a lényeg hogy most jutottam el arra a pontra hogy nem tetszik ahogy élek vagyis inkább nem szeretnék ilyen maradni...és úgy érzem a Buddhizmus segítene változni!

Amire gondolok az nem a nagyobb lakás vagy az anyagi helyzet változtatása,hanem a lényemé!

Ha nem a Buddhizmus az én "jótevőm" akkor valami más?

Remélem tudtok segíteni és érthető amire gondolok,ha van kérdés szívesen válaszolok rá!

Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. aug. 10. 08:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Butaság azt várnod, hogy bármely vallás felvételével megoldódnak a gondjaid.

(Lásd Isten nagy, én kicsi vagyok c film.)


De elvileg igen, nyújthat ebben segítséget.

2011. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

A buddhizmus egyik alapvető ideológiája a szabadgondolkodás.

Gondolkodóvá teszi az embereket (ezért üldözik őket a kínai kormány ) maga a Buddha is mondta: Ne higgy semminek mindegy ,hogy hol hallottad mindegy ,hogy hol olvastad. Még akkor is ha én mondtam. Csak akkor hidd el ha az egyetért a saját eszméddel. Siddháta Gautáma 40 napig éhezett meditált miközben Mara démon kisértette. Utána megvilágosodott ő lett a Buddha. Amiz ezután mondott azt már a megvilágosodott szellem (néhányan Istennek mondják) mondta rajta keresztül. Tanításai sokkban hasonlítanak Jézuséhoz ha megdobnak kövel dobb vissza kenyérrel a mennyek országa bennünk van. Maga Buddha is járt a vízen.

Buddhizmus szerint el kell érni a (Mennyországot) Nirvánát. Ha gondolkodó ember vagy érdemes tanulmányoznod a Buddhizmust de ezt tedd úgy ,hogy közben nem vetted el a többi vallást sem. Mindegyikből nagyon sokat lehet tanulni. Szerintem jó lesz neked sok szerencsét!

2011. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem a gondjaimat akarom megoldani hanem kiegyensúlyozottabb szeretnék lenni!Ahhoz meg valami motiváció kell...

Azért nem írom le a miérteket mert nem biztos hogy úgy értelmezhető ahogy én gondolom!Így megspórolom a fölösleges köröket!

2011. aug. 10. 10:07
 4/18 Sághegyi Csaba ***** válasza:
15%

Szia!

Én úgy gondolom, hogy a legjobb filozófiának is halál a vége. Nem csak gondolom, ez tény is.

De a "vallásalapítók" között van egy radikálisan más valaki, mint a többi. Ez a valaki ugyan átmenetileg meghalt, de ez sem volt neki akadály. Ezzel bizonyságot tett isteni mivoltáról. Ez a valaki annyira szeret téged, hogy elvállalta minden bűnöd büntetését. Megígérte, hogy mindig azokkal lesz, akik hozzá fordulnak. A Szent Lélekkel való közösség által a személyiséget is átformálja, egy sokkal jobb valakivé. Ezt keresed. Hagyd azt a hiábavaló mankót, ami talán pillanatnyilag jónak tűnik, de a vége halál, utána meg elválasztódás az igaz Istentől, aki minden élet forrása! Gyere még ma Jézushoz, és élj! :)

2011. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Valahogy éreztem ,hogy előbb vagy utóbb előjönnek a Jehova tanúi szerű emberek is. Ez nem egy térítő oldal és nem ezt kérdezte!
2011. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

Egyszerű a képlet, egy gyerek sem ronthatja el

A szeretet az az út, amin mindenkinek járnia kell

Mégis össze-vissza beszélnek, csűrik-csavarják

Pedig egyszerűbb, mint az egyszeregy

Nyisd ki előtte a szívedet


Hidd el, ő az, akit vársz már réges rég

Tudd meg, szeret téged, hordoz a tenyerén

Jézus az, akiről az Írás beszél

Minden le van írva, fehéren, feketén

2011. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Felesleges összemosni a Buddhizmust az ábrahámi vallásokkal. A Nirvana nem a Mennyország, hanem a tökéletes állapot, a nemlétezés.
2011. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

Küzdöttem ezzel a problémával én is:) És kipróbáltam agykontrolltól kezdve,pozitívgondolkodáson át...,felsorolni sem tudom még mit,igen a buddhizmust is. Rájöttem,hogy nem tudom a korlátaimat átlépni és önmagamat megváltoztatni.Olyan mintha a saját hajadnál fogva akarnád kihúzni magadat a mocsárból.

Nekem Jézus segített,kértem jöjjön az életembe és mentsen meg. Megmutatta Isten feltétel nélküli szeretetét, ebben a szeretetben élek kb. két éve. Mióta ismerem ezt a szeretetet,nem vagyok sértődékeny,van önbizalmam mert tudom hova és kihez tartozom. Nem kell semmilyen szervezethez vagy szektához csatlakozni, bármikor kérheted Jézust,hogy jöjjön és töltse be az ürességet amit belül érzel. Annyira sokat tudnék írni Jézusról,teljesen más mint amilyennek mondták. Ha meg szeretnéd ismerni hívd be az életedbe,és ismerd meg személyesen. Ne hagyd,hogy emberek befolyásoljanak,a véleményükkel,mert senki nem szeret úgy mint Ő. Nem kell megváltoznod ahhoz,hogy elfogadjon,de mikor változni szeretnél segít :)

2011. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Én meg az előző ellenkezője vagyok. Valakin ez segít, valakin az.

Valószínűleg akkor fogod megtudni, ha kipróbálod. A döntés rajtad áll.

2011. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
egyetértek az előzővel és mindig légy nyitott ha Jézus adja neked az egyensúlyt akkor ő. De ettől ne ítéld el a többi vallást. Ha Buddha akkor ő. és így tovább és így tovább. Sok szerencsét!
2011. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!